SPIN

Boruc i Różewska… wrócą do szkoły?

Beata Głozak poniedziałek, 6 czerwca 2011, 15:35 Siedlce, Wydarzenia

Czy to możliwe, że Artur Boruc zamiast zasiąść na krzesełku nowego stadionu piłkarskiego przy ul. Północnej powróci do … szkoły? Czy to możliwe, że Joanna Różewska, finalistka ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego powróci razem z nim a potem da koncert w Sali Podlasie? Możliwe, bo oboje są absolwentami siedleckiej „czwórki”.

Już w najbliższą sobotę 11 czerwca Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach będzie obchodziła swoje 50 – lecie mimo że powstała w roku… 1917. Problem z matematyką? Niekoniecznie.

– Szkoła faktycznie istnieje od 1917 roku, ale w tym budynku jesteśmy od roku 1961 roku i stąd ta rocznica – mówi dyrektor placówki Przemysław Anusiewicz. – 10 kwietnia 1961 roku budynek oddano miastu i uczniom a w uroczystości wziął udział ówczesny premier Józef Cyrankiewicz. Wysłałem zatem zaproszenie do obecnego premiera Donalda Tuska, ale realnie na to patrząc, chyba jego obecność jest niemożliwa – dodaje ze śmiechem.

Donalda Tuska najprawdopodobniej na uroczystościach rocznicowych nie będzie, ale może na nie przybyć para w zasadzie najbardziej znanych siedlczan.

– Naszymi absolwentami są między innymi Joanna Różewska, finalistka ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego i bramkarz Artur Boruc. Ona potwierdziła swoją obecność. Co do Artura to obiecał, że jak tylko obowiązki mu na to pozwolą to także pojawi się na obchodach naszego święta. Nie stawiamy zatem na ilość a wybieramy jakość – twierdzi dyrektor.

Różewska nie tylko pojawi się na obchodach 50  – lecia. Razem z inną absolwentką szkoły Karoliną Karcz w Sali Podlasie dadzą koncert dla wszystkich byłych uczniów „czwórki”. Cała sobotnia impreza została podzielona na dwie części.

– Na początek uroczystość w szkole zatytułowana „Uczniowie uczniom” i właśnie dla uczniów, i gości w sali gimnastycznej będzie przedstawienie „Złota rybka”. Jednocześnie otwarta zostanie wystawa, na której zobaczymy stare zdjęcia, składy rad pedagogicznych, listy absolwentów, świadectwa szkolne nawet z 1937 roku. Stare dokumenty. Po południu o godzinie 17. w Sali Podlasie czeka na nas druga część „Absolwenci absolwentom”. Jedna z najbardziej znanych siedlczanek, czyli Joanna Różewska zagra koncert fortepianowy. Pojawi się także nasza druga wspaniała uczennica, obecnie studentka szkoły muzycznej w Gdańsku, Karolina Karcz w towarzystwie chóru muzycznego ze szkoły muzycznej w Siedlcach – przedstawia program Przemysław Anusiewicz.

To jednak nie wszystko. Placówka szykuje także niespodziankę.

– Wystąpi dwudziestokilkuletni mężczyzna, który miał już muzyczną przygodę z Piotrem Rubikiem, ale więcej nikomu już nic nie powiem – podsumowuje dyrektor.

bg

2 komentarze

  1. ideologicznie Tuskowi do Cyrankiewicza niedaleko (obaj ruskim wchodzą w d...) więc mógłby przyjechać dodano 10 lat temu

    przy okazji kibice by mu podziękowali: Tola ma Donalda, Donald MaTole

  2. pamiętliwy dodano 10 lat temu

    Nawet nie wiesz, jakie masz szczęście, że nie pamiętasz czasów, gdy Cyrankiewicz był premierem. Gdybyś pamiętał, nie opowiadałbyś takich banialuk.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?