SPIN

Sukiennice i deptak w ciągu 4 lat?

Beata Głozak środa, 15 czerwca 2011, 13:44 Siedlce, Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że władze miejskie podchodzą poważnie do planów zagospodarowania placu Sikorskiego wspólnie z PSS Społem. Wojciech Kudelski prezydent Siedlec powiedział, że odbywa w tej sprawie z PSS „cykliczne” rozmowy.

Przypomnijmy. 23 maja tego roku prezydent poinformował, że prowadzi rozmowy z PSS Społem, współwłaścicielem części placu Sikorskiego aby w tamtym miejscu wybudować siedzibę władz miejskich ze sklepami w stylu sukiennic na parterze.

– Spotykamy się co tydzień. Zaczynamy już taką fazę wchodzenia w szczegóły. Nie chciałbym powiedzieć za dużo, bo sprawa jest ważna, ale mogę powiedzieć, że zainteresowanie w tym temacie jest z obu stron. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją. Jeżeli uda się zapewnić finansowanie to myślę, że jesteśmy w stanie wypełnić centrum naszego miasta czymś pięknym. Chciałbym, żeby to było jeszcze w tej kadencji samorządowej.

Jeżeli dojdzie do inwestycji może ona przyjąć kształt formuły partnerstwa publiczno – prywatnego zapowiada skarbnik miasta Kazimierz Paryła.

– Być może do tego przedsięwzięcia wniesiemy wartością budynek, w którym teraz jesteśmy i budynek narożny przy ul. Piłsudskiego – twierdzi. – Po co się kredytować skoro się ma majątek? Może znajdzie się ktoś, kto zechce zainwestować w budynek na placu Sikorskiego w zamian za te miejsca. O tym myślę, bo licząc z grubsza inwestycja na placu może wynieść 50 – 60 milionów złotych z parkingiem podziemnym plus to co zbudujemy, bo jest więcej niż prawdopodobne, żaden inwestor nie zagospodaruje tego rynku w centrum tak jakbyśmy my to widzieli.

Warto dodać, że przy takim rozwiązaniu zagospodarowania centrum miasta przewidziana jest też budowa deptaka. Zlikwidowane zostałyby w tym wypadku dwie nitki komunikacyjne ul. Kilińskiego między ulicami Piłsudskiego a Pułaskiego. Teren ten byłby dostosowany do organizowania manifestacji pokojowych, zgromadzeń, uroczystości miejskich a w dni wolne od tego typu wydarzeń ustawione byłyby tam ogródki gastronomiczne.

bg

9 komentarzy

 1. A kierowcy? dodano 10 lat temu

  Może deptak by się przydał, ale czy zamknięcie odcinka ul. Kilińskiego nie spowoduje jeszcze większych korków w centrum. Przecież od ul. Armii Krajowej aż do Floriańskiej nie będzie żadznej przelotowej ulicy krzyżującej się z Piłsudskiego. Pozostają tylko wąskie uliczki jednokierunkowe. Czy to nie sparaliżuje ruchu w centrum?

 2. Po co ulice??? dodano 10 lat temu

  Przecież jest to ulica DWUJEZDNIOWA, a takie zgodnie w polityką pana vice nie mają racji bytu w Siedlcach! Co prawda Biała Podlaska, Węgrów czy nawet Łuków mają kilkukrotnie więcej ulic dwujezdniowych, no ale nie porównujmy tak wielkich miast to małej mieścinki jaką są Siedlce.
  Tak więc wszystkie nowe ulice czy nawet fragmenty dróg krajowych są budowane najwęższe jak się tylko da, a wszystkie szerokie będą sukcesywnie likwidowane lub zwężane.
  I nie przesadzajcie z tymi kierowcami – wiceprezydent jeździ na rowerze!

 3. ooo dodano 10 lat temu

  SUPER POMYSŁ ŻEBY ZAGOSPODAROWAĆ PLAC SIKORSKIEGO

 4. podlasiak dodano 10 lat temu

  Moim zdaniem, trzeba zapytać, po co wydaliśmy z budżetu 300 000 zł na dokumentację rozbudowy obecnego magistratu, która – jeśli nie dojdzie do skutku – okaże się zwykłym wyrzuceniem kasy w błoto. Poza tym – Panie Prezydencie – ile jeszcze będziemy słuchać bajek? Ostatnio chciał też Pan zrobić na placu Sikorskiego BAZAR i przenieść kupców spod Pułaskiego/Armii Krajowej. Co jeszcze Panu siedzi w głowie?

 5. ooo dodano 10 lat temu

  OJ, NIE CHCESZ WIEDZIEĆ!

 6. Kriss dodano 10 lat temu

  Panie Prezydencie, centrum miasta tonie po każdej burzy. Proponował bym zainwestować kasę w pożądną kanalizację deszczową.

 7. efaster dodano 10 lat temu

  ok. przesadziłem, z wpisem wyżej możecie Drogie Panie, go nie publikować bo po co.

  Pozdrawiam

 8. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Pisze Pan poważnie, czy mamy moderować??

 9. efaster dodano 10 lat temu

  pisze poważnie

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?