SPIN

Krzaczek, Jesień, Majcherek odchodzą z zespołu

Beata Głozak piątek, 17 czerwca 2011, 11:23 Sport, Wydarzenia

Maciej Krzaczek Fot. AB

Maciej Krzaczek Fot. AB

Dokładnie 8 dni temu w czwartek 9 czerwca Jadar Radom postanowił nieodpłatnie przekazać miejsce w I lidze piłki siatkowej mężczyzn klubowi z Siedlec, w zamian za umieszczenie członu „Jadar” w nazwie klubu. Od tygodnia KPS Siedlce jest KPS Jadarem Siedlce.

Drużyna zaczyna się kompletować, ale niestety kilku twarzy w nowym sezonie, z nową nazwą i nową ligą nie zobaczymy. Zarząd i sztab rozstał się m.in. z dotychczasowym kapitanem Maciejem Krzaczkiem, przyjmującym Mateuszem Majcherkiem i Bartoszem Jesieniem, środkowym.

– Już w końcówce sezonu II ligi rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami, którzy deklarowali, że najprawdopodobniej odejdą z zespołu – mówi Marian Burzec, prezes KPS Jadar Siedlce. – Takie deklaracje pojawiły się od przyjmującego Marcina Śliwy, który pracuje w Międzyrzecu Podlaskim i tam będzie trenował trzecioligowy powstający zespół. Zrezygnował Konrad Szaruga, bo jako młody zawodnik nie widział tutaj dużej szansy grania. W tym sezonie będzie występował w swoim macierzystym klubie UKS 3 Międzyrzec Podlaski w III lidze.Mateusz Majcherek Fot. AB

Mateusz Majcherek Fot. AB

Widocznie zmieni się podstawowy skład z sezonu 2010/2011. Na parkiecie nie zobaczymy już Krzaczka, Majcherka i Jesienia. Ten drugi zamienił barwy na pilskiego Jokera.

– Mateusz Majcherek, nasz przyjmujący zapowiadał na początku, że postawi na naukę. Okazało się jednak, że chciał zmienić pozycję z przyjmującego na libero. Dzisiaj dostał propozycję kontraktu i uznał, że będzie występował nie u nas tylko w klubie Joker Piła, który gwarantował mu granie na pozycji libero – tłumaczy Burzec.

Majcherek nie był najwyraźniej zainteresowany, bo mimo, że klub siedlecki zaproponował mu łączenie obu pozycji nie skorzystał z takiej możliwości. Sam KPS Jadar Siedlce podpisał kontrakt z ubiegłorocznym libero Pawłem Kowalem.
Bartosz Jesień Fot. AB

Bartosz Jesień Fot. AB

– Nie będzie wśród nas kapitana KPS-u Siedlce Macieja Krzaczka. To jemu zakomunikowaliśmy to jako pierwszemu. W tym sezonie po przejęciu miejsca w I lidze nie pogodzimy odległości 120 kilometrów jaka jest między Maćkiem a Siedlcami. Nie będzie z nami również Bartka Jesienia i Mariusza Pruskiego. Pierwsza liga wymaga centymetrów i podniesienia jakości dlatego z tymi kolegami musieliśmy się rozstać – spokojnie stwierdza prezes klubu.

Wiadomo, że ze starego składu w KPS Jadarze Siedlce zostaną: rozgrywający Wojciech Ranecki, libero Paweł Kowal i Paweł Rejowski. Możliwe że na parkiecie zobaczymy Pawła Łęgowskiego. Do końca nie wiadomo my co będzie z Karolem Fryszkowskim. Wszystko jest w trakcie rozstrzygania.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?