SPIN

A miejski ratusz i sukiennice na placu… Sikorskiego?

Beata Głozak poniedziałek, 23 maja 2011, 17:00 Siedlce, Wydarzenia
A może go sprzedamy? Fot. BG

A może go sprzedamy? Fot. BG

Czy w perspektywie najbliższych lat władze miasta zmienią nie tylko miejsce swojej siedziby ale i samą siedzibę? Pewne jest jedno. Że bardzo tego chcą i jak twierdzą mają wstępne poparcie zarządu PSS Społem. Dlaczego akurat PSS? Bo miejscem tym ma być plac gen. Wł. Sikorskiego.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Siedlec Wojciech Kudelski zaskoczył zebranych dziennikarzy nowym pomysłem zagospodarowania placu gen. Wł. Sikorskiego.

– Rozmawiamy bardzo intensywnie z prezesem i zarządem PSS Społem na temat wspólnej inwestycji na tamtym terenie – przyznał. – W tej chwili wyszedłem z inicjatywą żeby wspólnie wybudować tam piękny obiekt. Coś w rodzaju sukiennic, bo to zakłada plan zagospodarowania i jednocześnie wybudować tam ratusz, który był tam przed wojną. Na ten pomysł jest wstępna akceptacja PSS Społem a to jest bardzo ważne – dodał.

A MOŻE STRZELIĆ RATUSZ?

Skąd taka zmiana planów? Jak powiedział Kudelski, PSS prowadził co prawda rozmowy z firmami, które były zainteresowane inwestycjami na placu, ale były one wszystkie konkurencyjne dla PSS. Poza tym miasto jest ciągle współwłaścicielem wspomnianej działki w centrum miasta i ma pomysł jak połączyć interesy swoje i PSS. Zdaniem prezydenta na tym ogniu upiecze się kilka pieczeni.

– Stoimy przed poważną inwestycją, bo nasz urząd miasta się sypie i musimy podjąć decyzję: albo remontujemy te nasze domy miejskie albo wybudujemy zupełnie nowy obiekt. Czy nie lepiej strzelić piękny ratusz na placu Sikorskiego i oddać w parterze powierzchnie PSS – owi, bo ich interesuje taka powierzchnia, pod handel? Byłoby to pewnie najlepsze rozwiązanie dla miasta na najbliższe sto lat i byłaby to wizytówka miasta. I co najważniejsze remont tego budynku, w którym teraz jesteśmy można zrobić  i włożyć w niego 15 milionów, ale miejsc parkingowych zrobić się tu nie da. A tam, pod placem można zrobić 2 poziomy miejsc parkingowych i to będzie bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców a jednocześnie środek miasta nie będzie pusty – skwitował.

ZOBACZYMY. MOŻE SPRZEDAMY?

Jakie i ile domów miejskich miał Wojciech Kudelski na myśli? Odpowiedź brzmi: trzy domy. Jakie? Obecną siedzibę władz przy Skwerze Niepodległości, budynek vis-a-vis więzienia i… obecną siedzibę komendanta miejskiego policji przy ul. Prusa, który w najbliższym czasie ma przejść we władanie urzędu.

– W tej sprawie też jesteśmy po uzgodnieniach z policją, bo ta budynek przy Prusa już prawie opuściła i przejmujemy go my – tłumaczył Kudelski. Przypomniał, że władze miasta odpowiednio partycypowały w kosztach remontu budynku policji przy ul. Starowiejskiej i „w tym kierunku to zmierza”. Takie konkrety w sprawie budynków policyjnych to efekt pieniędzy. A raczej, jak powiedział prezydent ich braku. – To on sprawia, że policja musi wrócić do prawdopodobnie skromniejszych warunków, ale oddaje niepotrzebne mienie.

Remonty trzech „domów miejskich” jak powiedział prezydent „skromnie pochłoną około 30 milionów złotych”. Pozostaje pytanie co stanie się z nimi jeśli powiedzie się pomysł przeniesienia siedziby siedleckich władz do nowego budynku na placu Sikorskiego? – Zobaczymy. Może sprzedamy? – głośno zastanawiał się na myśli mając szczególnie obecną siedzibę władz Siedlec i komendanta miejskiego. Podkreślił jednocześnie, że konkretów w tej sprawie nie ma.

bg

17 komentarzy

 1. pan dodano 10 lat temu

  słuchając tego wszystkiego najlepiej strzelić sobie w ŁEB.

 2. podlasiak dodano 10 lat temu

  W perspektywie kilku następnych lat siedlczanie na pewno zmienią… WŁADZE! To kolejna fantazja pana Prezydenta, który każdego dnia ma inne pomysły na te same miejsca w mieście 🙂

 3. aaa dodano 10 lat temu

  Ręce opadają jak się słucha pomysły Pana Prezydenta i jego świty.

 4. dla mnie OK dodano 10 lat temu

  A dla mnie pomysł jak najbardziej trafiony. W końcu plac będzie jakoś wyglądał a nie jak jeden wielki SYF!!!
  Brawo!!! Dziwi mnie tylko takie załatwienie psrawy z policją. Szybko i po cichu.

 5. samochod:) dodano 10 lat temu

  Co tam ratusz wazne auto przed nim:)

 6. 20-latek dodano 10 lat temu

  Kostek nie ma już co kupować i tak do Wojtka nieśmiało zapytał: A może sprzedasz mi urząd miasta. A że Wojtek nie ma już nic do stracenia i ma w tym WSPÓLNY interes…
  A my dalej będziemy po dziurach jeździć…

 7. . dodano 10 lat temu

  sto pomyslow na minute – raz przechandlowac na galerie, teraz stawiac ratusz, miesiac temu pomysl nadbudowy pietra nad obecnym UM, ciekawe z czym nastepnym wyskoczy pan prezydent – troche to niepowazne

 8. aad dodano 10 lat temu

  brawo prezydent, kolejna pisowska farsa, z której można się pośmiać

 9. Zapomniał!!!!! dodano 10 lat temu

  Kudelski zapomniał, iż poza działka należącą do PSS – dodatkowe 5000 m2 Placu Sikorskiego nie jest własnością Miasta. Ciekawe jak tam postawi Ratusz.

 10. siedlczanin 40+ dodano 10 lat temu

  Wygląda na to, że będzie jeszcze z pięć kadencji pana Kudelskiego. Aż do momentu że nie będzie co sprzedawać i wszystko zostanie wybudowane. Miejmy nadzieję w tym, że tym razem inwestor nie zapoomni wybudować parkingu dla klientów Urzędu Miasta.r

 11. Zenek dodano 10 lat temu

  Nic tylko wybory sie zbliżają……

 12. gocha dodano 10 lat temu

  Dla mnie pomysł BOMBA !!!! Żeby tylko się udał.

 13. dobrze dodano 10 lat temu

  Bardzo dobrze. Mi się ten pomysł podoba. Tylko jeśli faktycznie bedą chcieli sprzedać teren przy skwerze to mam obawy co tam powstanie, bo chyba się domyslam 😀

 14. takie pomysły dodano 10 lat temu

  takie pomysły mozna snuć po kilku głębszych u cioci na imieniunach. UTOPIA.

 15. Gerard dodano 10 lat temu

  EKSTRA POMYSŁ <WRESzcie znikną te GS-OWskie budki ,pawiloniki z talezykami,praleczkami i innym badziewiem w centrum mista ,ja bym jeszcze ten ochydny CHester rozebrał..

 16. bomba dodano 10 lat temu

  A dla mnie BOMBA. Kto nie chce ten trąba :DDDD
  ale znając tysiąc pomysłów naszych władz to jeszcze nie ostatni pomysł

 17. mfdf dodano 10 lat temu

  tyle planów! galerie, baseny itd.
  ale wszystko się z pewnością przesunie! bo to nie ważne że w Siedlcach nie ma galerii w której można posiedzieć, wypić kawę, porozmawiać i zrobić zakupy w "dobrych" sklepach, ważniejsze jest to że im się tynk kruszy!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?