SPIN

POLICJA: Areszt dla włamywacza

Aneta Borkowska wtorek, 24 maja 2011, 14:09 Aktualnie, Wydarzenia

W miniony weekend (21 maja) w policyjnym areszcie zatrzymano 33 – letniego mieszkańca pow. sokołowskiego. Mężczyzna ten wspólnie z dwoma innymi sprawcami włamał się do baru gastronomicznego w miejscowości Korczew. Cała trójka została zatrzymana przez mieszkańców tej miejscowości, gdy próbowali uciec ze skradzionym towarem. Wczoraj (23 maja) siedlecki Sąd zdecydował, że włamywacz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W minioną sobotę około godz. 3. trzech mężczyzn, wyłamując kratę zabezpieczająca drzwi wejściowe, dokonało włamania do baru gastronomicznego w miejscowości Korczew (pow. siedlecki). Sprawcy nie uciekli jednak daleko, gdyż zostali zatrzymani przez mieszkańców tej miejscowości, którzy informację o ich ujęciu przekazali dyżurnemu KMP w Siedlcach. Włamywacze zostali przez funkcjonariuszy osadzeni w policyjnym areszcie. Okazali się nimi 19 i 31 – letni mieszkańcy pow. siedleckiego oraz 33 – letni mieszkaniec pow. sokołowskiego. Jak ustalono 33 – latek był już karany uprzednio za podobne przestępstwa. Wczoraj decyzją siedleckiego Sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?