SPIN

100% za Kudelskim, bo ”wszyscy dmuchają w jedną trąbkę”

Beata Głozak wtorek, 28 czerwca 2011, 11:21 Siedlce, Wydarzenia

Podczas trwającej sesji miejskiej radni jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium dla Wojciecha Kudelskiego, prezydenta Siedlec. Kudelski podziękował za współpracę swoim zastępcom: Annie Sochackiej (STS) i Jarosławowi Głowackiemu (PiS) a także Marcie Sosnowskiej byłej wiceprezydent (PO) miasta. Nie pominął także spółek miejskich i kolejny raz podkreślił siłę koalicji „Zgoda i Rozwój”.

– Cieszę się, że powiększyła się ona o Siedleckie Towarzystwo Samorządowe i to nie jest kółko wzajemnej adoracji. My potrafimy po prostu dmuchać w jedną trąbkę. Ubolewam, że nie ma w koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i dziękuję dwóm radnym, którzy potrafią współpracować z władzami. Dziękuję środkom masowego przekazu za chwalenie i ganienie kiedy trzeba. Władza jest nie po to żeby rozdawać stołki, ale żeby rzetelnie pracować i będę nadzorował pracę i działania koalicjantów – powiedział.

bg

10 komentarzy

 1. to przy okazji dodano 9 lat temu

  skoro SPIN jest na sesji to proszę o zapytanie pani Sochackiej o to dlaczego tak zmieniła zdanie. i jakie ma zdanie na temat absolutorium i działanie prezydenta
  http://www.spin.siedlce.pl/2010/04/30/prezydent-otrzymal-absolutorium/

 2. joe dodano 9 lat temu

  jest bliżej Prezydenta to lepiej widzi jego pracowitość i zalety

  ponadto ma mozliwość przekonywania swojego szefa do swoich racji a tej mozliwości wczesniej nie było

  ot to

 3. SLD do koalicji dodano 9 lat temu

  "Ubolewam, że nie ma w koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i dziękuję dwóm radnym, którzy potrafią współpracować z władzami." – jak to nie ma? Przecież za wszystkim grzecznie łapki podnoszą 🙂
  W budżecie dziura i cięcie wydatków inwestycyjnych jakich siedlecki samorząd nie widział, ale co tam – SLD łapy w górę!
  Na stołki w powiększonych zarządach spółek miejskich wsadzani partyjni działacze z PiS, PO, STS, ale co tam – SLD łapy w górę!
  Epatowanie związkami z siedlecką kurią, co druga ulica nazywana imieniem kolejnego księdza, wszystkie imprezy pod patronatem biskupa, ale co tam – SLD łapy w górę!
  Zabawni Ci radni z SLD. Taka lokalna klaka bezideowa. A może oni już są w PiS albo PO tylko legitymacji zapomnieli zmienić?

 4. nie wybacza dodano 9 lat temu

  się takich zachowań. Głosowałem na PO bo jestem przeciwny polityce PISu, a oni za stołki robią wszystko.
  Ostrzegam siedleckie PO przed stratą wielu głosów od młodych ludzi, bo nie tędy droga Panowie.

 5. Paweł dodano 9 lat temu

  To specyfika naszego miasta. Na kogo byś nie głosował ”wszyscy dmuchają w jedną trąbkę”, bardzo prawdziwy niestety tytuł.

 6. efaster dodano 9 lat temu

  ja tam nic nie chce insynuować, ale jak prezydent mówi "wszyscy (w domyśle radni) dmuchają w jedną trąbkę" to trudno nie oprzeć się dwuznacznym skojarzeniom. No nic, czego nie robi się dla "Zgody i rozwoju" 🙂

  PS.
  To że w Siedlcach nie ma opozycji to wcale nie tak dobrze, bo wtedy nie ma komu pilnować władzy.

 7. franek dodano 9 lat temu

  Nie głupi wymyślił punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a że siedzenie przy korycie to i opozycji brak. Przed wyborami z lewa, środka, a nawet z prawa było słychać krytykę poczynań Pana Kudelskiego, a teraz /4 lata diety bez podatku, wysokość której jest wyższa niż niejednego mieszkańca Siedlec pobory, nie mówią o emeryturach/ to i poglądy się zmieniły. A swoją drogą tylko krowa nie zmienia poglądów, a ludzie mają krótką pamięć to przy następnej okazji znów zagłosują na obecnych zgodnych. Faktem jest, że w Siedlcach widać gospodarza ale czy w każdej sytuacji gospodarz ma rację?

 8. zadowolona dodano 9 lat temu

  A może chociaż raz bez cienia złośliwości stwierdzimy, że Siedlce nam pięknieją, wszyscy się starają w mniejszym bądż większym stopniu.Że mamy ładne chodniki,z kostki (patrz osiedle Młynarska), że mieszka nam się przyjemniej, że Siedlce złapały powera. Bądzmy bardziej życzliwsi, patrzmy sercem a wszystkim nam żyć się będzie się lepiej i wygodniej. Pozbądżmy się jad, który nas zabija. Powodzenia. Idą wakacje. Wyluzujmy razem.

 9. Do "dmuchających w jedną trąbkę" dodano 9 lat temu

  Panowie, tylko ustnik zmieniajcie, bo bakteria przenosicie.

  ….
  A mieszkańcy przy następnych wyborach nie popełnią już błędów. Z "karuzeli" można spaść…

 10. Zobaczymy dodano 9 lat temu

  Ja troche moze jestem pesymista, wiem ze duzo sie buduje i nie ma co ukrywac jest lepiej… Tylko ten dlug patrzac na inne kraje europejskie troche sie obawiam, ostatnio w wiadomosciach widzialem Krakow tez jest nie dobrze, u nas niby wszytko gra ale za co bedziemy sie rozwijac przez nastepne lata jak splata kredytu bedzie ciezka… zobaczymy mniejy nadzieje na pozytywne zakonczenie… O Pani Marta Sosnowska ja tam tesknie za nia… Pani Sochacka mnie nie przekonuje… Wolalem o wiele bardziej poprzedniczke… mam wrazenie, ze mogla wiecej dla nas zrobic niz obecna wiceprezydent… POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?