SPIN

POLICJA: Uszkodził 4 samochody

Aneta Borkowska piątek, 17 czerwca 2011, 14:06 Aktualnie, Wydarzenia

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszy dzisiaj (17 czerwca) 27 – letni siedlczanin zatrzymany przez policjantów Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Przedwczoraj (15 czerwca) około godz. 22.30 mężczyzna ten powybijał szyby i uszkodził karoserię w 4 samochodach na parkingach przy ul. Browarnej i Bpa Świrskiego. Za te chuligańskie wybryki grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj około godz. 22.30 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o tym, że dwóch młodych mężczyzn demoluje samochody stojące na parkingach przy ul. Browarnej i Bpa Świrskiego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Chuligani widząc policjantów podjęli nieudaną próbę ucieczki. Po krótkim pościgu obydwaj zostali zatrzymani i obezwładnieni. Po przewiezieniu ich do komendy stwierdzono, że są oni pod znacznym wpływem alkoholu. Jak wykazało to badanie, obydwaj mieli po około 2 promile alkoholu w organizmach. Ustalono, że sprawcami tych chuligańskich ekscesów są 27 – letni siedlczanin. i 18 – letni mieszkaniec gm. łuków. Jak wynika z zebranych w tej sprawie materiałów starszy z nich wybijał szyby i uszkodził karoserię w czterech samochodach bez żadnej wyraźnej przyczyny. Dzisiaj usłyszy on zarzuty uszkodzenia mienia, za które to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?