SPIN

Wojciech Kudelski: Agencja Rozwoju Miasta to mózg

Beata Głozak czwartek, 2 czerwca 2011, 16:46 Siedlce, Wydarzenia

Nieco ponad dwa tygodnie temu na naszym portalu pojawił się artykuł o zwiększeniu zarządu w Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, jednej z miejskich spółek. Przed jego publikacją prosiłyśmy o komentarz w tej sprawie najpierw Bogdana Kozioła, przewodniczącego Rady Nadzorczej ARMS a potem siedlecki magistrat. Odpowiedzi na wszystkie nasze pytania nie otrzymałyśmy. Kozioł odesłał nas do prezydenta, rzecznik magistratu do prezesa Agencji a ten do… władz miasta.

Przypomnijmy. Od 1 maja ARMS poszerzyła skład swojego zarządu. Do Mirosława Pawłowskiego (prezes zarządu) i Grzegorza Wędzyńskiego (członek zarządu) dołączył Andrzej Niedziółka. O tym dlaczego zwiększono ilość członków zarządu Agencji Rozwoju Miasta Siedlce i dlaczego wybór padł akurat na Andrzeja Niedziółkę 23 maja podczas konferencji prasowej w kilku zdaniach powiedział Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

– Agencję powołał w trakcie swojej kadencji były prezydent Siedlec, pan Mirosław Symanowicz i przez kilka lat była ona uśpiona. Za czasów poprzedniej kadencji wynikła sytuacja, że postanowiliśmy ją uruchomić i uaktywnić, żeby miasto na tym skorzystało – stwierdził Kudelski.

GDYBY NIE ONA…

Dzięki temu jego zdaniem można było sięgnąć po pieniądze unijne, i „rozwinąć front inwestycyjny”. Jak dowodził, dyby wszystkie inwestycje miasto budowało samo a nie za pośrednictwem Agencji dawno przekroczyłoby 60 procentowy wskaźnik długu publicznego.

– Uaktywnienie Agencji pozwoliło na to, aby dzisiaj był stadion, prawie rozstrzygnięty przetarg na budowę aquaparku. Za chwilę będziemy budowali halę widowiskowo – sportową. Za chwilę będziemy na etapie planu roboczego zagospodarowania placu Sikorskiego. Za chwilę  będziemy budowali obiekt rekreacyjno – sportowy nad zalewem. Proszę o zauważenie jednego niuansu: Agencja Rozwoju Miasta to nie jest firma prowadząca roboty ziemne. To jest mózg, któremu powierzyliśmy ważne zadanie dotyczące rozwoju miasta – wyliczał i przekonywał prezydent Siedlec.

W nawiązaniu do artykułów jakie pojawiły się m.in. na naszym portalu dodał, że jeżeli ktoś tego wszystkiego „nie rozumie i kwestionuje” zatrudnienie Andrzeja Niedziółki w Agencji Rozwoju Miasta Siedlce „to nie widzi interesu miasta”.

KTO TO KWESTIONUJE…

– Tam poszedł w ostatnim czasie człowiek doświadczony… Zwróćcie uwagę na to skąd on przyszedł. On przyszedł ze szczebla wyższego, z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Czy nam zależy na pozyskiwaniu pieniędzy unijnych? Czy potrzebny jest nam człowiek, który porusza się  w tym zagadnieniu jak po swojej kuchni? Jeżeli ktoś tego nie rozumie i to kwestionuje to nie widzi interesu miasta – wyznał Kudelski. – Ja ręcznie ta Agencją nie steruję, ale w pełni akceptuję działania pana prezesa i zarządu. Gdyby to były tylko słowa i posadki to co innego. Ale oni konkretną robotę robią a to nie są łatwe sprawy – zakończył.

Jak po konferencji prasowej powiedział nam Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec zatrudnienie nowego członka zarządu w spółce to miesięcznie koszt 2,6 średniego krajowego wynagrodzenia, czyli około 8 tys. zł.

bg

Od redakcji: W art. Większy zarząd w Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Po co? nie kwestionowałam decyzji prezydenta. Jako dziennikarka mam obowiązek zachować obiektywizm, zadawać pytania i oczekiwać na nie odpowiedzi. Zgodnie z obowiązującym prawem, instytucje, do których się zwracam tych odpowiedzi powinny mi udzielać. Chciałabym przeprosić tych, którzy dopatrzyli się „kwestionowania” prezydenckiej decyzji a nie szukania odpowiedzi i realizowania dziennikarskiej misji.

23 komentarze

 1. opwiadanie bzdur dodano 10 lat temu

  ARMS ma 3 osobowy Zarząd. Ale tylko Pawłowski zajmuje się sprawami Agencji. Wędzyński jako Wiceprezes jest w Agencji figurantem. On zajmuje się wyłącznie piłką w Pogoni a z Agencji bierze tylko szmal. To żenujące i smutne. Podobnie jest z trzecim członkiem Zarządu. Figurant. Pan Prezydent opowiada bajki na dobranoc i to dla dzieci.

 2. do Beaty Głozak dodano 10 lat temu

  Pani Beato nie daje się Pani Kudelskiemu. On i jego pomagierzy chcą ze spinu zrobić eunuchów jak z (…), którzy źle już o władzy nie piszą. Realizujcie swoją dziennikarską misję! Pozdrawiam. Wasz stały czytelnik.

 3. ... dodano 10 lat temu

  Niestety figurantów jest wielu.
  Biblioteka miejska – co robi z-ca dyrektora, który odpowiada za rozbudowę biblioteki? Z jego (…) kolegą widać go częściej na ulicy niż w siedzibie firmy.
  MPK – członek zarządu się wyślizgał bo po rodzinie. W czasie kampanii dwa miesiące go nie było w siedzibie spółki. Figurant pierwsza klasa.
  STBS – zabrali zastępcę na szefa, dali tam kolejnego trutnia starej ekipy na jego miejsce. Koniecznie musi mieć dostęp do internetu bo uwielbia gry logiczne. Osiem godzin może grać non stop.
  ARM – poza głownym reszta bierze kasę. Za to, że są. Niech nikt nie wierzy w jakąkolwiek złotówkę z zewnątrz pozyskaną dzięki kolejnemu trzeciemu.
  A to tylko kontynuacja i początek kolejnego jeszcze ciekawszego rozdania.

 4. NIKO dodano 10 lat temu

  dołączam się do pierwszego postu… Wędzyński Figurant OUT!!!

 5. efaster dodano 10 lat temu

  Dokładnie, Pani Beato, wogle SPIN-ie nie dajcie się. Normalni, zwykli ludzie, wiedzą, że Prezydent zrobił sobie z miasta prywatny folwark, w którym jest sam sobie szefem i zarządcą i może robić co mu się rzewnie podoba. Owszem lud na wschodzie polski zawsze był podatny na konserwatywne partie typu pis. Ale są chlubne wyjątki np. pięknie rozwijający się Białystok, a nawet Lublin, który powoli się odradza. Ale tam ludzie przejrzeli na oczy co pis potrafi z miastami zrobić. Popatrzcie Państwo co się narobiło w Płocku, tam za poprzedniej prezydentury pan Milewskiego, doszło do wielu nadużyć np. obecne wysypko nie może być eksploatowane, hałdy ze śmieciami są o 1,5 m większe niż pozwalało na to zezwolenie na użytkowanie. Dojazdy do nowego mostu, molo na Wiśle.

  Ale wracając do Siedlec, u nas też można dużo znaleźć. Np.na mecz otwarcia stadionu ARM rozdawał wejściówki już od 7.00 rano, podczas gdy podane było oficjalnie w media i na stronie oficjalnej klubu, że od 12.00. prawie tysiąc z 3000 miejsc poszło do UM, sponsorów, oficjeli, radnych, ect. A dla kibiców którzy chodzą na mecze regularnie od przynajmniej 2 lat biletów nie starczyło. Dalsza sprawa ul. Pułaskiego, owszem trawniki naprawione, zgarbione, ale co z tego jak dalej można na nich bezkarnie parkować, nie są żadnymi słupkami zabezpieczone, niczym. Za chwile będą znowu rozjeżdżone. Kolejna sprawa obwodnica szerokości 7 m, a o wjeździe pod górę na ul. Prądzyńskiego do ul. Warszawskiej, to ja nawet nie wspominam, będzie jeszcze gorzej niż na styku ul. Piaski Zamiejskie i Piaskowej w Strzale. Każdy kto choć raz tamtędy przejechał wie o czym mówię. Słowem tragedia. Coś mi się wydaje, ze jakby u nas zmieniła się władza, to też by prokuratura miła co robić, jak teraz w Płocku. Ale przynajmniej Prezydent Prawdę powiedział ARM jest mu potrzeby, żeby robić obietnice wyborcze i referendalne. Obiecał nowy stadion i aquapark przed referendum obiecał, ale stadion ma jedną trybunę, a aquapark to taki trochę większy basen na Żuławskiej bo będzie miał trzy niecki basenowe a nie jedną. Kolejna porażka pl. Sikorskiego, zamiast poszukać zagranicznego inwestora, Prezydent chce pobudować nowy Ratusz na spółkę z PSS Społem.

  Także nie ma co się bać prezydenta, w końcu polska to wolny kraj. Wojewoda Kozłowski nie da Prezydentowi za bardzo kombinować i tworzyć bubli prawnych. A Marszałek nie będzie dawał kasy, bo i z kąt jak województwo zadłużone, a środki unijne się skończyły. także złoty okres "prosperity" prezydenta się skończyły i nie będzie miał się czym pochwalić przed mieszkańcami i swoim Prezesem, który nazwał go przed wyborami w hali I LO "cudotwórcą". Mam nadziej, ze ludzie w Siedlcach zmądrzeją i pójdą za przykładem Płocka. I dadzą Kudelskiemu czerwoną kartkę.

  Pozdrawiam i SPIN nie dajcie się. (…) nie napisze na siedlecką władzę, mimo iż wiele by się znalazło. Wy bądźcie obiektywni, a czytelnicy na pewno to docenią. Bądźcie jak Tomasz Sekielski z Czarno na Białym. Niech nic was nie przekona, że białe jest czarne, a czarne jest białe.

 6. jeszce jedno dodano 10 lat temu

  Prezydent ma w jednym rację. Agencja była i jest niezbędna, gdyż urzędnicy Pana Prezydenta nie zrobiliby tego czego dokonała już Agencja. Ale Wędzyński nie pracuje dla Agencji już od ponad roku , tylko za pieniądze Agencji trenuje skórokopów. Zatem władza Siedlec KŁAMIE. To samo będzie z Nawrockim…..

 7. Maciek dodano 10 lat temu

  Ja nie widze interesu miasta w powiększaniu zarządu w ARMSie. Widze natomiast interes partyjny grupy trzymającej władzę w Siedlcach z Prezydntem Kudelskim na czele.
  Przeanalizujmy argumenty:
  1. Zatrudniliśmy tego Pana bo zależy nam na pozyskaniu pieniędzy unijnych – czy zatrudnianie kolejnego prezesa to jedyny sposób napozyskanie przez firmę takiej wiedzy? Oczywiście, że nie. Jeste kilka osób w Siedlcach z dużo większą wiedzą w tym zakresie, które chętnie by za mniejsze pieniądze niż zarabia prezes i na zwykłym etacie, przyjęły pracę w ARMS. W tym momencie trzeba zaznaczyć, że nie ma "specjalistów od pozyskiwania pieniędzy unijnych" – są osoby, które mogą znać obszar poszczególnych programó operacyjnych, ale nie ma w polsce ludzi, którzy by wiedzieli wszystko w tej dziedzinie od a do z. Dlaczego o tym wspominam? A to dlatego, że optymalnym działaniem podejmowanym w tym zakresie jest wynajmowanie firm doradzczych specjalizujacych się w pozyskiwaniu środków z poszczególnych programów bądź działań. Jest to także zdecydowanie tańsze!
  2. "Kolejne zadanie wymaga zatrudnienia kolejnego prezesa".Za poprzedniego prezydenta spółki mialy jednego prezesa i to starczało. Za pierwszej kadencji Pan Kudelskiego pojawiło się hasło: trzeba dodać im zastępców bo nawet na urlop nie mogą pójść. Spotkałem się z sytuacjami, że obu prezesów w różnych spółkach miejskich nie można było zastać bo byli jednocześnie w okresie wakacyjnym na urlpach i nikt się tym nie przejmował. Jak widać była to tylko zasłona dymna dla prawdziwych powodów podjęcia decyzji. Teraz robi się taką zasłonę ponownie, a przecież gołym okiem widać, że można by stworzyć po prostu etat i zatrudnić specjalistę, bo stosunek prezesów do pracowników 3:4 to sytuacja kuriozalna.

 8. mr dodano 10 lat temu

  oprócz tego co powyżej wkurza mnie to, że Kudelski ciągle gada o tych inwestycjach – oczywiście potrzebnych – ale są bardziej potrzebne. To hala, to basen, to aquapark to socjal, a co z drogami? Budować pałace a do nich grzęznąć w błocie…

 9. x dodano 10 lat temu

  Dołączam się do postów o dalszą dociekliwość prawdy ze strony SPINU, to zaowocuje !

 10. obserwator dodano 10 lat temu

  Brawo SPIN.
  Jesteście chyba ostatnią w tym mieście niezależną prasą,
  Tak trzymać!

 11. podlasiak dodano 10 lat temu

  to musi być naprawdę MEGAMÓZG, bo tylko oni potrafią rozdać 3000 biletów na inaugurację stadionu w cztery godziny, niby każdemu max. 4 bilety, ale ludzi to tam było w tym czasie tylko ze 100 osób!!! HAŃBA, bojkot DNI SIEDLEC!

 12. A kiedy władze miasta zaczną korzystać z "MÓZGU"? dodano 10 lat temu

  Brawo dla SPINu!!! Jedyny niezależny portal w Siedlcach.

 13. Pinka dodano 10 lat temu

  Jaki mózg? Skoro nawet na bankiet sam Prezydent poprawiał listę gości!!! Będzie czarno i purpurowo!!!!

 14. Tak "Będzie czarno i purpurowo" dodano 10 lat temu

  Wszystkie "mózgi miasta" zasiądą przy bankietowym stole.

 15. fan Antyradia dodano 10 lat temu

  bardzo dobrze że jest kolejny członek w zarządzi ARM Siedlce. Może byście pomyśleli jak 3 osoby mają ogarnąć tyle materii w prawie 80 tys mieście?Postudiujcie sobie ustawy, a przede wszystkim Kodeks spółek handlowych, może Wam przejdzie złość i tyle!
  A spin to zero profesjonalizmu i plotki.Puszczacie jakąś wiadomość a po 2 dniach przepraszacie za..pomyłkę..
  Żenada:)

 16. do fan Antyradia dodano 10 lat temu

  Nowy członek zarządu zamiast pracować (skoro już dali fuchę) i "załatwiać" te ogromne pieniądze udziela się na forum.
  Żenada he he.
  Zmień swoje przyzwyczajenia bo stajesz się rozpoznawalny i jakże niestety przewidywalny.

 17. do fana dodano 10 lat temu

  Pewnie, ze same ploty, ale jak na razie wszystkie się sprawdzają ha ha ha 🙂

 18. fan Antyradia dodano 10 lat temu

  podaj co się sprawdziło, jak na razie nic. Tygodnik i podlasie24.pl szybciej informują ludzi o wydarzeniach. Natomiast tutaj -jak widać – siedzą zapatrzeni w PO bezrobotni:)Których pozdrawiam:)
  mam nieco mniej lat niż nowy członek zarządu więc lecz się (…) :)albo zmień synku dilera:)

 19. fan Antyradia dodano 10 lat temu

  a najlepiej sam się weź do pracy zamiast krytykować wszystkich i wszystko:)

 20. :D dodano 10 lat temu

  Słuchaj fanie. Z internetem jest jak z gazetą. Nie chcesz nie wchodzisz 😀 Nie chcesz nie kupujesz. I pamiętaj, że komentujesz temat, o ktorym zapatrzeni w PO bezrobotni napisali jako pierwsi 😀 (a pan niedziólka to chyba z PO, nie?) Zanim coś napiszesz zastanów się nieco. ja żeby mieć ogląd sytuacji wchodzę i na spin i na ts i na podlasie.
  pozdrawiam. Ale juz nie wchodze z toba w dyskusję, bo to woda na twój młyn. albo młyneczek 😀 No i widze, że nie bardzo wiesz o czym piszesz, bo chodzi o to, że w zarządzie Agencji są właśnie 3 osoby a twój wpis sugeruje, ze więcej .

 21. Do fana Antyradia dodano 10 lat temu

  Misu, wyluzuj, nie napinaj się tak, bo Ci gumeczka w majteczkach pęknie 🙂 Daj se spokój z ksh, czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie kwestionuje prawa Pana Prezydenta do powoływania kolejnych Członków Zarządu. Krytykowana jest tylko jego niegospodarność – oczywiście zdaniem komentujących. A propos, jeśli ARM jest mózgiem, to może nie potrzebujemy Prezydenta? Albo w trosce o kolesiów należy powołać Agencję ds. koordynacji Mózgu z Panem Prezydentem? Żeby nie było takich wpadek jak ostatnia z dystrybują biletów. Oj, "popisał" się Mózg, popisał. Poczytaj Misiu "laurki" od kibiców na stronach TS, w który wierzysz.

 22. fan Antyradia dodano 10 lat temu

  @:D
  zmieniasz Kolego kontekst mych słów
  1.) miałem na myśli to że nawet te 3 osoby w zarządzie mają masę pracy;
  2.) podaj słowa nad którymi mam się ,,zastanowić" bo mam wrażenie, że za dużo dziś wypiłeś :):)
  3.) Ty za to wiesz o czym piszesz ponieważ jesteś ,,oczytanym'' półinteligentem
  4.) nie masz kultury (piszę -jak zauważyłeś do Ciebie wielkimi literami – natomiast Ty masz gdzieś zasady netykiety:) ale cóż, przecież po co czytać, ,,wystarczy Ci net" …..:)
  5.)Pozdrawiam:)
  @Do fana Antyradia (a więc chyba do mnie):)
  bilety to wpadka, masz rację
  Myślę, że pomijając niegospodarność, warto dostrzec też pozytywne zmiany w Siedlcach. Z miłą chęcią wracam tu na weekendy:)Szkoda też, że nie ma już koalicji PO PIS ,,Zgoda i Rozwój":(

 23. doda siedlecka dodano 10 lat temu

  sluchajcie Ci wszyscy pseudo prezesi pracuja 10 godzin tygodniowo i tylko mysla jak tu wiecej kasy wyciagnac dla siebie i wieksza premie wykreowac z ktorej i tak 10 procent musi oddac swej partii za wsadzenie na stolek, moim zdaniem czysta hipokryzja

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?