SPIN

UPH z nowym kanclerzem? Tarasiuk zwolniony? (aktualizacja)

Beata Głozak sobota, 18 czerwca 2011, 16:24 Siedlce, Wydarzenia
UPH bez kanclerza Andrzeja Tarasiuka. Prawda czy fałsz? Fot. AB

UPH bez kanclerza Andrzeja Tarasiuka. Prawda czy fałsz? Fot. AB

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal SPIN Andrzej Tarasiuk, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego najprawdopodobniej nie pracuje już na siedleckiej uczelni. Zdaniem naszego informatora jej wieloletni pracownik został zwolniony w mijającym tygodniu.

Nie wiemy jednak na ile te informacje są prawdziwe. Adam Bobryk, rzecznik prasowy UPH przebywa na urlopie i nie odbiera od nas telefonów. Wczoraj kilkakrotnie próbowałyśmy skontaktować się z samym rektorem uczelni Antonim Jówką, ale bezskutecznie. W sekretariacie co prawda zdementowano nam te wiadomości, ale w nieoficjalnych rozmowach osoby związane z uczelnią przyznają, że Tarasiuk faktycznie ma już swojego następcę.

Czy informacje się potwierdzą? A jeśli tak to jakie są przyczyny zmiany na stanowisku kanclerza UPH? Rezygnacja z pełnionej funkcji czy zwolnienie przez władze Uniwersytetu? Nie ma wątpliwości, że dla wielu ludzi Andrzej Tarasiuk był człowiekiem instytucją. Z siedlecką uczelnią był związany, z  krótką przerwą, od 1973 roku jako jej dyrektor administracyjny a potem kanclerz. Był odpowiedzialny za jej reorganizację od Wyższej Szkoły Nauczycielskiej zaczynając a na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym kończąc. To między innymi za swoje dokonania w tym obszarze został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz siedlecką Aleksandrią. Tarasiuk czuwał nad modernizacją Pałacu Ogińskich, budową Biblioteki Głównej UPH i budynku Wydziału Humanistycznego.

bg

22. czerwca. Mimo wcześniejszych prób dopiero dzisiaj udało nam się skontaktować z rektorem Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego Antonim Jówką i zweryfikować nieoficjalne informacje jakie do nas dotarły w minionym tygodniu. Najprawdopodobniej dzisiaj przedstawimy oficjalne stanowisko uczelni w sprawie jej kanclerza Andrzeja Tarasiuka.

25 komentarzy

 1. moim zdaniem prawidłowo dodano 12 lat temu

  Dzięki Panu byłemu Kanclerzowi wiele młodych kobiet dostało pracę w dziekanatach. Moja żona po przebytym stażu w dziekanacie mimo dobrej oceny i chęci zatrudnienią ją przez kierowniczkę i samego dziekana niestety musiała ustąpić miejsca dziewczynie od Pana kanclerza. Do dzisiaj mamżal do tego człowieka

 2. hahaha dodano 12 lat temu

  czlowiek instytucja? chyba książe z pałacu, który stworzył z UPH swoją prywatną firmę. zwróćcie uwagę, że prawie zawsze przetargi dla UPH wygrywała jedna firma. podobnie z obsługą żywienia, czyli tzw. barków. ten człowiek od dawna ciągną uczelnię w dół, dla przykładu – biblioteka uph zatrudnia prawie 60 pracowników, a dział pozyskiwania środków UE tylko dwie – o czym to świadczy. tak samo jest z przerośniętą kadrą wśród administracji – wejdźcie na stronę uph i zobaczcie ile jest tam osób bez wykształcenia. poza tym zgadzam się z predmówcą – do dziekanatów trafiały ładne młode dziewczyny z grona pana a. t., a te które były kompetentne odsuwane zostawały na dalszy plan albo zwalniane.
  dość!!!! dobra decyzja!!!

 3. Spiner dodano 12 lat temu

  Brawo za odwołanie!!!! Może w końcu coś się zmieni na tej uczelni!

 4. edi dodano 12 lat temu

  a czemu nie zadzwonicie do pana tarasiuka? jakos ten wasz artykul pachnie zleceniem – kanclerz – człowiek instytucja i same superlatywy. zapomneliscie, ze to z jego winy akademia podlaska przegrała wiele spraw w sądzie o niebagatelne sumy. zasłaniacie się rzecznikem i rektorem, a co on na ten temat?

 5. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Brawo!!!!!! Nareszcie

 6. Niki dodano 12 lat temu

  Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Zawsze będą niezadowoleni. Pan Andrzej Tarasiuk wiele zrobił dla Uczelni siedleckiej. Jako pracownik Uniwersytetu widzę jego pracę na co dzień i doceniam. Zaznaczam, że nie przyjęto mnie do pracy z innych względów jak merytoryczne. Ale poczekamy, zobaczymy. Obyśmy po zmianie nie podzielili losu Tytanica!!!

 7. AA dodano 12 lat temu

  A ja uważam Pana Tarasiuka za osobę najbardziej kompetentna i pracowitą na tej uczelni. To dzięki niemu uczelnia tak dużo zrobiła. Reszta niewiele mogła i może. To dzięki niemu uczelnia pozyskała tyle środków i tyle wybudowała.
  Dla kontrastu niech powiedzą krytycy, co zrobiono na uczelni w przerwie, kiedy jego nie było.

 8. zorientowany dodano 12 lat temu

  z moich info wynika, ze nowym kanclerzem bedzie pan Chrzascik…

 9. kama dodano 12 lat temu

  @hahaha: hahaha, widzę, że plotki w jakimś stopniu potwierdzają się. Pozbyli się Pana na włościach sami, czy w końcu został nakryty?

 10. Obiktywnie dodano 12 lat temu

  P. Tarasiuk jest osobą kompetentną. Oby następca miał podobne wyniki…

 11. iron man dodano 12 lat temu

  Czy to prawda, ze Pan A. T. nie za bardzo radzi sobie z obsługą komputera, maila itp? To nie są chyba jakieś super-wymagania w XXI wieku, wiec nie mówmy tu o jakiś kompetencjach…

 12. ding-dong!!! dodano 12 lat temu

  huraaaaaaaaaaaaaa!!!! umarł król, niech żyje król!!!!!!!!

 13. poldi dodano 12 lat temu

  jeśli to Pan Chrz… ma być nastepca ,to dopiero zmiany w dziekanatach bedą.
  Tarasiuk jaki był prywatnie to inna sprawa,ale takiego dyrektora ekonomicznego to w tym city nie znajdą

 14. jan w warszawy dodano 12 lat temu

  Pan byl pracowity zwalnial przybłędy zatrudnial swoich

 15. obserwa siedlec dodano 12 lat temu

  Jeśli to taki Pan to gratuluję wysoka poprzeczka Siedlec
  http://www.chrzascikm.ap.siedlce.pl/omnie.php

 16. podlasiak dodano 12 lat temu

  To akurat syn… ewentualnego następcy. Ale poprzeczka rzeczywiście "wysoko" 🙂

 17. Adek dodano 12 lat temu

  To nie ten człowiek, pomyliliscie go!

 18. ... dodano 12 lat temu

  ALE WY LUDZIE JADEM PLUJECIE, PODŁOŚC, PODŁOŚĆ I JESZCZE RAZ PODLOŚĆ. NIESTETY W TAK ZDEPRAWOWANYM SPOŁECZEŃSTWIE W JAKIM PRZYSZŁO MI FUNKCJONOWAĆ UCZCIWOŚĆ, HONOR, PRZYZWOITOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ, DBANIE O DRUGIEGO CZŁOWIEKA, OGROMNE SERCE I UCZCIWA CIĘŻKA PRACA SĄ NIEISTOTNE. PAN KANCLERZ TARASIUK TO FAKTYCZNIE CZŁOWIEK INSTYTUCJA, DARZĘ GO OGROMNYM SZACUNKIEM, A WY SZCZURY WYJDŹCIE Z PODZIEMIA I POWIEDZCIE MU WSZYSTKIE TE INWEKTYWY W OCZY ŻEBY CHOCIAŻ MIAŁ SZANSĘ SIĘ OBRONIĆ. BRZYDZĘ SIĘ TYMI KRÓRZY OPISUJĄ TU TE NIESTWORZONE WYSSANE Z PALCA HISTORIE, ALE LOS SIĘ WAM ZA TO ODPŁACI ZOBACZYCIE

 19. do plotkarzy dodano 12 lat temu

  ,,jak nieoficjalnie dowiedział się portal SPIN"…aha, czyli jedyna dziennikarka redagująca ten mało wiarygodny zbiór ,,informacji" tak świetnie wykonuje swoją pracę, że nie zadzwoni do zainteresowanego, ale łapie plotki w dziekanatach?Brawo, nisko upadliście

 20. szwarce dodano 12 lat temu

  komentarz …..przedostatni z 11.08 szczekajacy nawet sie nie umie podpisac stawia kropki a szczeka inteligent z miasta piszac o przyzwoitosci uderz sie w piersi gadzie nieczysty pewnie i twoje sumienie jest zachwaszczone precz gadzino na odleglosc z siedlec do watrszawy

 21. ... dodano 12 lat temu

  Nie zwolniony, tylko odchodzi na emeryturę, a zatrudniał ludzi przygotowanych merytorycznie (studia wyższe, podyplomowe specjalistyczne), a że Siedlce, to mała mieścina, to ludzie są ze sobą powiązani, spokrewnieni. Ale każdy ma prawo do własnego zdania.

 22. ... dodano 12 lat temu

  SZWARCE PROPONUJE POWAZNE I DŁUGOTRWAŁE LECZENIE U PSYCHIATRY BO PSYCHOLOG NA STO PROCENT SOBIE NIE PORADZI. MOJA POPRZEDNIA WYPOWIEDŹ DOTYCZACA SZCZURÓW…CÓŻ WIDZIMY TU KONKRETNY PRZYKŁAD TAKIEGO OSOBNIKA:)))MAŁY, NIC NIE WARTY CZŁOWIEKU JESTEŚ ŚMIESZNY.

 23. do ... dodano 12 lat temu

  Ten komentarz nie został zatwierdzony przez administratora, ponieważ został uznany za obraźliwy.

 24. Jan Kowalski dodano 12 lat temu

  Pan Kanclerz Tarasiuk to człowiek bez honoru.Jego czas na uczelni dobiega końca.To śmieszne żeby człowiek na takim stanowisku nie umiał się posługiwać komputerem.

 25. mend dodano 12 lat temu

  Nie znam sytuacji UPH od podszewki, tylko z rozmów ze znajomymi. Nie wygląda ona dobrze z informacji mi przekazywanych. Z tego co słyszę to Pan A.T. nie zawsze patrzył na kompetencje przy zatrudnianiu ludzi, a z rozpraw będących w toku w sądach można wnioskować że słaby z niego prawnik. Powoływanie na kanclerza osoby, w zaawansowanym wieku, powiązaną ze środowiskiem UPH, uwikłaną w animozje i układy, spowoduje niewielkie zmiany, bo przecież trzeba tylko dobrnąć do emerytury, nie szkodzić znajomym itp. Osobiście uważam że na kanclerza powinien zostać rozpisany otwarty konkurs z jasnymi zasadami, a nie pisany pod konkretną osobę. Być może wtedy na stanowisko kanclerza zostanie wybrana osoba mająca kompetencje i doświadczenie w zarządzaniu dużymi firmami. Osoba która nie będzie zatrudniała pociotków i nie będzie rozdawać kasy na lewo i prawo. Osoba która nie będzie miała żadnych skrupułów przy zwalnianiu nieefektywnych pracowników, bo przecież trudno obecnie wujkowi powiedzieć żeby od jutra szukał nowego pracodawcy. Tylko wtedy uczelnia będzie mogła rozwijać się i wreszcie stać się Uniwersytetem, a nie małoznaną szkółką wyższą, która z roku na rok stacza się na samo dno szkolnictwa wyższego w Polsce. Dziś miałem czas i przespacerowałem się po budynkach uczelni, co skłoniło mnie do takiej, a nie innej wypowiedzi. Większość nazwisk powtarza się w kółko. Książka adresowa ze strony potwierdza co to widziałem na miejscu. Dziwi mnie również dysproporcja w działach. Dlaczego w kluczowych działach dla uczelni (nauka, środki z EU), pracuje kilka osób, a inne działy (socjal, biblioteka) są rozdmuchane do granic możliwości?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?