SPIN

„Tyle zachwytu” – Dni Siedlec 2011

Beata Głozak poniedziałek, 23 maja 2011, 14:08 Siedlce, Wydarzenia
Dni Siedlec 2011. Kogo zachwycą? fot. AB

Dni Siedlec 2011. Kogo zachwycą? fot. AB

W siedleckim magistracie trwa konferencja prasowa poświęcona Dniom Siedlec 2011, które w tym roku odbędą się w dniach 8 – 12 czerwca. W programie obchodów m.in.  projekcja filmu na wodnym ekranie.

Tegoroczne Dni Siedlec to przede wszystkim teatr, wspomnienia wizyty papieża Jana Pawła II, sport i taniec.

9 czerwca to Dzień Teatru, który o godz. 17.  rozpocznie IV Festiwal Teatrów Ulicznych „Pod Niebiem”. Wśród zaproszonych Teatr Fanum i Teatr Gry i Ludzie.

10 czerwca, którego przypadnie 12. rocznica wizyty Jana Pawła II nastąpi poświęcenie i otwarcie „Okna Życia”, wręczenie odznaczeń państwowych działaczom „Solidarności”, spektakl „Przezroczystość”, i gala kick – boxingu.

11 czerwca to kultura i sport. Tego dnia zostanie otwarty Regionalny Ośrodek Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki przy ul. Północnej a o godz. 15. odbędzie się mecz inauguracyjny między zespołami MKP Pogoń – KS Warta Sieradz. Również w sobotę na siedleckich błoniach wystąpią: PodobaMiSię, Upstream, Velvet, Monika Brodka. Na zakończenie koncertów tradycyjnie pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę 12 czerwca o godz. 12. msza św. z okazji wyświęcenia nowo wybudowanej Kaplicy p.w. Bł. Męczenników Podlaskich a po niej festyn rodzinny dla siedlczan mieszkających na terenie parafii. O godz. 15. na siedleckim amfiteatrze Gala tańca i piosenki w wykonaniu zespołów działających przy MOK.

Ciekawostkami i nowościami będą z pewnością Polsko – Włoskie Festiwale Teatru Wody, Światła, Ognia i Laserów. W środę będzie to Wodny Teatr Nocny: Wieczór z Jackiem Woszczerowiczem, w piątek Festiwal Fontann, Wody i Ognia a po nim na frontonie kościoła p.w. Św. Stanisława BM projekcja filmu 3D przedstawiającego przesłanie pontyfikatu Jana Pawła II. Podobne imprezy odbędą się w sobotę i niedzielę.

Także w sobotę i niedzielę w godz. od 10.30 do 15. na Zalewie Siedleckim „Muchawka” odbędą się regaty żeglarskie „Siedlce Cup” Grand Prix Klasy MIKRO 2011.

Hasło tegorocznych Dni Siedlec: „Siedlce tyle zachwytu”.

Szczegóły niebawem.

bg

14 komentarzy

 1. „Siedlce tyle zachwytu”. dodano 10 lat temu

  „Siedlce tyle zachwytu”
  I kto tak się zachwyci, chyba ten co to wymyślił.

 2. Darek dodano 10 lat temu

  dla mnie super ! A wszyscy cynicy niech siedzą nadal w swym cyni-żmie i niestrawnośći…jak sie nie umiemy cieszyć nawet z takich rzeczy to już tylko do grobu….

 3. pan dodano 10 lat temu

  No i co, stadion za 30 milionów a na otwarcie tylko jakiś beznadziejny mecz??? BEZNADZIEJA!!! Chyba że koncerty też odbędą się na płycie stadionu… Wtedy to byłoby super otwarcie a tak pewnie będzie znowu wiocha…

 4. jejjej dodano 10 lat temu

  Trzy główne elementy tegorocznych Dni Siedlec: 1) Każdego dnia wyjątkowe spektakle wodne-świetlne-ogniste-laserowe na Skwerze im. T. Kościuszki – filmy, spektakle teatralne, widowiska laserowe 3D; 2) Otwarcie stadionu na Błoniach Siedleckich połączone z późniejszymi koncertami Brodki, Velvet, PodobaMiSię i Upstream; 3) Gala Kick-boxingu na siedleckim amfiteatrze.

 5. mend dodano 10 lat temu

  Ciekawe, ale szału nie ma, spodziewałem się czegoś co bardziej by mnie zainteresowało.

 6. lina dodano 10 lat temu

  a dla mnie z tej informacji nie wynika żeby było ciekawie. Na pewno jak co roku wybiorę się na teatry uliczne i może na te festiwale wody, ale to nie jest jakiś fajny i ciekawy program. no i Brodka. Tu trzeba przyznać – strzał w 10, ale tak to nic poza tym.
  "W niedzielę 12 czerwca o godz. 12. msza św. z okazji wyświęcenia nowo wybudowanej Kaplicy p.w. Bł. Męczenników Podlaskich a po niej festyn rodzinny dla siedlczan mieszkających na terenie parafii." a to już kpina jakaś chyba. Mieszkam na Chrobrego. to co nie wejdę???

 7. anna dodano 10 lat temu

  A dla mnie wystarczy Brodka. Jej nowa płyta jest fantastyczna i w końcu ktoś na poziomie zawita do Siedlec a nie za przeproszeniem stara Maryla.
  Świetnie!!!! Brodka SUPER!!!! Do tego jeszcze lasery i teatry i dla mnie jest bardzo w porządku. Inaczej by było gdyby zrobić tylko 2 dni tych obchodów. wtedy nie byłyby komentarzy w stylu nic ciekawego.
  Ludzie. W Siedlcach będzie BRODKA. Posłuchajcie Grandy to się ockniecie!!!!!

 8. Max Payne dodano 10 lat temu

  długa ta kinferencja, ciągle trwa i trwa…

 9. Cienizna dodano 10 lat temu

  Liczyłem na coś znacznie lepszego. Jedynie Brodkę warto zobaczyć.

 10. do cienizna dodano 10 lat temu

  czyli tylko komercha Cię interesuje (Brodka, fakt dobra), ale i sztuki organizatorzy trochę przygotowali – tej wizualnej, tej dla duszy, ja jestem zadowolona z niektórych propozycji – byłam na warszawskim Podzamczu i wiem, że te fontanny, ogień, woda, światło to będzie coś niesamowitego

 11. bednarkowa dodano 10 lat temu

  extra ze PodobaMiSię zagra, ale gdzie Kamil bednarek i StarGuardMuffin?:)

 12. max dodano 10 lat temu

  bednarek będzie na youtube'ie 😀

 13. rexio dodano 10 lat temu

  można jakieś szczegóły , tak czekam na to niebawem 🙂

 14. Aga dodano 10 lat temu

  ej ludzie nie przesadzacie trochę? Moim zdaniem program jest niezły , z każdym rokiem coraz lepszy. super teatry super spektakl i fajny koncert Brodki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?