SPORT: Otwarte Mistrzostwa Siedlec w szachach szybkich

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 czerwca 2011, 09:36 Aktualnie, Wydarzenia

4 czerwca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Siedlec w szachach szybkich na rok 2011.

Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Siedlec zdobył Andrzej Litwiniec – z Radzynia Podlaskiego uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Tytuł wicemistrzowski przypadł Sławomirowi Kurpiewskiemu ze Skoczka Siedlce. Trzecie miejsce zajął Piotr Turowski reprezentujący MKS Start Lublin. Obaj uzyskali po 5,5 pkt.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Konrad Szczygieł z LO w Łukowie – 5 pkt. Najlepszym z gimnazjalistów okazał się Jakub Szczygieł z Gimnazjum w Krynce – 4,5 pkt. Klasyfikację szkół podstawowych klas IV – VI wygrała Dominika Węgrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Międzyrzecu Podlaskim – 3 pkt, a klas I – III –  Filip Piskorski ze Szkoły Podstawowej STO w
Siedlcach – również 3 pkt.

Zwycięzcy, jak również zawodnicy i zawodniczki, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali puchary, pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Organizatorem Mistrzostw Siedlec był tradycyjnie Klub Szachowy Skoczek Siedlce a wyniki zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec na rok 2011. W turnieju uczestniczyło 42 zawodników.