SPIN

Celowe Niszczenie Drzew Siedlce 2010

Beata Głozak czwartek, 30 czerwca 2011, 16:13 Aktualnie, Wydarzenia

Jak wynika z materiałów przygotowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej UM Siedlce w minionym roku kilkakrotnie doszło do celowego niszczenia drzew na terenie miasta.

„Wiosną 2010 roku doszło do celowego niszczenia drzew przy użyciu substancji chemicznych. Przez nawiercenie pni i wprowadzenie substancji toksycznej niszczono drzewa na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja i Armii Krajowej oraz Wojska Polskiego. Prawdopodobnie na skutek celowego działania zamarła również topola rosnąca przy budynku „Podlasie”. Tego typu celowe działania zostały również stwierdzone w zabytkowej części Cmentarza Centralnego oraz na terenach Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Woszczerowicza. Jesienią ubiegłego roku sodą kaustyczną (wodorotlenek sodu) – substancja o bardzo silnych właściwościach żrących zostało potraktowanych 8 nowo posadzonych wiązów holenderskich. Mimo szybkiego usunięcia szkodliwej substancji przeżyły tylko 2 drzewka. Zdarzenie zostało zgłoszone Policji. Sprawców nie udało się ustalić.”

źródło: UM Siedlce

4 komentarze

 1. ważne, że posadzono dodano 13 lat temu

  i odnotowano w UM taką działalność.
  Jeśli w mieszkaniu w dzień trzeba włączać światło bo jest ciemno jak w piwnicy z powodu rosnących blisko drzew to nikogo nie obchodzi.

  SM sprawdza wentylację co roku.
  Pomiaru jasności mieszkań nie przeprowadza.
  Prawdopodobnie dlatego, że UM żąda kwot w tysiącach zł. za wycięcie drzewa.
  Stara metoda, nasłać policję bo przepisy się nie sprawdzają.

 2. st dodano 13 lat temu

  Ciekawe komu przez drzewa było za ciemno na cmentarzu?

 3. *** dodano 13 lat temu

  Na Dreszera wiadomo kto zniszczył celowo. I co z tego? …

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?