SPIN

LUZ na luzie do Gibraltaru

Beata Głozak poniedziałek, 11 lipca 2011, 15:34 Kultura, Wydarzenia

IDO – Światowa Organizacja Tańca, zrzeszająca 250 000 tancerzy z ponad 90 krajów, organizuje Mistrzostwa Europy Show Dance na Gibraltarze. (Polskie eliminacje odbyły się w czerwcu w Twardogórze i w skład reprezentacji Polski, biorącej udział w Mistrzostwach Europy zakwalifikowała się kilkunastoosobowa grupa siedleckich tancerzy.)

Mistrzostwa odbędą się w dniach 14-17 lipca 2011 w Gibraltarze. Narodowa Organizacja Tancerzy Gibraltaru, podobnie jak światowa organizacja tańca IDO – świętują swoje 30. lecie. Tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ wystąpią w Giblartarze w następujących kategoriach:

  • miniformacja seniorów (mistrzowie Polski 2010) z układem pt. Futro;
  • duet: Bartek Woszczyński i Urszula Jasnowska  (mistrzowie Polski 2011) z układem pt. The reunion;
  • solo: Igor Leonik (mistrz Polski) z układem pt. Paranoik;
  • solo: Bartek Woszczyński (mistrz Polski) z  układem pt. This bitter earth;
  • miniformacja juniorów (wicemistrzowie Polski 2011) z układem pt. Teatr lalek
  • formacja Alternatywny Teatr Tańca LUZ (mistrz Polski 2011 s) z układem pt. Lacrimosa.

Szczegółowy przebieg konkursu można śledzić na stronach: http://www.eurodanceshow2011.com

 **** Alternatywny Teatr Tańca „Luz” należy do czołówki krajowej i światowej sceny tanecznej. Tancerze promują nasze miasto i kraj poza granicami, koncertowali już na 3 kontynentach w takich państwach jak: Japonia/trzykrotne tournee/, USA, Kanada, Francja, Rosja, Niemcy, Austria, Słowacja, Czechy, Ukraina, Węgry, Słowenia. W swoim dorobku posiadają ponad 100 tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski. Choreografką, kierowniczką i założycielką Formacji jest Joanna Woszczyńska. 

źródło: Irena Andrzejewska/opr. bg

W odniesieniu do naszego komentarza jaki pojawił się pod informacją „LUZ po Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy w Serbii” i z uwagi na fakt, że nie odniósł on oczekiwanego przez nas skutku, informujemy naszych czytelników, że blokujemy możliwość dodawania komentarzy. Zakaz ten odnosić się będzie tak do artykułów dot. tancerzy Caro Dance jak i Luz. Funkcja dodawania komentarzy zostanie odblokowana tylko na życzenie  zespołów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.