SPIN

Co będzie w niszczejących budynkach DPS-u?

Beata Głozak czwartek, 16 czerwca 2011, 08:11 Siedlce, Wydarzenia

Władze miasta chcą przenieść Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie do segmentu „Domu nad Stawami”, który w tej chwili niszczeje. Zaprzeczają także spekulacjom, że miasto jest tak zadłużone, że nie stać go na zmianę siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej. – To nie tak – mówi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec i przedstawia pomysły na sfinansowanie wszystkiego.

Miasto nie rezygnuje z odrestaurowania budynku internatu „Rolnika” przy ul. Kazimierzowskiej i chce umieścić tam Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej.

– Docierają do mnie plotki, że mówi się „prezydent zadłużył miasto i tej inwestycji nie zrobi”. To nie tak – twierdzi Wojciech Kudelski i odpiera zarzuty pod swoim adresem. – Zmiana sposobu naliczania długu publicznego jakby tą inwestycję przyhamowała, ale mamy konstrukcję finansowania – dodaje szybko.

Jaka to konstrukcja? … Wymienna. Władze zamierzają sprzedać teren z budynkiem SOS-W przy Placu 1000 – lecia i z tych pieniędzy przygotować obiekt na Kazimierzowskiej.

– To będzie coś pośredniego pomiędzy budową a adaptacją, bo tam musimy wybudować salę gimnastyczną, która będzie nowym budynkiem. Sale internatu zostaną przeznaczone na sale lekcyjne – tłumaczy prezydent Siedlce. Podobnie ma być z planami odnośnie niewykończonego segmentu DPS-u. – Planujemy tam przenieść Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uzyskując pieniądze ze sprzedaży tego budynku na placu przy Sienkiewicza. Ten obiekt jest nieodpowiedni dla MOPR-u. Jest za ciasny, uciążliwy dla mieszkańców tego bloku. Myślimy żeby część pieniędzy ze sprzedaży tego miejsca przeznaczyć na dokończenie tamtego obiektu.

bg

8 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Dziekuję SPIN,że poważnie potraktował moje zapytanie.

 2. podlasiak dodano 10 lat temu

  Panie Prezydencie – nie ma już zmiany naliczania długu publicznego. Był Pan przecież w ogrodach prezydenckich u Bronisława Komorowskiego i tam dowiedział się Pan, że rząd dogadał się z samorządowcami. Inne miasta już to zrozumiały, i inwestują na potęgę, a my ciągle mówimy, czego to nie będzie przez ministra Rostowskiego. A to nie tak.

 3. efaster dodano 10 lat temu

  A wiecie co mnie najbardziej wkurza ?? Dlaczego w Siedlcach media mają manierę pisać Rostowski zmienił sposób naliczania długu i etc. A jak piszą o Kudelski to pełnym imieniem i nazwiskiem z podaniem funkcji z dużej litery. Chyba Minister Finansów RP jest ważniejszy od jakiegoś tam prezydenta podrzędnego powiatowego miasteczka we wschodniej Polsce, taki miasta ja nasze w Polsce jest tysiące. W tym momencie mamy taka sama rangę (miasto powiatowe) jak Łosice czy Sokołów Podlaski czy Łuków. Owszem pozostała kilka instytucji o randze wojewódzkiej i ponad powiatowej, ale to tylko dla tego, że byliśmy jednym z 49 województw w latach 1975-1999. Co do Ministra Finansów to Jacek Rostowski ma skończone:
  1972: BSc – International Relations, University College London
  1973: MA – Economy and History, University College London
  1975: MSc (Master of Science) – Economics, London School of Economics and Political Science

  źródło:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Rostowski

  A Kudelski:
  jest meliorantem po SGGW

  gołym okiem widać różnice

  PS.
  Kudelski wogle zna biegle angielski w piśmie i mowie ??
  Pytam, bo che wiedzieć jak są przyjmowani zagraniczni inwestorzy w gabinecie prezydenta w rozmowie w "cztery oczy".

 4. Siedlce dodano 10 lat temu

  efaster skończ już bo robi się to niesmaczne. Wszyscy wiedzą, że jesteś z platformy.

 5. Sluchaj (...) dodano 10 lat temu

  Budujesz dla patologii mieszkania komunalne, ktore i tak beda zniszczone za kilka lat, bo bedzie tam mieszkala patologia. Oczywiscie budujesz to za kredyt kupiecki, ktory do tej pory nie byl wliczany w deficyt budzetowy. Teraz bedzie na szczescie wliczany bo jest to w koncu kredyt tylko ze z odroczona platnoscia. Wiec nie wylewaj krokodylich lez, bo zadluzyles Siedlce i myslales ze w papierach tego nie wykarzesz. Wiec kitu ludziom nie wciskaj, bo to sie robi zalosne.

 6. co ? dodano 10 lat temu

  Prusa 18 oto jest pytanie!

 7. Obiektywnie dodano 10 lat temu

  "Sluchaj (…): czwartek, 16 Czerwiec 2011, 15:39" ma rację. Też jestem w szoku po sprawdzeniu starych informacji ze SPINu:
  http://www.spin.siedlce.pl/2010/04/16/mieszkania-komunalne-%E2%80%93-przywilej-dla-mlodych/
  Mieszkania komunalne. Przywilej dla młodych?Dodane: piątek, 16 Kwiecień 2010, godz.15:26
  Z informacji wynika, że Miasto Siedlce zbuduje "patologi" (no może młodym jak podaje "Wojciech Kudelski, prezydent miasta.") za 100 000 000 zł. 320 mieszkań. Wychodzi, że 1 mieszkanie będzie kosztowało 312 500 zł.
  Niestety nie mam danych o powierzchi tych mieszkań, chyba nikt nie publikował. Skoro to mieszkania komunalne, to przyjmuję, że średnia powierzchnia wyniesie 40 m. kw.
  I co wyszło… SZOK!!!! 1 m. kw. takiego luksusu kosztuje 7 812,50 zł. Chyba nikt w Siedlcach tak drogo nie buduje. Ale skoro jesteśmy miastem tak bogatym to NAS NA TO STAĆ.
  Stać nas również na inne "pomysły" pana prezydenta: "Planujemy tam przenieść Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uzyskując pieniądze ze sprzedaży tego budynku na placu przy Sienkiewicza."
  PIĘKNIE oddany do użytku kilka lat temu obiekt Miasto sprzeda. Ciekawe za ile? W 2006 lub 2007 r. włożono pewnie niemałe pieniądze w kompleksowy remont obiektu, żeby po 4 – 5 latach sprzedać. OT pomysły pana prezydenta.

 8. do efaster dodano 10 lat temu

  Twoje słowa "W tym momencie mamy taka sama rangę (miasto powiatowe) jak Łosice czy Sokołów Podlaski czy Łuków" to kompletna bzdura. SIEDLCE SĄ MIASTEM NA PRAWACH POWIATU. Jeśli tego nie wiesz i nie rozumiesz to trzeba się lekko douczyć.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?