SPIN

O stadionie, cenniku i nadziejach na zyski…

Beata Głozak wtorek, 21 czerwca 2011, 14:44 Siedlce, Wydarzenia

Tuż po wczorajszym spotkaniu siedleckich piłkarzy z władzami Siedlec udało nam się porozmawiać z prezydentem Wojciechem Kudelskim i Grzegorzem Wędzyńskim, członkiem zarządu ARM Siedlce a także dyrektorem sportowym i trenerem MKP Pogoń Siedlce.

Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec: „Opieram się na opiniach fachowców”

Panie prezydencie podczas tego spotkania powiedział Pan, że jest już zainteresowanie nowym stadionem na siedleckich błoniach. To jakie są konkrety?
Ja opieram się na opiniach fachowców, którzy byli na meczu otwarcia. Ich opinie były bardzo pozytywne, że stadion jest profesjonalnie wybudowany. I to rokuje na to, że wiele rozgrywek klasy nawet międzynarodowej może tutaj się odbywać. Boisko jest bardzo nowoczesne i myślę, że to, że nasza drużyna jest w II lidze to spowoduje, że te mecze będą tutaj rozgrywane. Jesteśmy poza tym tak blisko Warszawy a zawsze dla drużyn będziemy tańsi niż stolica. Tym bardziej, że jest tutaj kompleks boisk treningowych i nasze miasto, nasze urządzenia sportowe będą tańsze od stadionów warszawskich. I ja myślę, że jeśli dokończymy ten kompleks i wybudujemy już na koniec przyszłego roku aquapark i hotel, halę widowiskowo – sportową to będzie taki magnes, który będzie przyciągał tutaj zawodników. I oczywiście jak najwięcej reklamy.

Liczycie na wpływy. Może nie teraz od razu, ale w perspektywie dłuższego czasu?
Na pewno tak. Budowa całej tej infrastruktury to nic innego jak ożywienie ruchu turystycznego. A przecież zawody sportowe to też turystyka, bo na mecze przyjeżdżają ludzie z wielu innych regionów. I te wszystkie nasze działania mają na celu reklamę naszego miasta.

Usłyszeliście po tym meczu otwierającym stadion jakąś propozycję?
Ja myślę, że konkretnie czy były czy nie to Pani nie odpowiem. Proszę o zwrócenie się z tym pytaniem do pana Pawłowskiego, bo on włada tym stadionem. Ale z tego jakie informacje do mnie dotarły to zainteresowanie jest wynajmowaniem tego boiska i do tego, aby odbywały się tutaj mecze.

Teraz zespoły nie będą musiały płacić za wynajem obiektów sportowych jeżeli radni przegłosują to na najbliższej sesji. Będą indywidualne granty dla sportowców. Czy to jest dobre, że za stadion nie będzie się płacić?
Ja nie jestem totalitarnym władcą tego miasta. Mam odpowiednie służby do tego i prosiłbym o zwrócenie się z tym pytaniem do ludzi, którzy w moim imieniu tymi obiektami zarządzają. Ja mam czuwać nad całością i gdyby coś w jakimś miejscu iskrzyło to wtedy ja powinienem interweniować, a jeśli wszystko idzie normalnie to ja się tylko przyglądam.

Grzegorz Wędzyński, członek Zarządu ARM Siedlce, dyrektor sportowy i trener MKP Pogoń Siedlce: „Już wszystko jest ustalone”

Nowy stadion jest. Prezydent mówi, że pieniądze z niego będą i że ten nie będzie stał pusty. Faktycznie tak będzie? Bo w tym momencie jest on tylko dla piłkarzy a my mieszkańcy nie możemy z tego korzystać inaczej jak przychodzić i oglądać.
Nie dlaczego? Boiska są przygotowane też dla mieszkańców. Jeżeli jest jakaś grupa na przykład firmowa, to jest jakiś cennik, gdzie będzie cena. A wiadomo my musimy też utrzymać płytę boiska, kosić i tak dalej, więc mieszkańcy na pewno będą mogli sobie spokojnie korzystać i z boiska sztucznego i z trawiastego, są różne turnieje. Co jest ważne, że jest to też dla młodych piłkarzy. To wizytówka miasta i na pewno nie jedna drużyna z zewnątrz będzie chciała rozgrywać mecze, sparingi kontrolne, więc myślę, że prędzej czy później pewne rzeczy będą ukształtowane. Jest w zamyśle, w planie aquapark, więc dobrze byłoby mieć hotel i na pewno ten kompleks będzie tutaj bardzo ważnym dla nas wszystkich. Miasto i Agencja będzie mogło zarabiać pieniądze.

Czy Agencja Rozwoju Miasta Siedlce ustaliła już jakiś cennik dla osób i zespołów,  które będą chciały wynajmować stadion?
Jest wszystko ustalone, proszę sobie przejrzeć.

A gdzie przejrzeć?
No jest u nas na stronie, proszę sobie zobaczyć.

Już jest? A kiedy zostało wrzucone?
Jest. A od kiedy to musiałbym dokładnie sprawdzić. Ale od dłuższego czasu mamy cennik ile kosztuje główne boisko ile treningowe, jak wygląda sytuacja z szatniami, więc mówię cennik jest przygotowany od dawna.

Prezydent powiedział, że osoby już zaczęły się interesować stadionem, ale powiedział, że konkretów nie zna. Czy Wy macie już informacje jakie zespoły będą chciały trenować czy rozgrywać mecze tutaj u nas?
Na razie są to rozmowy, więc nie chcemy tutaj odkrywać kart, ale każdy dzwoni i pyta się, orientuje. Widzą, że piękny jest kompleks, więc trzeba się z tego cieszyć.

Czyli na pewno nie będzie niewykorzystany?
Na pewno nie. Miejski Klub Piłkarski będzie korzystał z tego cały czas, więc teraz zostanie kwestia ustalenie innych szczegółów. Sama pani widziała, że na meczu było 2900 kibiców jeśli chodzi o główną trybunę i jeszcze dużo kibiców którzy nie dostali się więc widać, że frekwencja rośnie.

No tak, ale wtedy były bilety za darmo.
No tak, ale ja myślę, że nawet jeśli ktoś wyda na bilet 5 czy 6 zł to jest to bardzo minimalne a wspomoże tutaj klub, a mówię będzie miał radość obejrzenia spektaklu, bo warunki są bardzo ważne i bardzo dobre.

Dzisiaj jakoś Pan dziwnie mówił „jeżeli będą tutaj”, „jeżeli zostanę”, czyli są inne propozycje?
Mam propozycje jak najbardziej, ale pierwsza jest Pogoń. Nie ukrywajmy, no jestem zawodowcem.

Chcą Pana podebrać?
Nie, nie chodzi o to, myślę, że docenili moją pracę. Jeszcze nie miałem okazji rozmawiać z zarządem klubu, ale prawda jest taka, że jeżeli wszystko będzie dobrze to zostanę tutaj, aby stworzyć coś wielkiego.

Czyli jest taka możliwość , że już Pana nie zobaczymy jako dyrektora sportowego w Pogoni?
Wszystko zależy o rozmów z prezesem, jakie mają plany, budżet, cele, w jakim miejscu stoimy.

Na meczach mówi się, że jest Pan pierwszym trenerem, czasem, że drugim i że dyrektorem sportowym.
Cały czas jestem trenerem. Odkąd przychodziłem byłem trenerem, mam licencję, poprzez dużo obowiązków moją prawą ręką jest Grzegorz Siedlecki. Jesteśmy tutaj jednym ciałem i dajemy sobie radę. Skończyłem kurs na pierwszego trenera UEFA i mam licencję prowadzenia tutaj zespołu II ligowego.

Czyli będzie przejęcie jakieś oficjalne pałeczki?
Od pół roku było to samo, więc nic się nie zmieniło.

Od red.: Mimo że śledzimy stronę Agencji Rozwoju Miasta Siedlce ani wczoraj ani dzisiaj nie udało nam się dotrzeć do cennika, o którym mówił Grzegorz Wędzyński (może nasi czytelnicy będą mieć więcej szczęścia). Z kolei na stronie klubu informacje dotyczą cen na stadionie administrowanym przez OSiR. Czy faktycznie bilety na mecze MKP Pogoń Siedlce będą kosztowały jak powiedział  5 – 6 złotych skoro na stadionie przy ul. Prusa było to 10 zł?

bg

15 komentarzy

 1. opowiadają "gawiedzi" bzduty dodano 10 lat temu

  Dla fachowców i znawców tematu oczywistym jest iż utrzymanie stadionu będzie kosztowało Miasto bardzo duże pieniądze. Wpływy z biletów będą mizerne – to pewnik. Brak operatora zarządzającego stadionem i gwarantującego jego wykorzystanie spowoduje iż Miasto Siedlce będzie musiało pokrywać ogromne straty Agencji. A budżet Miasta jest jak cieniutki….. Ani Pawłowski ani dwóch jego "figurantów" zastępców nic tu nie zrobią. Może ktoś w Mieście przejrzy na oczy….

 2. ryba306 dodano 10 lat temu

  Ow cennik zamieszczony jest na stronie arm siedlce ?
  Dobrze przeczytałem ? jeśli tak to na dzień dzisiejsze nie widzę żadnej informacji zamieszczonej na ten temat…
  Czyżby zmienili adres www ?

 3. ppp dodano 10 lat temu

  coś tam, coś tam, cennik jakiś jest…AMATORSTWO!

 4. podlasiak dodano 10 lat temu

  moje pytanie do pana prezydenta jest następujące – jakie wydarzenia sportowe zostały zaplanowane na stadionie do końca tego roku? jeśli pan nie zna odpowiedzi, to znaczy, że zaniedbano to już na początku.

 5. ooo dodano 10 lat temu

  strona arm jest fatalna,
  bilet nie może być tańszy niż 10 PLN,

 6. L dodano 10 lat temu

  Czeski film nikt nic nie wie …..lipa jeden składa na drugiego, że ja nie wiem ale tamten to coś wie znowu tamten mówi, że rozmowy trwają… no masakra.

 7. . dodano 10 lat temu

  wybudowano stadion i 4 boiska za ponad 30 mln zlotych i poki co stoi to puste – jak nic miasto bedzie do tego interesu doplacac i to sporo

 8. ARM dodano 10 lat temu

  Powołana, uśpiona, Prezydent ponownie ją obudził i teraz coś się pomyliło komuś. ARM niech dalej rozwija miasto. Administrowanie i program imprez niech zostawi ludziom umiejącym to robić.
  Jest to sztuczny twór, który próbuje przyczepić się do "płynącego okrętu".

 9. Przemyś dodano 10 lat temu

  Ponad rok temu jak powołano stanowisko prezesa ARMS rzecznik UM Siedlce powiedział: "A przemyślenia i doświadczenia takiej osoby jak pan Grzegorz Wędzyński pomogą nam ustrzec się przed ewentualnymi błędami. I zaplanować bardziej optymalnie i profesjonalnie całe to przedsięwzięcie – wyjaśnia Marciniuk.
  Skoro Urząd Miasta jest tak pewny swojej decyzji skąd ta tajemnica wokół kolejnej funkcji menadżera?"

  Po tym co powiedział p. Grzegorz Wędzyński w wywiadzie wydaje mi się, że prezesowskie wynagrodzenie od stycznia 2010 r. to trochę za drogo jak za te pomysły, o których mówi p. Wędzyński.

  Myślę, że powinno się oddzielić pracę p. Wędzyńskiego dla klubu Pogoń od pracy w ARMS. Generalnie Miasto Siedlce z pieniędzy podatników nie powinno opłacać etatów w klubie sportowym. Za pracę p. Wędzyńskiego dla klubu powinien płacić sponsor – Polimex Mostostal.

 10. Pan prezydent buja w obłokach... dodano 10 lat temu

  Kolejny "niewypał" pana prezydenta. Skoro MOSIR i dyrektor Sitnik zajmuje się administrowaniem obiektów sportowych i stadionu przy ul. Prusa to nie widzę potrzeby, żeby do administrowania kolejnym stadionem angażować inną instytucję – MÓZG, jak twierdził pan prezydent. Teraz z MÓZGU zrobił chłopców do podawania piłek i koszenia stadionowej trawy.

  ARMS niech się zajmnie tym do czego ją powołano. A ma co robić. Rozpoczyna się budowa aquaparku z "niepewnym" wykonawcą, którego trzeba pilnować.

  A pan prezydent niech nie opowiada "bajek" tylko zatrudni przynajmniej 1 prawdziwego menagera, a nie obsadza wszystkie "prezesowsko-dyrektorskie" stołki w mieście "funkcjinariuszami partyjnymi".

 11. prosta sprawa dodano 10 lat temu

  Aby było taniej i lepiej należy zrobić na początek jedno – połączyć w jeden organizm Agencję i MOSIR, ale bez udziału "figurantów" tj. Wędzńskiego i Niedziółki. Taki organizm będzie dalej realizował inwestycje i w mojej ocenie sprawnie zarządzał obiektami sportowymi. Nie będą też dublowały się stołki w Agencji i MOSIRZE. Ale czy ktoś w Urzędzie Miasta myśli …..

 12. Rozbudowana administracja dodano 10 lat temu

  Rozbudowana administracja nie tylko w sporcie ale kulturze również.
  Trzeba policzyć sobie Panie Prezydencie ile to pieniędzy Pan rozdaje za friko.

 13. do prosta sprawa dodano 10 lat temu

  Tak, masz rację. I nawet ktoś w tym mieście myśli. Tylko qw nie o tym, co powinien, lecz o stołkach dla "miernych, biernych, ale wiernych".

 14. do Rozbudowana administracja dodano 10 lat temu

  Dokładnie TAK! Dwie instytucje w kulturze (MOK i CKiS), teraz dwie instytucje do administrowania stadionami. A ponadto w każdej spółce miejskiej, co najmnniej 1 osoba z tzw. klucza partyjnego. Etat członka zarządu to około 8 000 zł. miesięcznie, slużbowa komórka, dopłata za jazdę własnym samochodem, premie nagrody itd. Co najmniej 10 k miesięcznie. Rocznie taki jeden "spadochroniarz" kosztuje spółkę miejską minimum 120000 zł. Łatwo wydawać nie swoje pieniądza.


  Ale są to pieniądze publiczne i może w końcu ktoś to ukruci!!!

 15. L dodano 10 lat temu

  dyrektor Sitnik to się nadaje …….wszyscy wiedza do czego, przykład podczas meczu Pogoni sedziowie nawet do toalet w MOSIR nie mogli wejść taka informacja poszła w świat w jednym z artykułów o niewpuszczeniu I zespołu Pogoni na " murawę " aby mogli spokojnie trenować i walczyc o awans do II ligi nie wspomnę.Wszyscy płakali tzn. Kozaczyński, prezydent, radni, kibice itd. Pogoń nie ma gdzie trenować no to k…wa wszyscy nie mogą poradzić sobie z Sitnikiem ???

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?