SPIN

Radni podziękują Benedyktowi XVI za beatyfikację

Beata Głozak środa, 1 czerwca 2011, 10:33 Aktualnie, Wydarzenia

Podczas najbliższej uroczystej sesji miejskiej, która odbędzie się 10 czerwca radni podejmą uchwałę „w sprawie listu do Jego Świątobliwości Benedykta XVI w związku z beatyfikacją Jana Pawła II”.

Przedstawiamy treść listu:

„Jego Świątobliwość
Benedykt XVI
Watykan

Wasza Świątobliwość,

Wspólnota samorządowa Miasta Siedlce wyraża ogromną wdzięczność Waszej Świątobliwości za wyniesienie na ołtarze Sługi  Bożego Jana Pawła II, Papieża, Polaka, Honorowego Obywatela naszego Miasta.

Beatyfikacja Jana Pawła II ma dla wzmocnienia naszej wiary i wytrwania w czynieniu dobra szczególne znaczenie. Stanowi fundament, na którym siedlczanie pragną budować wspólnotę, wkraczającą w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa.

Zachowamy w pamięci naukę Jana Pawła II – Jego nieustanne głoszenie światu orędzia pokoju, poszanowania godności człowieka i współodpowiedzialności za przyszłość ludzkości.

Będziemy pamiętać, co uczynił dla naszej Ojczyzny i Europy w okresie trudnych przemian politycznych, społecznych i ekonomicznych.
Zapamiętamy Jego troskę o Kościół na Podlasiu  – podniesienie do godności bazyliki mniejszej kościołów parafialnych w sanktuariach maryjnych w Leśnej Podlaskiej i Parczewie; ogłoszenie św. Stanisława ze Szczepanowa patronem Siedlec; beatyfikację Wincentego Lewoniuka i jego towarzyszy z Pratulina.

Szczególne miejsce w naszej pamięci pozostawi wizyta apostolska Jana Pawła II złożona w naszym Mieście  dwanaście lat temu.

Umiłowany Ojcze Święty

Dekret  Waszej Świątobliwości, wynoszący na ołtarze Jana Pawła II, stał się dla nas wyzwaniem do głębokiej refleksji  nad  duchowym dziedzictwem jakie pozostawił dla nas Błogosławiony  Jan Paweł II.

Pragniemy zapewnić, że nauka Jana Pawła II będzie dla nas drogowskazem w codziennej działalności.

W imieniu mieszkańców Miasta Siedlce, prosimy Waszą Świątobliwość o Apostolskie błogosławieństwo, byśmy umieli budować wspólnotę opartą na ponad dwutysięcznej tradycji wiary chrześcijańskiej.

Dziękujemy za beatyfikację Jana Pawła II – a Jego samego prosimy
o szczególne wstawiennictwo za Siedlce i jego mieszkańców.”

Treść projektu TUTAJ

4 komentarze

 1. Yaca dodano 10 lat temu

  jakież to piękne….. i całkowicie niepotrzebne :/

 2. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  Święta racja Yaca. Jakich sobie wybraliśmy rajców to tylko patrzeć i podziwiać! Zamiast skupić się sprawach dotyczących miasta, w szczególności tam, gdzie mają ogromne zaległości (ot chociażby w promocji miasta na arenie krajowej) to zajmują się takimi duperelami! I tak papier, na którym będzie widnieć treść tej uchwały pójdzie do watykańskich toalet w wiadomym celu, więc po jaką ch… zajmować się takimi pijarowskimi bzdetami? Oj ciężkie czasy idą dla nas Siedlczan…

 3. Świat zwariował dodano 10 lat temu

  Naprawdę Siedlce zwariowały. To jest piękny i jednocześnie tylko wizerunkowy gest. Siedlecka Rada Miasta hehe wszechwładny PiS ( z przystawką- STS ) i ogarnięte paraliżem (spuścizna klęski wyborczej Dobijańskiego ) nieporadne PO.
  Quo vadis Nasza mała Ojczyzno?

 4. A kto wręczy Eminencji tą wiadomość? dodano 10 lat temu

  Pewnie tylu chętnych, że trzeba samolot wyczaterować. Na koszt mieszkańców oczywiście…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?