SPIN

POLICJA: Ścigali przemytnika papierosów z Katowic

Beata Głozak czwartek, 14 lipca 2011, 14:01 Aktualnie, Wydarzenia

Dzisiaj (14.07) policjanci z siedleckiej drogówki po kilkunastokilometrowym pościgu zatrzymali 60 – letniego mieszkańca Katowic, który w samochodzie przewoził ponad 1200 kartonów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Pościg rozpoczęty na terenie pow. siedleckiego zakończył się w miejscowości Szydłówka w pow. łosickim. W najbliższym czasie zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe, a grozić mu za to będzie m. in. wysoka grzywna.

Dzisiaj (14.07) około godz. 4.00 nad ranem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach w miejscowości Tchórzew (pow. siedlecki) na drodze krajowej 2 próbowali zatrzymać do kontroli jadącego od strony przejścia granicznego w Terespolu w stronę Siedlec Peugeot-a. Jednak jego kierowca, pomimo wyraźnie dawanych przez funkcjonariuszy sygnałów do zatrzymania, zignorował je i przyśpieszając podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze o całej sytuacji powiadomili dyżurnego siedleckiej komendy, jednocześnie podejmując działania zmierzające do zatrzymania podejrzanego kierowcy.

Po kilkunastu kilometrach w miejscowości Szydłówka (pow. łosicki) mężczyzna ten został zatrzymany przez policjantów. Podczas szczegółowej kontroli samochodu wyszedł na jaw powód takiego zachowania uciekiniera. Okazało się, że w pojeździe znajduje się ponad 1200 kartonów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymany, którym okazał się 60 – letni mieszkaniec Katowic, wraz z nielegalnym towarem został przekazany w ręce przybyłych na miejsce policjantów z KPP w Łosicach. W najbliższym czasie odpowie on za przestępstwo skarbowe, a grozić mu za to będzie m. in. bardzo wysoka grzywna.

autor: kom. Jerzy Długosz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?