SPIN

Okazja, by się poruszać

Aneta Borkowska piątek, 27 maja 2011, 12:26 Sport, Wydarzenia

Dzisiaj rano spod Urzędu Miasta wyruszył I Siedlecki Rajd Rowerowy Przedsiębiorców organizowany przez Wschodnią Izbę Gospodarczą w Siedlcach i miejskie władze.

– Chcemy promować aktywny wypoczynek, zdrowy tryb życia i stąd pomysł na tą imprezę – mówi Zenon Chodowiec, organizator. – A ponieważ nasz region jest bardzo dobry na uprawianie turystyki rowerowej, więc jedziemy na rowerach – dodaje.

Impreza potrwa dwa dni (27-28 maja) z noclegiem w Drohiczynie, na której poza jazdą na rowerze odbędą się spotkania z przedstawicielami medycyny w zakresie aktywnego wypoczynku, będą spotkania z przedstawicielami władz lokalnych oraz wieczór integracyjny w stylu średniowiecznym.

– Zobaczymy bardzo ciekawe miejsca jak kościół w Knychówku czy pałac w Korczewie. Na każdym z przystanków będziemy także spotykać się z lokalnymi przedsiębiorcami – tłumaczy organizator. – Być może nawiążą się jakieś kontakty i może powstanie jakiś nowy biznes – dodaje.

Pierwszego dnia do pokonanie jest 50 kilometrów, drugiego 65 km. Wystartowało 33 uczestników z 27 siedleckich firm. Wśród nich 7 kobiet m.in.: Beata Domańska – Szaruga oraz Anna Rak z Instytutu Zarządzania i Marketingu UP-H.

–  Wybieramy się na rajd, bo chcemy spędzić czas wolny w fajny sposób oraz w fajnym towarzystwie – mówi jedna z uczestniczek. –  Gdyby nie ten rajd to teraz siedziałybyśmy za biurkiem pewnie, a tu mamy okazję się poruszać. Jesteśmy przygotowane. O kondycję się nie obawiamy. Niestety jutro mamy zajęcia na uczelni, więc na rajdzie będziemy tylko dzisiaj – dodaje.

W rajdzie wziął udział także Jarosław Głowacki, zastępca prezydenta.
–  Jestem przygotowany. I choć ja nie uprawiam wyczynowo jazdy na rowerze tylko turystycznie to o niego zadbałem – mówi Głowacki. – Siodełko jest specjalne, skórzane i bardzo wygodne. A trzeba pamiętać, że to ono jest najważniejsze, bo od niego zależy komfort jazdy dodaje. A spodnie? No dżinsowe, ale z takiego materiału, który bardzo dobrze się sprawdzają.

Trasa
Dzień pierwszy: Siedlce Żabokliki, Golice, Hołubla, Paprotnia, Łozy, Trębice-Dolne, Bartków-Stary, Bartków-Nowy, Knychówek, Korczew, Bużyska, Drohiczyn,
Dzień drugi: Drohiczyn, Bużyska, Korczew, Szczeglacin, Czaple-Andrelewicze, Sawice-Bronisze, Wyrozęby-Podawce, Borychów, Repki, Rogów, Bachoża,  Sokołów Podlaski, Brodacze, Błonia-Duże, Bielany, Ruciany, Sosna-Kicki, Stany-Duże, Krynica, Suchożebry, Przygody, Strzała, Siedlce.

ab/Fot. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?