Na „Jacku” nie padł rekord (ZDJĘCIA)

Beata Głozak niedziela, 5 czerwca 2011, 13:06 Sport, Wydarzenia

313 osób wzięło udział w II Biegu Siedleckiego Jacka, który odbył się w sobotę w naszym mieście. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji w tym roku startujący mieli do pokonania dwa dystanse, 5 i 10 km. Niestety wśród tylu wyników rekordu nie było.

Jako pierwsza spośród kobiet w kategorii Open na mecie pojawiła się ubiegłoroczna zwyciężczyni biegu Anna Szyszka z MKS Pogoń (czas 00:19:04). Druga do mety dobiegła zawodniczka z Warszawy a trzecia była Halina Piwko z czasem 00:24:20. O kilka sekund szybciej niż panie bieg na dystansie 5 km ukończyli panowie. Zwycięzcą był siedlczanin Krzysztof Klewek (czas: 00:16:16). Drugi był mieszkaniec Siennicy Andrzej Możdżonek (czas: 00:16:18) a trzeci Artur Urban (czas: 00:16:22).

Wśród mężczyzn na dystansie 10 km najlepszy był Paweł Młodzikowski z Adamowa z czasem 00:34:49. Kolejni na metę dobiegli Robert Radzik z Warki z czasem 00:35:02 i na ostatnim miejscu podium z czasem 00:35:32 uplasował się Piotr Szrajner z Warszawy. Najlepsza na dystansie 10 km okazała się Katarzyna Karmanenko z czasem 00:38:07. Za nią miejsce na podium zdobyła Ewa Fabian z Białej Podlaskiej ze stratą niemal 9 minut (00:46:04) a na trzecim miejscu Eliza Olbryś z Dzebenina (czas: 00:48:26).

Warto zaznaczyć, że lepiej niż w tamtym roku poszło samym pomysłodawcom imprezy Rafałowi Wysockiemu i Łukaszowi Kosieradzkiemu, którzy obaj pokonali dystans 5 km. Pierwszy z czasem 00:18:17 zajął 8 miejsce a drugi z czasem 00:20:35 zakończył bieg jako 16.