SPIN

z sesjii na żywo: Radni dyskutują o ”Żółkiewskim”

Beata Głozak wtorek, 28 czerwca 2011, 13:35 Aktualnie, Wydarzenia

Podczas dzisiejszej sesji miejskiej radni podjęli dyskusję na temat sytuacji IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Prezydent Wojciech Kudelski potwierdził, że nadal poważnie myśli o przeniesieniu szkoły ze starego budynku do odremontowanego budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych.

– Skończyło się użytkowanie tego budynku, bo jego stan techniczny na to nie pozwalał. Podjęliśmy proces inwestycyjny, aby przygotować budynek, przeprowadzić remont, ale pojawiła się informacja, że przestaną istnieć kolegia nauczycielskie a w siedlecką placówkę włożono 20 milionów. Stąd moja propozycja z zamianą budynków – stwierdził Kudelski.

Więcej informacji dzisiaj w godzinach wieczornych.

bg

7 komentarzy

 1. abc dodano 13 lat temu

  dobry pomysł, budynek przynajmniej nie będzie się marnował

 2. Asia Z. dodano 13 lat temu

  Kto powiedział że kolegia przestaną istnieć? Nie sądzę.

 3. podlasiak dodano 13 lat temu

  Nawet jak kolegia zostaną zlikwidowane, to dopiero w 2014. Do tego czasu jest jeszcze mnóstwo miesięcy, które trzeba wykorzystać na remont Żółkiewskiego, bo ten budynek niedługo całkiem się rozpadnie.

 4. Życzliwy dodano 13 lat temu

  Zgadzam się z Podlasiakiem, Żółkiewskiego trzeba wyremontować a Kolegium? Kolegium powinno dalej istnieć ponieważ pracują tam ludzie, zwolnić ich? Przecież oni mają też do utrzymania rodziny, tak jak pracownicy Żółkiewskiego. Poza tym po co wprowadzać pomiędzy tymi instytucjami niepotrzebne konflikty. Kolegium niech pełni taką rolę jaką pełniło a żółkiewski z powrotem na
  Konarskiego do wyremontowanego budynku.A muzeum diecezjalne? Jest dużo miejsc w Siedlcach które mogą być przeznaczone na ten cel. Bynajmniej nie jest nim jedno z najstarszych w Polsce Liceów – Żółkiewski.

 5. m dodano 13 lat temu

  poza tym budynek kolegium nie jest chyba przystosowany na potrzeby liceum gdzie potrzeba konkretnej ilości sal lekcyjnych mogących pomieścić te 30 osób

 6. franek dodano 13 lat temu

  w ostatnich czasach z mapy Siedlec zniknęło parę budynków, które świadczyły o historii miasta. czyżby ten los miał spotkać jedyny budynek z XIX wieku wybudowany dla potrzeb oświaty? pieniądz ważniejszy od korzeni, do których w różnych przemowach odwołuje się pan prezydent? jeżeli tak, to serdecznie współczuję wyborcom, bo może niedługo się okazać, że wartości o których tak często słyszymy znaczą zupełnie coś innego.

 7. l dodano 13 lat temu

  A Kolegium w takim razie gdzie będzie funkcjonowało? Przecież tam uczą się przyszli nauczyciele języków obcych, prawie w każdej szkole w Siedlcach można spotkać absolwentów tej uczelni. Niepojętym jest pomijanie w planach Uczelni, która przez lata pełniła bardzo ważną funkcję w tym mieście. Ktoś zdecydował chyba o planach rozbudowy Kolegium, a więc budynek ma służyć tej szkole, zresztą tak jest zaprojektowany i do tego przystosowany.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?