SPIN

Aquapark: 8 do 1. Kto wygra?

Beata Głozak wtorek, 24 maja 2011, 14:32 Aktualnie, Wydarzenia

Na początku minionego tygodnia nastąpiło otwarcie ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na budowę siedleckiego aquaparku. Spośród 9 ofert, które wpłynęły zaledwie jedna mieści się w przygotowanym kosztorysie inwestycji. To firma PPU Zambet z Pułtuska. Pozostałych 8 przekroczyło planowany budżet.

Najdroższą ofertę złożył zaś Mostostal Warszawa. Wśród ofert jest także Polimex – Mostosatal S.A., który koszt budowy ocenił na niemal 10 mln zł. więcej niż chce na to przeznaczyć Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

Jak poinformował nas Mirosław Pawłowski, prezes zarządu ARM Siedlce komisja, która pracuje nad sprawdzeniem poprawności złożonych ofert już zasygnalizowała, że będzie kilka wezwań do uzupełnienia. W jednym przypadku będzie to ponowne przesłanie pierwszej strony, bo jest nieczytelna a w drugim inwestor ma dołączyć rekomendacje.

– To kwestia dwóch, góra trzech tygodni. Nam zależy na tym, aby dokonać dobrego wyboru, żeby obyło się bez kontrowersji ze strony konkurentów – powiedział.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na budowę miejskiej pływalni został unieważniony, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta a jej cena o 1/3 przekraczała kosztorys inwestorski.

bg

4 komentarze

 1. nutek dodano 11 lat temu

  wygra najtanszy, jak chinczycy autostradę i robota zostanie przerwana, bo to bo tamto. po co te przetargi, powinny byc oferty i najlepsze firmy, z najlepszymi osiągnieciami powinny wygrywac ,. moze i drozsze ale z czasem , nie były by tak drogie, a i na remonty tyle nie wydamy. uczciwosc i solidnosc. ok, juz wracam na ziemię, w polsce jesteśmy. tu nigdy nie bedzie normalnie, ja juz nie mam nadzei, troche mi czas juz ucieka. moze moje wnuki?!

 2. kasa dodano 11 lat temu

  Jak to 10mln to więcej niż chce przeznaczyć UM???
  A gdzie pozostałe 20??? Przecież pieniądze ze sprzedaży stadionu miały iść na budowę aquaparku.

 3. xyz dodano 11 lat temu

  Do kasa:
  Nie zrozumiałeś / łaś dobrze tekstu. Polimex złożył ofertę, która o 10 mln przekracza fundusze przeznaczone na budowę aquaparku.
  Przecież za 10 mln to jednego basenu nawet nie wybudują…

 4. realista dodano 11 lat temu

  firma skladajaca oferte ktora wygrala ten temat nie ma najmniejszych szans na realizacje zgodnie z projektem, za zaoferowane pieniadze moga wybudowac Wam same najgorsze zamienniki – NIK powinien zajac sie ta sprawa i porownac projekt z tym co Wam wybuduja, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?