SPIN

100% za Kudelskim, bo ”wszyscy dmuchają w jedną trąbkę”

Beata Głozak wtorek, 28 czerwca 2011, 11:21 Siedlce, Wydarzenia

Podczas trwającej sesji miejskiej radni jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium dla Wojciecha Kudelskiego, prezydenta Siedlec. Kudelski podziękował za współpracę swoim zastępcom: Annie Sochackiej (STS) i Jarosławowi Głowackiemu (PiS) a także Marcie Sosnowskiej byłej wiceprezydent (PO) miasta. Nie pominął także spółek miejskich i kolejny raz podkreślił siłę koalicji „Zgoda i Rozwój”.

– Cieszę się, że powiększyła się ona o Siedleckie Towarzystwo Samorządowe i to nie jest kółko wzajemnej adoracji. My potrafimy po prostu dmuchać w jedną trąbkę. Ubolewam, że nie ma w koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i dziękuję dwóm radnym, którzy potrafią współpracować z władzami. Dziękuję środkom masowego przekazu za chwalenie i ganienie kiedy trzeba. Władza jest nie po to żeby rozdawać stołki, ale żeby rzetelnie pracować i będę nadzorował pracę i działania koalicjantów – powiedział.

bg

10 komentarzy

 1. to przy okazji dodano 10 lat temu

  skoro SPIN jest na sesji to proszę o zapytanie pani Sochackiej o to dlaczego tak zmieniła zdanie. i jakie ma zdanie na temat absolutorium i działanie prezydenta
  http://www.spin.siedlce.pl/2010/04/30/prezydent-otrzymal-absolutorium/

 2. joe dodano 10 lat temu

  jest bliżej Prezydenta to lepiej widzi jego pracowitość i zalety

  ponadto ma mozliwość przekonywania swojego szefa do swoich racji a tej mozliwości wczesniej nie było

  ot to

 3. SLD do koalicji dodano 10 lat temu

  "Ubolewam, że nie ma w koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i dziękuję dwóm radnym, którzy potrafią współpracować z władzami." – jak to nie ma? Przecież za wszystkim grzecznie łapki podnoszą 🙂
  W budżecie dziura i cięcie wydatków inwestycyjnych jakich siedlecki samorząd nie widział, ale co tam – SLD łapy w górę!
  Na stołki w powiększonych zarządach spółek miejskich wsadzani partyjni działacze z PiS, PO, STS, ale co tam – SLD łapy w górę!
  Epatowanie związkami z siedlecką kurią, co druga ulica nazywana imieniem kolejnego księdza, wszystkie imprezy pod patronatem biskupa, ale co tam – SLD łapy w górę!
  Zabawni Ci radni z SLD. Taka lokalna klaka bezideowa. A może oni już są w PiS albo PO tylko legitymacji zapomnieli zmienić?

 4. nie wybacza dodano 10 lat temu

  się takich zachowań. Głosowałem na PO bo jestem przeciwny polityce PISu, a oni za stołki robią wszystko.
  Ostrzegam siedleckie PO przed stratą wielu głosów od młodych ludzi, bo nie tędy droga Panowie.

 5. Paweł dodano 10 lat temu

  To specyfika naszego miasta. Na kogo byś nie głosował ”wszyscy dmuchają w jedną trąbkę”, bardzo prawdziwy niestety tytuł.

 6. efaster dodano 10 lat temu

  ja tam nic nie chce insynuować, ale jak prezydent mówi "wszyscy (w domyśle radni) dmuchają w jedną trąbkę" to trudno nie oprzeć się dwuznacznym skojarzeniom. No nic, czego nie robi się dla "Zgody i rozwoju" 🙂

  PS.
  To że w Siedlcach nie ma opozycji to wcale nie tak dobrze, bo wtedy nie ma komu pilnować władzy.

 7. franek dodano 10 lat temu

  Nie głupi wymyślił punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a że siedzenie przy korycie to i opozycji brak. Przed wyborami z lewa, środka, a nawet z prawa było słychać krytykę poczynań Pana Kudelskiego, a teraz /4 lata diety bez podatku, wysokość której jest wyższa niż niejednego mieszkańca Siedlec pobory, nie mówią o emeryturach/ to i poglądy się zmieniły. A swoją drogą tylko krowa nie zmienia poglądów, a ludzie mają krótką pamięć to przy następnej okazji znów zagłosują na obecnych zgodnych. Faktem jest, że w Siedlcach widać gospodarza ale czy w każdej sytuacji gospodarz ma rację?

 8. zadowolona dodano 10 lat temu

  A może chociaż raz bez cienia złośliwości stwierdzimy, że Siedlce nam pięknieją, wszyscy się starają w mniejszym bądż większym stopniu.Że mamy ładne chodniki,z kostki (patrz osiedle Młynarska), że mieszka nam się przyjemniej, że Siedlce złapały powera. Bądzmy bardziej życzliwsi, patrzmy sercem a wszystkim nam żyć się będzie się lepiej i wygodniej. Pozbądżmy się jad, który nas zabija. Powodzenia. Idą wakacje. Wyluzujmy razem.

 9. Do "dmuchających w jedną trąbkę" dodano 10 lat temu

  Panowie, tylko ustnik zmieniajcie, bo bakteria przenosicie.

  ….
  A mieszkańcy przy następnych wyborach nie popełnią już błędów. Z "karuzeli" można spaść…

 10. Zobaczymy dodano 10 lat temu

  Ja troche moze jestem pesymista, wiem ze duzo sie buduje i nie ma co ukrywac jest lepiej… Tylko ten dlug patrzac na inne kraje europejskie troche sie obawiam, ostatnio w wiadomosciach widzialem Krakow tez jest nie dobrze, u nas niby wszytko gra ale za co bedziemy sie rozwijac przez nastepne lata jak splata kredytu bedzie ciezka… zobaczymy mniejy nadzieje na pozytywne zakonczenie… O Pani Marta Sosnowska ja tam tesknie za nia… Pani Sochacka mnie nie przekonuje… Wolalem o wiele bardziej poprzedniczke… mam wrazenie, ze mogla wiecej dla nas zrobic niz obecna wiceprezydent… POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?