SPIN

POLICJA: Wpadli podczas przeładunku nielegalnych papierosów

Aneta Borkowska wtorek, 24 maja 2011, 14:06 Aktualnie, Wydarzenia

Przedwczoraj (22 maja) funkcjonariusz KMP w Siedlcach jadący do pracy około godz. 6. na terenie miejscowości Zbuczyn zauważył 3 mężczyzn przeładowujących na poboczu drogi z samochodu do samochodu podejrzane pakunki. Policjant postanowił to sprawdzić. Jak się okazało mężczyźni ci przeładowywali 1010 paczek nielegalnych papierosów.

Przedwczoraj około godz. 6. do dyżurnego KMP w Siedlcach zadzwonił inny funkcjonariusz siedleckiej komendy, który powiadomił go o tym, że przed chwilą jadąc samochodem do pracy zauważył na poboczu jednej z ulic w miejscowości Zbuczyn dwa pojazdy skierowane do siebie bagażnikami oraz trzech mężczyzn obok nich, którzy przeładowywali z jednego pojazdu do drugiego podejrzane pakunki.

Policjant postanowił wyjaśnić tą sytuację. Zatrzymał prywatny pojazd i podjął interwencję. Okazało się, że mężczyźni ci byli właśnie w trakcie przeładowywania papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli na miejscu 1010 paczek papierosów, które miały trafić do nielegalnego obrotu na terenie kraju. W najbliższym czasie za przestępstwo skarbowe odpowie zatrzymany w związku z tą sprawą 44 – letni mieszkaniec pow. sokołowskiego. Grozić mu za to może m. in. bardzo wysoka grzywna. Starty, jakie poniósł w tym wypadku Skarb Państwa, wyliczono na kwotę ponad 11 tys. złotych.

kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. straty państwa. dodano 10 lat temu

    1010 paczek, straty państwa 11 000 zł.
    Więc akcyza i podatek na paczkę 10,89zł.
    Pytanie, ile kosztuje jedna paczka papierosów?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?