SPIN

Bo to nie jest ulica Północna…

Beata Głozak niedziela, 29 maja 2011, 00:50 Siedlce, Wydarzenia

Listonosz wiedział, że budowa stadionu jest przy ulicy Północnej 2 A, ale formalnie jak się okazuje ta ulica nie ma nazwy – mówi nam Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. Na szczęście tyczy się to nie całej ul. Północnej a jedynie jej fragmentu między ul. Księcia Józefa Poniatowskiego a Kazimierzowską.

Ul. Północna w dwóch częściach figuruje nawet w mapach na stronie WWW UM Siedlce

Ul. Północna w dwóch częściach figuruje nawet w mapach na stronie WWW UM Siedlce

Ul. Północna w Siedlcach… Większość z nas wie, w której części miasta leży. Część z nas powie nawet, że na Błoniach Siedleckich przy ul. Północnej odbędę się koncerty podczas tegorocznych Dni Siedlec. Inni dodadzą, że przy Północnej mamy już piłkarski stadion. Otóż nic bardziej mylnego. Jak się okazuje ulica między ulicami Księcia Józefa Poniatowskiego a Kazimierzowską formalnie jest bez nazwy. To znaczy, że mówiąc o niej „Północna” popełniamy błąd my, inne media, ośrodki kultury, władze miasta i prezesi spółek.

– W latach dziewięćdziesiątych jeśli chodzi o nazwy ulic to rada miasta podejmowała uchwały, w których szereg aktów prawnych i nazw podtrzymywała. To także dotyczyło ulicy Północnej, ale okazuje się, że chyba popełniono jakiś błąd, bo formalnie ten odcinek nie ma nazwy – powiedział nam Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. – Listonosz wiedział, że budowa stadionu jest przy Północnej 2 A, ale formalnie ta ulica nie miała nazwy. Tak się okazuje.

Ponieważ nie miała zdecydowano, aby nosiła nazwę Jana Pawła II.

– Wydało nam się to dobrym pomysłem. Pamiętam, że w roku 1999 w pobliżu odbywała się msza oraz spotkanie mieszkańców z Ojcem Świętym. Teraz będziemy tam oddawać stadion i zdecydowano, aby uchwałę o nadaniu nazwy tej ulicy podjąć na szczególnej sesji 10 czerwca. Będzie to taki czas uroczysty, żeby nazwać ten odcinek imieniem Jana Pawła II.

Nie da się ukryć, że nazwa ulicy, która do tej pory jak się dowiedziałyśmy błędnie funkcjonowała utkwiła wszystkim w głowach. Utkwiła tak bardzo, że nadanie jej nazwy Głowacki zakończył słowami: „Ulica Północna jest ważnym fragmentem w nowo budowanej obwodnicy miasta. Jest to to wydatek blisko 60 milionowy, więc jest to ważna ulica i wydaje mi się że jest to godna trasa.”

bg

6 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Brawo Panie prezydencie wychodzi na to co pisalem wczesniej- czyli od Kazimierozwskiej do
  Poniatowskiego -Jana Pawła II. od Poniatowskiego do Granicznej-Północna, od Granicznej do Sokolowskiej -jak ma pan zamiar nazwać ten odcinek,od Sokolowskiej do ronda ma sie nazywac Lecha Kaczynskiego, rondo wiemy -ofiar katastrofy smolenskiej i dalszy odcinek Kaczorowskiego czyli jedna ulica a patronów ze wystarczy na kilka miast i podejrzewam sam diabeł sie nie połapie gdzie jaki kawałek sie nazywa – zyczę dobrego błądzenia Panie prezydencie.

 2. efaster dodano 10 lat temu

  jakie miasto taka władza, nic dodać nic ująć

  patologia

 3. Bleblanie, bleblanie dodano 10 lat temu

  Jak ktoś coś chce coś zrobić, zrobi mimo, że inni będą się temu przeciwstawiać.
  Stadion im. W. Kudelskiego przy ul. J.Pawła II nieźle brzmi.

  Okazuje się, że na wszystkich planach miasta (papierowych i internetowych) jest ul. Północna na całej długości. Więc w UM (w papierach) jest czy nie ma Północnej?

  Nadanie nazwy ulicy czy stadionu powinno się zostawić społeczeństwu siedleckiemu.

 4. AA dodano 10 lat temu

  Do Siedlczanina
  Ten odcinek ulicy od Granicznej do Sokołowskiej ma już nazwę ppłk. Drobika

 5. 20-latek dodano 10 lat temu

  Drobika – łatwo zapamiętać gdyż biegnie przy zakładach DROBIARSKICH 🙂

 6. kabarecik dodano 10 lat temu

  a co to za Świety bo mi nic nie mówi , naqlepiej by pasowalo uliczka Wąska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?