SPIN

Będą 2 wybiegi dla psów

Beata Głozak czwartek, 23 czerwca 2011, 16:50 Aktualnie, Wydarzenia

Podczas najbliższej sesji miejskiej, która dobędzie się we wtorek 28 czerwca siedleccy radni będą głosować nad lokalizacją wybiegów dla psów a także przyjęciem regulaminu wybiegów. Jeżeli radni wyrażą zgodę specjalne miejsca dla psów o powierzchni ok. 600 m² pojawią się przy ul. prymasa Stefana Wyszyńskiego i przy stanicy na terenie rekreacyjnym nad Zalewem.

Podczas obrad ma być także przyjęty regulamin wybiegów. Będą to jedyne miejsc gdzie swoje czworonogi będzie można wyprowadzać bez smyczy.
Zasady:
1 ) Psy bez nałożonej smyczy muszą pozostawać pod bezpośrednim nadzorem właściciela bądź opiekuna.
2 ) Psy muszą mieć założony kaganiec.
3 ) Osoba, pod której nadzorem pozostaje pies obowiązana jest po nim posprzątać.
4 ) Osoba, pod której nadzorem pozostaje pies ponosi odpowiedzialność za zachowanie psa na terenie wybiegu oraz wyrządzone przez niego szkody.

opr. bg

9 komentarzy

 1. Ania Bor. dodano 10 lat temu

  Zastanawiam się czy Siedlce są naprawdę tak zacofanym miastem, aby dopiero teraz – po upływie całej dekady XXI wieku, próbować w nim wprowadzić w/w zasady, które od co najmniej kilkudziesięciu lat obowiązują w cywilizowanym świecie? A świata tego widziałam nie mało. Cudem jest albo naprawdę ogromnie szczęśliwym trafem, że w naszym mieście nie stało się to o czym co roku kilkakrotnie w kraju piszą gazety. Mam tu na myśli okrutną śmierć dziecka lub osoby dorosłej poniesionej od psich zębów. O zanieczyszczaniu psimi odchodami terenu miasta, już nawet chyba nie warto wspominać. Dla mnie ta kwestia od kiedy pamiętam – zawsze była rzeczą całkowicie niezrozumiałą, a bezpieczeństwo mieszkańców nasze władze miały za nic, zasłaniając się obłudnie fałszywie pojmowaną miłością do zwierząt. Szczęśliwi byli tylko właściciele psów, którzy nie musieli nawet sprzątać po swoich pupilkach, ani też w ogromnej większości nie czuli się odpowiedzialni za wyrządzone przez nie szkody. Teraz tylko mam nadzieję, że siedleccy radni zatwierdzą te propozycje. Choć nawet gdy tak się stanie, to jestem sceptykiem co do właściwego egzekwowania tych obowiązków w stosunku do właścicieli psów przez pracowników Straży Miejskiej czy policjantów. Jakoś nie wierzę w ich zaangażowanie w tym względzie. Może dlatego że mieszkam w Siedlcach już ponad 30 lat i co nieco widziałam? Ale mam nadzieję, że wyprowadzą mnie z błędu. Dodam że mieszkam na skraju osiedla Warszawska i pod moim oknem codziennie przemieszczają się tabuny psów ze swoimi „panami”. W sumie daje to pewnie tysiące zaobserwowanych psich pochodów nad zalew. Czemu o tym piszę? Bo przez te lata nie widziałam – dosłownie – choćby jednego „psiego pana”, który sprzątnąłby nieczystości, które pozostawiła jego pociecha… .

 2. efaster dodano 10 lat temu

  PS.
  te wybiegi już są, ba nawet mój pies z nich już korzystał

  to po ca ta uchwała, a jak radni będą przeciw ?? to co zlikwidują je ??

  przydał by się trzeci gdzieś w okolicy ul. Jagiełły

 3. Łukasz dodano 10 lat temu

  Dziś widziałem owy wybieg nad zalewem. Z moich obserwacji wynika, że ten wybieg został przygotowany przez osoby, które nie mają psiaka,albo mają coś na wzór pekińczyka lub sznaucera miniaturkę. Kochani moi, jak pies ma wybiegać się na takiej malej powierzchni? Urządzenia zamontowane na tym wybiegu są naprawdę wporządku. Dla osób chcących tresować swojego pupila, będą dla nich przydatne. Ale te marne 500m2 jest tak śmieszne, wręcz żenujące. Duży pies musi mieć powierzchnię. Sam jestem posiadaczem dużego psa,aczkolwiek nie ogromnego rasy-Labrador. Z takim psem, na takim wybiegu, nie mam co robić. Niestety moim zdaniem wybieg jest za mały, a teren na którym został zorganizowany ma możliwość powiększenia.
  Drugą sprawą, którą chciałbym poruszyć,tak przy okazji:-), to brak możliwości wpuszczenia psa do wody nad zalewem. Oczywiście nie mówię tutaj o miejscach przy molach, itp. Ale wydzielić kawałem miejsca dla piesków, aby mogły w te upalne dni, bez żadnych konsekwencji również skorzystać z dobrodziejstwa wody.
  Ostatnią rzecz jaką poruszę, to sprzątanie po swoich pupilach. Rzeczywiście, bardzo mała cześć właścicieli czworonogów niestety po nich nie sprząta. A nasze miasto dało nam możliwości wygodniejszego sprzątania, bo pomysł z Psimi Pakietami jest jednym z lepszych pomysłów jakie powstały w tym mieście. Ludzie kochani!!! Zacznijmy sprzątać po swoich psiakach!!! Czy trawniki w naszym mieście muszą kojarzyć się z psią kupą!!!

 4. Maksym dodano 10 lat temu

  No niestety Aniu Bor., stało się i u nas. Najnowszy link z dnia dzisiejszego o tym zdarzeniu: (…)

 5. Rb dodano 10 lat temu

  Łukasz, o czym ty piszesz człowieku? Znasz ceny gruntów w Siedlcach? Obserwując psich właścicieli dostrzegam, że najczęściej cechuje ich nie tylko arogancja prezentowana w chwilach gdy ludzie zwracają im uwagę na niewłaściwe zachowanie. Za te marne pieniądze chcieliby żeby chodzono i sprzątano ich – za przeproszeniem gówna, a na dodatek by za pieniądze wszystkich podatników sprezentować im grunty by ich pieski mogły się wyhasać. Dobre. Mam lepszy pomysł. Niech się "państwo Psiarkowie" sami zrzucą na w/w, bo jakoś nie widzę potrzeby sponsorowania ich zachcianek. Albo inaczej. Nie stać cię na psa, to nie udawaj pana <lol>

 6. Popieram stanowisko RB dodano 10 lat temu

  Mam tylko jedno pytanie do RB. O jakich marnych pieniądzach mówisz? Jeśli chodzi o podatek płacony od posiadania psa, to nie są to marne pieniądze, za które ktoś ma chodzić i sprzątać. To jest podatek za posiadanie psa, a nie pieniądze, za które posiadaczowi psa się coś należy. Wkurza mnie stanowisko "kretynów" posiadających psy, którzy na zwróconą uwagę, że po psie trzeba posprzątać głupio odpowiadają płacę podatek, to mój pies brudzi. To nie jest tak. Podatki płaci każdy, także posiadacz psa. Ale podatek NIE JEST OPŁATĄ ZA KTÓRĄ COŚ SIĘ PŁACĄCEMU NALEŻY! TO JEST PODATEK!

 7. . dodano 10 lat temu

  Zawsze właściciel może kąpać się w wannie ze swoim pupilem a nie wpuszczać go do zalewu.

 8. Łukasz dodano 10 lat temu

  Nie chcę,aby miasto sprzątało po moim psie. Dało mi możliwość, abym sam sprzątał w postaci Psich Pakietów. Po drugie owe wybiegi są żenujace i tyle. Każdy ma swoje racje, ale jak miasto coś robi, niech to robi porządnie,albo wcale. Bo wybiegi o takich wymiarach, to moga sobie darować. Następnie nie kąpie się w zalewie, bo w tak ohydnej wodzie, nawet nie zamoczę stóp. A pies jest na tyle czysty, że nie nasra,ani nie nasika do wody, jak to robią ludzie w naszym zalewie! Bardzo możliwie tak robi RB, panicz nad paniczmi;-)

 9. Psiara dodano 10 lat temu

  Ludzie przygarniajcie psy!! Posiadanie psa jest cudownym doznaniem! Dlaczego uważanie psy tylko za ,,kupy gówien"? Macie tragiczne podejście! Współczuje Wam!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?