SPIN

XI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 maja 2011, 17:10 Aktualnie, Wydarzenia

Dnia 3 czerwca od godz. 10. hala siedleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanie się areną rywalizacji sportowo – rekreacyjnej Szkół Promocji Zdrowia z województwa Mazowieckiego. Olimpiada odbywa się pod hasłem „Więcej wiesz – zdrowiej jesz”.

Przedsięwzięcie ma charakter edukacyjny a jego celem jest zwrócenie uwagi na narastający problem otyłości wśród młodzieży, uświadomienie istoty zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku oraz zaszczepienie pozytywnych nawyków żywieniowych.

W tegorocznej edycji programu, uczniowie szkół ponadginmazjalnych z Siedlec, Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka, Radomia, Warszawy i Międzylesia (około 400 uczniów) zaprezentują swoją wiedzę w konkursie na temat zdrowia. Wszyscy uczestnicy pokażą umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. W programie przewidziane są prezentacje artystyczne młodzieżowych zespołów oraz pokaz sprawności fizycznej w licznych konkurencjach sportowych.

W Siedlcach program Szkół Promocji Zdrowia realizowany jest przez „Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach” Sp. z o.o. przy współpracy z  II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Honorowy patronat nad Olimpiadą sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Współorganizatorem imprezy jest: Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, RM – Meditrans, SANEPID i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siedlcach.

Katarzyna Kłoś, Dział PR i Marketingu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?