SPIN

NEWS: Kozaczyński poinformuje prokuraturę o możliwym przestępstwie

Beata Głozak poniedziałek, 6 czerwca 2011, 16:24 Sport, Wydarzenia

Przed kilkoma minutami do naszej redakcji z MKP Pogoń Siedlce wpłynęło „Oświadczenie Pana Jacka Kozaczyńskiego Prezesa Miejskiego Klubu Piłkarskiego „Pogoń” Siedlce (III liga grupa łódzko – mazowiecka) w związku z zaistniałą sytuacją w meczu pomiędzy klubami Broń Radom – Radomiak Radom.”

Prezes MKP Pogoń Siedlce Jacek Kozaczyński. Fot. arch. własne prezesa

Prezes MKP Pogoń Siedlce Jacek Kozaczyński. Fot. arch. własne prezesa

Treść publikujemy w całości:

„Oświadczenie

Głęboki niepokój budzą we mnie haniebne zjawiska, które wciąż mają miejsce w polskiej piłce nożnej. Szczególne obrzydzenie budzi we mnie załatwianie wyników meczy w przestrzeni pozasportowej.

Przykładem takich kombinacji jest ostatni mecz drużyny Broń Radom i Radomiaka 1910 S.A. Radom. W ostatniej minucie meczu, gdy już było pewne zwycięstwo Radomiaka (niemającego szans na awans), dokonano kontrowersyjnej zmiany w drużynie. W myśl regulaminu rozgrywek III ligi na boisku musi przebywać trzech graczy ze statusem młodzieżowca. Po zmianie, piłkarze Radomiaka nie spełniali tych wymogów. W tym przypadku organ prowadzący rozgrywki (Łódzki Związek Piłki Nożnej) zobowiązany będzie do przyznania walkowera na korzyść Broni. Tym samym Radomiak wygrał na boisku, ale komplet punktów otrzyma Broń. To skandal!

Nieuprawniona zmiana zawodnika w 90 minucie wspomnianego meczu, przy wyniku pozbawiającym Broń szans na promocje do II ligi nosi znamiona umyślnego, nieetycznego, wykonanego z premedytacją, w moim odczuciu bezprawnego, działania. Ma to więcej wspólnego z „kupowaniem meczów”, niż ze sportową rywalizacją.
Przestrzegano mnie przed takim „kolesiostwem”, kiedy decydowałem się zaangażować w pracę MKP Pogoń Siedlce. Oświadczam, że nie zamierzam obojętnie przyglądać się takim haniebnym kombinacjom piłkarskich działaczy!

Wyrażam swój stanowczy sprzeciw, wobec sytuacji gdzie wyniki meczów sportowych negocjuje się w pokojach działaczy, a duch sportu jest czczony kolejnym toastem. To obraża przede wszystkim sportowców, wszystkich kibiców i podatników!

Nie spocznę dopóki nie zostaną wyjaśnione kulisy tego haniebnego incydentu. Jako człowiek prawy, zaangażowany w tworzenie dobrej, jakości życia publicznego, oświadczam, że każde działanie, mające znamiona przestępstwa, będę bezkompromisowo piętnował za pośrednictwem stosownych organów państwa.

Jacek Kozaczyński
prezes MKP Pogoń Siedlce”

Jak czytamy w treści wiadomości  oświadczenie zostało przesłane do Polskiego Związku Piłki Nożnej, Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Łódzkiego Związku Piłki Nożnej a także do mediów ogólnopolskich. „O możliwości popełnienia przestępstwa zostanie poinformowana właściwa prokuratura” – brzmi ostatnie zdanie.

42 komentarze

 1. ... dodano 10 lat temu

  BRAWO Panie Kozaczyński, chamstwo trzeba tępić. A w Radomiu tego aż nadto 🙂

 2. ktos kibicujacy Pogoni dodano 10 lat temu

  Jestem za!!!

 3. jovante dodano 10 lat temu

  Trudno mi ocenić czy faktycznie doszło do celowego działania na szkodę własniej drużyny czy może zaistniała sytuacja była wynikiem nerwów trenera Radomiaka. Szkoda mi przede wszystkim piłkarzy, bo ci są chyba najmniej winni całej sytuacji i ich kibiców, którzy mogą się czuć oszukani. Oczywiście i tak nikt nikomu niczego nie udowodni. Nie mniej jednak cieszę się z takiej reakcji ze strony prezesa MKP. Myślę, że dzięki niej w przyszłości będzie dochodziło do mniejszej ilości takich kompromitujących wpadek, bo z jednej strony dwa razy się zastanowi przed zmianą, a z drugiej będzie się bał posądzenia o zarzut popełnienia przestępstwa.

 4. ... dodano 10 lat temu

  chyba nie będzie miał okazji to popełnienia tego błędu drugi raz:
  http://www.radomiak.com.pl/fullnews,arkadiusz_skonieczny_zdymisjonowany,3715.html

  wg mnie to się skończy w prokuraturze, jeśli faktycznie prezes Pogoni rozesłał do różnych instytucji te pismo.

 5. RADOMIAK dodano 10 lat temu

  Arkadiusz Skonieczny zdymisjonowany!
  Czwarta zmiana trenera Radomiaka w tym sezonie! Mirosław Hernik po niedzielnym (wygranym na boisku 3:1) meczu derbowym z Bronią zwolnił ze stanowiska pierwszego szkoleniowca zielonych Arkadiusza Skoniecznego. Powodem takiej decyzji sternika klubu jest błąd popełniony przez trenera ze zmianami, który w opinii Mirosława Hernika wyrażonej przed kamerami Telewizji Dami… nie był przypadkowy!

  Właściciel Radomiaka użył bardzo mocnych słów nie popierając ich jednak żadnymi dowodami. W środowisku piłkarskim huczy od plotek. Tymczasem Mirosław Hernik mówi: – Widziałem jak prezes Broni Artur Piechowicz rozmawiał z trenerem Skoniecznym w gabinecie. Wszedłem i zażartowałem, że może umawiają się na kawę. Dziś wiem, że to nie była kawa, ale bardzo poważna rozmowa – powiedział dla reportera Teledziennika.

  Jeżeli prezes klubu ze Struga wie czego dotyczyła rozmowa, albo ma inne dowody na poparcie swoich słów powinien je wyjawić. Sprawy zaszły już tak daleko, że tylko granie w otwarte karty nie będzie tworzyło kolejnych domysłów.

  Jak było naprawdę, tego z pewnością nigdy się nie dowiemy. W tej sprawie są różne głosy, z różnych źródeł, a jak to w życiu bywa, w każdej plotce jest źdźbło prawdy… To nie miało prawa się wydarzyć.

 6. marcinradom dodano 10 lat temu

  prezes Hernik mówi różne rzeczy, mieszkańcy Radomia to wiedzą. wytaczając tak ciężkie działa powinien poprzeć to konkretami. bez konkretów są to tylko pomówienia.

 7. Kibic dodano 10 lat temu

  Panie prezesie, zajmij się Pan jakimiś pożytecznymi sprawami, a nie będziesz się Pan promował jakimiś durnymi zawiadomieniami do Prokuratury i marnował przy okazji publiczne pieniądze. Zawiadom od razu przy okazji o wałkach z tą karą dla piłkarza swojego klubu w ostatnim meczu, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że jak to gdzieś przeczytałem cyt. "…na stronie lzpn.org kara była wpisana omyłkowo".

 8. Kibic dodano 10 lat temu

  i jeszcze uzupełniająco. Niby co Broń miałaby zyskać na rzekomym "kupieniu" tego meczu, co jak widzę jest sugerowane w tym Pańskim oświadczeniu??? Są jeszcze 2 kolejki przecież, i nie był to mecz o "wszystko"…

 9. LK dodano 10 lat temu

  @marcinradom – spotkali się, aby ustalić "jak zmotywować MKP Pogoń do wygranej na otwarcie nowego stadionu" ha ha ha… a pewnie faceci w Radomiu odwiedzają burdele, aby porozmawiać o pogodzie – czego też wykluczyć nie można…

 10. ... dodano 10 lat temu

  nie ma konkretów ? konkretnym dowodem na to że coś jest nie halo jest właśnie ta cała zmiana w 90 minucie, nawet gdyby okazało się to pomyłką to tak mylący się trener powinien zostać zwolniony.

 11. Anonim dodano 10 lat temu

  na takie oszczerstwa trzeba mieć dowody a Pan Kozaczyński ich nie posiada tak samo jak i prezes Radomiaka

 12. Anonim dodano 10 lat temu

  a no to miało dać że zachowują szansę tzn. Broń na awans do II ligi… a w piłce może sie wiele zdarzyć przez dwie kolejki i to by było niesprawiedliwe jeśli Broń wygra ligę

 13. kibic ! dodano 10 lat temu

  ja tam uwazam ze decyzja Prezesa dobra jak to nie bylo specjalne ( w co watpie) to co najmniej zwroci uwage trenerow na te zmianny ze sa rgulaminy i tak dalej. A i tak juz w sobote bedziemy w II LIDZE!!

 14. Do Kibica dodano 10 lat temu

  Jesteś ograniczony? Co ma zyskać Broń? Broń przegrywa i na dwie kolejki przed końcem MKP ma 6 pkt przewagi, lepszy bilans bramkowy i wygrane mecze bezpośrednie!!! Pomyśl to nie boli.

 15. JD dodano 10 lat temu

  Brawo Kozaczyński!

 16. Do "Do kibica" dodano 10 lat temu

  W przeciwieństwie do ciebie nie jestem, za to muszę ci przyznać, klaunem jesteś wybornym. Uśmiałem się po pachy jak czytałem te twoje wypociny, aż mnie rozwolnienie złapało. Napisz jeszcze dokładnie ile Broń zapłaciła za ten mecz, i spadaj na drzewo banany prostować.

 17. Kibic dodano 10 lat temu

  A i jeszcze jedno, już tak na odlew przed snem reasumując całe to szumnie zwane oświadczenie Prezesa Pogoni, to wszystkie zawarte w nim argumenty, a zwłaszcza główna teza o ustawieniu meczu Broń-Radomiak jest na poziomie stwierdzenia, że SMS Łódź nie dojechał do Siedlec na mecz bo "ktoś" z Pogoni przed wyjazdem uszkodził im autokar, tym samym mecz też został ustawiony…Przestańcie się ośmieszać publicznie paranoicznym, spiskowym światopoglądem.

 18. WR dodano 10 lat temu

  Panie Kozaczyński, czy wie Pan, że Radomiak tą porażką może stracić 350 tys złotych? Wie Pan, jak jest finansowana piłka w Radomiu? Oba kluby dostają stypendia od miasta, teraz ma dostać tylko lepszy- walkower spowoduje, że Radomiak nie dogoni już Broni i może zostać bez kasy. Który trener zdecydowałby się na wałek w obliczu takiej sytuacji? Wiedział Pan o tym? Był Pan na meczu? Kibice Radomiaka po meczu z Pogonią pobili piłkarzy swojej drużyny- wyobraża sobie Pan los trenera, który sprzedałby Broni mecz Radomiaka? Nawet kibice Radomiaka śmieją się z Pana wypowiedzi! Niech Pan nie pisze o rzeczach, o których nie ma Pan pojęcia. Chyba, że jest Pan bardzo bogatym człowiekiem, bo już wróble w Radomiu ćwierkają, że niezależnie od siebie- Broń, jej prezes i trener Radomiaka wytoczą Panu procesy.

 19. Do "Kibica" dodano 10 lat temu

  Spróbuj merytorycznie ustosunkować się do wypowiedzi "Do Kibica" odpowiedziałeś zupełnie nie w temacie…wytłumaczono Ci jaką korzyść zyskała Broń a Ty odpowiadasz inwektywami? jesteś prostym prowokatorem w dodatku tchórzliwym , skrytym za internetem…więcej klasy życzę!
  Brawo Jacek Kozaczyński!!!

 20. NIKO dodano 10 lat temu

  http://www.radomsport.pl/index.php?go=wiecejnews&id=4398

 21. joe dodano 10 lat temu

  BraVo Prezesie BraVO

 22. do WR dodano 10 lat temu

  prezes Pogoni jest posłem PO, tyle w temacie…

 23. janek dodano 10 lat temu

  do WR

  podejrzenie popełnienia przestępstwa to nie to samo co jego stwierdzenie. Taki wniosek do prokuratury może skierować każdy, więc chyba nie ma tu podstaw żeby kogokolwiek straszyć procesem.

 24. WR dodano 10 lat temu

  Panie Prezesie Kozaczyński. Nie mam jej oficjalnie potwierdzonej, ale słyszałem, że już poszedł wniosek do sądu w sprawie pomówienia, oraz przygotowywany jest wniosek do prokuratury w sprawie walkowera z SMS Łódź, z sugestią sprawdzenia, czy nie doszło do rezygnacji z przyjazdu łodzian po złożeniu im propozycji korupcyjnej. Takie informacje krążą po Radomiu, najbliższy czas pokaże, czy się potwierdzą.

 25. NIKO dodano 10 lat temu

  skomentuje to tak, równie dobrze ktoś z Broni może skierować wniosek do prokuratury w sprawie rzekomego nie dojechania piłkarzy Łódzkiego SMS na mecz z Pogonią…i tu podejrzanym o "ustawianie" może być Pogoń… i robi się niesmacznie prawda?

 26. WR dodano 10 lat temu

  "Haniebne zjawiska, które wciąż mają miejsce w polskiej piłce nożnej. Szczególne obrzydzenie budzi we mnie załatwianie wyników meczy w przestrzeni pozasportowej.

  Przykładem takich kombinacji jest ostatni mecz drużyny Broń Radom i Radomiaka 1910 S.A. Radom. W ostatniej minucie meczu, gdy już było pewne zwycięstwo Radomiaka (niemającego szans na awans), dokonano kontrowersyjnej zmiany w drużynie."

  Janek- a to nie jest podstawa do wniosku o pomówienie? Samo słowo "kombinacja" już daje takie podstawy. Niestety, pan prezes chyba będzie mał dodatkowe zajęcie- wycieczki do sądu w Radomiu, czego mu nie życzę, bo pop prostu się zagalopował, nie znając sytuacji, nie widząc meczu, nie znając trenera Radomiaka. Chyba warto się wycofać z pochopnych słów, póki nie jest za późno- i czasu na dojazdy szkoda, i pieniędzy na odszkodowania- bo pozwy mogą pójść z trzech stron- Broni, jej prezesa i trenera Radomiaka, trzy procesy, trzy odszkodowania…

 27. kibic ! dodano 10 lat temu

  Prosze Panstwa!! Ja nie rozumiem przeciez walczymy o awans do II ligi i to jest cos fajnego a wy jeszcze dalej politycznie klody podkladacie, jest blad ewidentny, a poniewaz sytuacja w pilce jest taka jaka jest wiec mozna sie spodziewac takich rzeczy, niestety SMS nie dojechal ale takie jest zycie jest termin jest regulaminowe 15 min i nic sie na to nie poradzi, zamiast wspierac dzialania Pana prezesa to juz szukace dziury w calym jakie odszkodwanaia za pomowienia, przeciez obie druzyny znaja sie jak lyse konie i takie rzeczy robi sie w 90 minucie… chyba sa zasady i kazdy trener je znac musi bo jak ja je znam jako kibic to osoba zajmujaca sie tym powinna byc swiadoma, a niech sie wytlumaczy co najmniej sie nauczy

 28. do kibic! dodano 10 lat temu

  Radomskie drużyny znają się jak łyse konie, jak Legia z Polonią, Cracovia z Wisłą, Widzew z ŁKS- em czy Arka z Lechią. Tak się znają, że szczęśliwi po meczu piłkarze Radomiaka bluzgali na Broń jeszcze na murawie. Nie znasz realiów radomskich, nie pisz głupot.

 29. Koza dodano 10 lat temu

  Jasne, przed wyborami się zorientował. Miał nie startować, ale coś czuję, że zamierza dalej posłować. Życzę powodzenia.

 30. efaster dodano 10 lat temu

  mam nadziej, że sprawą zajmą się ogólnopolskie media i Ministerstwo Sportu. Na ŁZPN czy PZPN bym nie liczył.

 31. Radomiak Radom dodano 10 lat temu

  Panowie , życzę wam awansu . ! Wasz prezes ma jakąś rację ! Mecz sprzedał były już trener Radomiaka Skonieczny ! Nie mogli nic na to poradzić piłkarze Radomiaka ! Musicie pokazać że stać was na 2 lige !

 32. LK dodano 10 lat temu

  Do Radomiak Radom – dzięki. Życzę abyście za rok zawitali w 2lidze. Jestem przekonany, że wasi piłkarze zagrali dla Was – ZIELONYCH a nie dla Pogoni. Jeżeli MKP Pogoń ma coś znaczyć też powinna wygrać na zielonej trawie – a nie zielonym stoliku.

 33. do Radomiak dodano 10 lat temu

  Inetrenetowy bohaterze, powiesz to Skoniecznemu prosto w oczy, co tu wypisałeś?

 34. MarianWiernyKibic dodano 10 lat temu

  Dobrze skadrowana lewa ręka 🙂

 35. piłkarz dodano 10 lat temu

  Kozaczyński odkrył "amerykę", że sport jest brudny. Jak nie wybiorą znowu do Sejmu, to odkryje, że polityka jest brudna. Śmieszy mnie to oburzenie człowieka walczącego o jakość życia publicznego w czasie już rozpoczętej kampanii wyborczej. Jaki poseł taka jakość.

 36. ciekawe dodano 10 lat temu

  Ciekawe, czy Warta przyjedzie do Siedlec, czy też jej się " zepsuje" autokar. Droga daleka, wynik niepewny, więc może zdarzy się znów "awaria".

 37. do nie mających gdzie się wyżalić Radomian dodano 10 lat temu

  macie swoje fora, wypad ze dwora!!!:)

 38. meczy to koza panie kozaczyński, pisze się "meczów" dodano 10 lat temu

  ale co wymagac od takiego:
  http://www.bibula.com/?p=21474

 39. no i się Kozaczyński doigrał dodano 10 lat temu

  Poszedł pozew do sądu ze strony Broni i jej prezesa o pomówienie.

 40. LK dodano 10 lat temu

  @piłkarz. Jeżeli byłeś prawdziwym piłkarzem, to za dużo przyjmowałeś mocnych piłek na głowę. Daruj sobie politykierstwo. Dawaj argumenty albo spier…j.

 41. LK dodano 10 lat temu

  "ale co wymagac od takiego:" > i słusznie bo: "nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne" – znów "pilitykierczyki" mieszają – ciekawe ile im za to płacą?

 42. meczy, meczów - obie formy są akceptowalne dodano 10 lat temu

  http://www.obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=35
  http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=3133
  kibice w Radomiu teraz będą dopingować na sali sądowej 🙂
  oby tym razem po porażce nie spuścili manta swoim zawodnikom :))))))))

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?