SPIN

Srebrny pierścień kolekcjonerów dla Sławomira Kordaczuka

Aneta Borkowska środa, 8 czerwca 2011, 10:58 Aktualnie, Wydarzenia

W sobotę 4 czerwca w Krośniewicach odbyło się jubileuszowe X Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów.

Laureatami honorowej nagrody w tym dniu byli, m.in. zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach Sławomir Kordaczuk, który otrzymał nagrodę za stworzenie w siedleckiej placówce największej w kraju kolekcji elementów rakiet V-2. Kolekcja ta była budowana przez laureata od 1991 r. i jest dowodem na prowadzenie na Podlasiu prób z pierwszą w historii ludzkości rakietą balistyczną, konstrukcją, która zapoczątkowała drogę człowieka w Kosmos.

Nagrodę stanowi dyplom oraz pierścień srebrny, pozłacany, numerowany i opatrzony dewizą nagrody „PRZESZŁOŚĆ-PRZYSZŁOŚCI”.

Ogólnopolskie Święta Kolekcjonerów organizowane są już od 10 lat w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Podczas corocznych uroczystości wręczane są najbardziej prestiżowe w kraju Honorowe Nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego osobom zasłużonym oraz instytucjom „Za szczególne zasługi w krzewieniu i wspieraniu idei kolekcjonerstwa oraz ochronę pamiątek polskiej kultury narodowej w kraju i poza jego granicami”.

źródło Muzeum Regionalne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?