Pogoń zremisowała rzutem na taśmę (ZDJĘCIA i KOMENTARZE)

Beata Głozak niedziela, 12 czerwca 2011, 04:02 Sport, Wydarzenia

Podczas wczorajszego meczu na nowo otwartym stadionie MKP Pogoń Siedlce rzutem na taśmę zremisowała z Wartą Sieradz 2:2. Siedleccy piłkarze ze spotkania wynieśli tylko 1 punkt i o ich sobotnim awansie do II ligi miał rozstrzygnąć mecz Legionovii Legionowo z Bronią Radom. – To przekręt w Radomiu sprawił, że my się musimy niesprawiedliwie denerwować – powiedział trener MKP Grzegorz Siedlecki.

Pierwsza bramka w meczu padła już w 8 minucie a jej autorem był Kacper Jezierski z Warty. Potem było już tylko gorzej. Najniebezpieczniejsza sytuacja w 1 połowie miała miejsce już 5 minut później kiedy przed utratą drugiego gola MKP Pogoń uratował nie bramkarz Jacek Kozaczyński a słupek. W ciągu pierwszych 45 minut spotkania goście kilkakrotnie mogli spokojnie podwyższyć tę różnicę. W 2 połowie siedlczanie zaczęli co prawda z trzema zmianami, ale nie przyniosły one żadnych rezultatów. Gra nabrała tempa w 84 minucie, kiedy Marcin Kobierski z Warty Sieradz zdobył dla gości drugą bramkę. Część kibiców zdenerwowana opuściła stadion. Niesłusznie, ponieważ 3 minuty potem Mohammed Eid z Pogoni zdobył kontaktowego gola. W doliczonym czasie w 94 minucie na 2:2 wynik ustanowił Jacek Kosmalski a sędzia zakończył mecz. Ostro przeciw temu zaprotestowali zawodnicy Warty: Marcin Kobierski oraz Robert Kowalczyk wcześniej ukarani już raz żółtymi. Na murawie zaczęły się przepychanki. Kowalczyk i Kobierski zobaczyli żółte a potem czerwone kartki.

Jacek Kosmalski. Fot. AB

Jacek Kosmalski: „Wiedzieliśmy, że będzie ciężko”

Jestem zadowolony z tego meczu. Drugi raz gram z naderwanym mięśniem żebrowym i jestem na zastrzyku przeciwbólowym, no ale drużyna jest w takiej sytuacji, że jest szansa na awans i nie można odpuścić i myślę, że ten punkt też nam dużo da i z tego się cieszę. Siedlce zasługują na drugą ligę, szczególnie, że mają taki fantastyczny obiekt. Ta druga liga to dla tego miasta jest minimum. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, że będzie ostra walka, bo Warta gra o utrzymanie. Fakt. Nie zagraliśmy tego meczu tak jak się spodziewałem. Myślę, że to miedzy innymi dlatego, że w naszej drużynie jest dużo młodych chłopców i niektórzy nawet przy takiej publiczności nie grali. Może im trochę nogi powiązało, ale myślę, że muszą się uczyć i w kolejnych meczach będzie dużo lepiej. Od tego jestem. Jestem napastnikiem i muszę strzelać bramki.

Grzegorz Wędzyński. Fot. AB

Grzegorz Wędzyński: „Fatalna pierwsza połowa”

U niektórych stres spowodował to, że zamknęli się w sobie i nie mogli zagrać w stu procentach. Fatalna pierwsza połowa. Od półtora roku tu jestem i nigdy tak się nie stało, że było tyle błędów w obronie, w środku pola, ale szczęście, że w ostatnich minutach doprowadziliśmy do remisu. Chyba ja też będę musiał w ostatnim meczu pokazać umiejętności. A może i nie? A może Legionovia wygra i mamy awans?

Jacek Kozaczyński. Fot. AB

Jacek Kozaczyński, bramkarz: „…ale pierwsza połowa niestety”

Było dużo niewykorzystanych przez nas sytuacji. To kolejny mecz, w którym końcówka jest nasza, ale pierwsza połowa niestety kiepska. Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję na drugą ligę. Nie patrzę na inne drużyny. Myślę o tym co my zrobimy.

Grzegorz Siedlecki. Fot. AB

Grzegorz Siedlecki: To przekręt w Radomiu sprawił, że się denerwujemy

Te trzy minuty się przydały. Złapaliśmy ich, bo ońcówki są nasze. To przekręt w Radomiu sprawił i ja się nie boję tego powiedzieć, i mogę to każdemu w twarz powiedzieć, przekręt w Radomiu sprawił, że my się musimy niesprawiedliwie denerwować i oczekiwać. Może to ma życiu przynieść jakiegoś smaczku, ale pierdzielę taki smaczek. My już moralnie czujemy się w drugiej lidze. Zdecydowanie. Ci ludzie z Warty walczyli dzisiaj o swój ligowy byt w trzeciej lidze. To ogromna różnica być w trzeciej a w czwartej lidze. I mecz można powiedzieć nie ułożył się. Nasi zawodnicy byli dopingowani i teraz trzeba się zastanowić dla którego to było pozytywne a dla którego negatywne. Teraz warunki mamy świetne. Na takiej płycie można pokazać swoje walory techniczne i taktyczne. W takich warunkach mniejsza jest szansa na to, że „coś wyskoczy”. W Przedborzu mieliśmy ogromny problem z płytą i naprawdę nie wrócilibyśmy bez dorobku punktowego. Chociaż jeden byśmy przywieźli a proszę zobaczyć co to by znaczyło dzisiaj. Pewnie nie byłoby już nawet potrzeby robienia przekrętu w Radomiu. Okazało się, że Siedlce potrzebują więcej niż 3000 siedzisk żeby zadowolić publikę, żeby każdy przyszedł to obejrzeć.

W momencie kiedy w Siedlcach kończył się mecz MKP w Legionowie zaczęło się spotkanie Broni Radom z tamtejsza Legionovią. Ponieważ Broń przegrała to spotkanie Pogoń awansowała do drugiej ligi.