SPIN

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną (przypominamy)

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 lipca 2011, 16:00 Kultura, Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w imprezach czytelniczych pt: „Wakacje z książką, modą i urodą”. Zajęcia podzielone są na trzy tematy: „Zajęcia plenerowe”, „Tematyczne spotkania biblioteczne” oraz „Gry i zabawy kreatywne”.

Zajęcia plenerowe: czytanie książek podejmujący wątek mody i urody (wybieranych przez dzieci z koszyka), rysowanie kredą na chodnikach, malowanie farbami strojów i fryzur ulubionych bohaterów literackich oraz ekspozycja prac przed biblioteką.
4 lipca oraz 24 sierpnia o godz. 11. – Filia MBP nr 1., ul. Hozera 2,
6 lipca o godz. 11. – Filia nr 5., ul. Okrzei 24,
17 sierpnia o godz. 11. – filia nr 4., ul. Młynarska 19,
18/23 sierpnia o godz. 11. filia nr 3., ul. Graniczna 9,

Tematyczne spotkania biblioteczne: moda dziecięca na przestrzeni wieków, kanony mody i sztuka ubioru, gawędy na temat zmieniających się kanonów mody, prezentacja albumów, wskazówki odnośnie dobierania garderoby, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, gry internetowe, zabawy.
7 lipca o godz. 11. – filia nr 3, ul. Graniczna 9,
8 lipca o godz. 11. – filia nr 4., ul. Młynarska,
20 lipca oraz 3 sierpnia o godz. 11. – Odział Zbiorów Specjalnych, ul. Piłsudskiego 5,

Gry i zabawy kreatywne: wakacyjna moda dziecięca, biżuteria różnych kultur i epok, zabawy w stylistów mody i fryzjerów, projektowanie i wykonywanie strojów, prezentacja kolekcji, gawędy na temat fryzur i nakryć głowy na przestrzeni wieków, spotkania z: fryzjerką, kosmetyczką i manikiurzystką, pogadanki na temat pielęgnacji: włosów, cery i dłoni, malowanie twarzy, wykonywanie makijaży i masek, zdobienie paznokci, zabawa w „teatrzyk rąk”, parada uczestników zajęć.
5/12 lipca oraz 16 sierpnia o godz. 11. – filia nr 2, ul. Kaszubska 1,
13/27 lipca oraz 10/19 sierpnia o godz. 11. – Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Piłsudskiego 5,
17 sierpnia o godz. 11. – filia nr 5., ul. Okrzei 24,
23 sierpnia o godz. 11. – filia nr 4, ul. Młynarska 19.

źródło MBP/opr. ab

2 komentarze

  1. inday dodano 11 lat temu

    Jeśli panie bibliotekarki będą rozmawiały z dziećmi na temat mody i będą dawały wskazówki na temat dobierania elementów garderoby to pomysłodawcom serdecznie gratuluję.

  2. viktoria dodano 11 lat temu

    Cieszę się bardzo, że filia na ul Okrzei ożyje nawet w wakacje. Brak klubów, kawiarni, miejsc spotkań, powoduje, że Radni dzielnicy Nowe Siedlce chętnie wspierają takie akcje na swojej dzielnicy. Następnym razem prosimy o czynne włączenie członków rady dzielnicy. Teraz sami z siebie po przeczytaniu informacji na stronie spin siedlce włączyli się przez przekazywanie informacji o akcji ale to za mało, chcemy brać czynny udział na rzecz naszych mieszkańców . Dziękujemy ale prosimy o współpracę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?