SPIN

Nowy stadion. „To jak przeprowadzka ze wsi do miasta” (ZDJĘCIA)

Beata Głozak poniedziałek, 13 czerwca 2011, 12:53 Siedlce, Wydarzenia

W sobotę tuż po godz. 13. zaczęła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego stadionu piłkarskiego na terenie północnych błoni. – Przeniesienie się z Prusa na ten stadion to tak jak przeprowadzka ze wsi do dużego, ciekawego miasta – mówił nam o obiekcie trener MKP Pogoń Grzegorz Siedlecki.

Budowany od minionego roku stadion składa się z pełnowymiarowej, podgrzewanej płyty głównej, jednej trybuny, trzech boisk treningowych, zaplecza dla zawodników, pokoju dla tzw. „VIP-ów”, czyli tego o czym dotychczas piłkarze mogli jedynie pomarzyć. Zdaniem trenera MKP Pogoń Siedlce Grzegorza Siedleckiego zmiana obiektu z boiska OSiR-u na obrzeża miasta to jak przeprowadzka ze wsi do dużego, ciekawego miasta.

– Po prostu bez porównania – powiedział po inaugurującym meczu z Wartą Sieradz. – Życzyłbym wszystkim piłkarzom takich warunków.

Niestety obiekt ma też pewną wadę. Ponieważ miasto poprzestało na budowie jednej trybuny płyta główna boiska jest w tej chwili doskonale widoczna zza ogrodzenia. Czy Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, która zarządza obiektem nie obawia się, że zamiast płacić za bilety część siedlczan będzie oglądała mecze za darmo?

– To jest do przemyślenia i zastanowienia – przyznał Mirosław Pawłowski, prezes ARMS. – Albo wygrodzimy strefę buforową oddalającą na kilka metrów od siatki, ale to jest związane z kosztami, albo umieścimy tam bannery reklamowe sponsorów drużyny. To zdyskwalifikuje oglądanie spotkań bez wcześniejszego kupienia biletów.

Sobotnią uroczystość otwarcia obiektu poprowadził Mariusz Orzełowski, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki.

bg

Fotorelacja: Aneta Borkowska

no images were found

15 komentarzy

 1. W dodano 10 lat temu

  Oczywiście kur… bez krzyża się nie obyło…świeckie państwo :/
  A sam stadion to bez przesady.Po chuk taka trybuna a po bokach pole i siatka???Nie można było 2 symetrycznych mniejszych trybun pobudowac?

 2. efaster dodano 10 lat temu

  no cóż taki prezydent, kocha kk i nic mu nie zrobimy, w (…) ze innych to (…) w końcu nie każdy musi być zagorzałym katolikiem, są inni wyznawcy są ateiści, są też zwykli wierzący ale ta aż nadto wywyższanie kościoła też im przeszkadza. To na stadionie to nic. W nowej parafii w niedziele to biskupowi w pas się kłaniał, gdyby mógł to by mu nogi całował. Wstyd. Rozumiem duchowny, ale trochę godności panie Prezydencie. Nie samym kościołem żyje człowiek. Może tak dla równowagi pobudować synagogę, albo meczet. Albo kasyno i burdel. Tak jak to moja babcia mówi "żeby się wyrównało". Bo co za dużo to i świnia nie chce. Mam nadzieje, ze ktoś z UM to przeczyta i sobie do serca wezmą, bo Siedlce to nie 100% żarliwych, konserwatywnych katolików, jest duża grupa wyznawców innych religii, są ateiści, są słabo wierzący. A moherów to coraz mniej. Musimy się jeszcze 3 lata przemęczyć, bo wątpię by Kudelski kandydował na 3 kadencję, jest już za stary. Chyba czas na emeryturę, wtedy będzie czas na chodzenie do kościoła codziennie.

 3. emeryt dodano 10 lat temu

  Luda, co sie dziwita – to je wahadlo – bylo cerwono – je carno – a jako bedzie? – nie dozyje.

 4. Siedlce dodano 10 lat temu

  efaster ty się doigrasz (…)

 5. emeryt dodano 10 lat temu

  -no jeno ja, tam byl bo moj prawnusio mnie zaciagnol (…)

 6. efaster dodano 10 lat temu

  Siedlce: poniedziałek, 13 Czerwiec 2011, 16:05
  efaster ty się doigrasz (…)

  a bardzo chętnie :))

 7. emeryt dodano 10 lat temu

  widza co miastowy nie doje mnie godac – z Bogiem

 8. lesio57 dodano 10 lat temu

  Efaster ma rację.Często się z jego opiniami nie zgadzałem,ale tym razem popieram.Z tym krzyżem to Prezydent przesadził.Zaznaczam,że jestem praktykującym katolikiem.ale popieram rozdział Kościoła od Państwa.

 9. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Kudelski z tym krzyżem wygląda jakby się zaraz na jakąś krucjatę wybierał 😀 A Pawłowski robi za ministranta trzymając tą wodę święconą. Hmm co do burdelu to na pewno by się przydał jakiś night club ze striptizem. Bo najbliższy elegancki to w Warszawie. Więc nie róbmy z Siedlec wiochy prezydencie tylko wybudujmy night club. Amen.

 10. sąsiad dodano 10 lat temu

  Celebra Pani Ani Sochackiej trwa w najlepsze. Na tym zdjęciu przy Głowackim to wygląda jakby miała (…) z podniecenia z racji obecności w tak elitarnym gronie. Wygląda to bardzo plebejsko. Więc proszę o zachowanie powagi.

 11. prawdziwy siedlczanin dodano 10 lat temu

  Efester , ty pionku Platformy obywatelskiej. Już myślałem ze dałeś se spokój. Jednak i tu musiałeś dorzucić swoje nędzne, bezbożne i wyrachowane komentarze. Jest mi ciebie żal.

 12. efaster dodano 10 lat temu

  no widzisz jaki to ja "zły" jestem 🙂

  a co do "pionków" to jestem bez partyjny 🙂

 13. max dodano 10 lat temu

  Trzeba zakupić 3 takie jakby kotary na wysokość 2m, aby zasłonić widok z tych 3, niezabeczpieczonych stron. Fakt, bilety muszą się sprzedawać – sprzedawać na trybunę główną.

 14. M dodano 10 lat temu

  Ja to tylko nie rozumiem, dlaczego tę wstęgę muszą wszyscy razem przecinać. Nie można było wyznaczyć jednej, czy dwóch osób? Muszą wszyscy? Prezydent, dwoje wiceprezydentów, Przewodniczący Rady Miasta, szef ARM, Prezes MKP i już wymieniać mi się dalej nawet nie chce. Cisną się przy tej wstędze, zamiast kulturalnie pozwolić dwóm osobom, najbardziej naturalnym w takiej sytuacji, a więc Prezydentowi i Prezesowi MKP się tym zająć. To naprawdę wygląda strasznie komediowo i groteskowo. Zero powagi.

  Ech.. i ktoś tu miał promować miasto na zewnątrz, a nie władzę wewnątrz..

 15. sąsiad do spinu: dodano 10 lat temu

  Czy wyrażenie "dostać orgzamu" jest wulgarne skoro zostało podjęte cenzurze? Jestem zażenowany!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?