SPIN

INFO PRASOWE: Wojewoda: Pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice

Aneta Borkowska sobota, 16 lipca 2011, 21:43 Aktualnie, Wydarzenia

Zasiłki pomocowe do 6 tys. zł oraz na remonty zniszczonych budynków mieszkalnych – na taką pomoc ze środków rządowych będą mogły liczyć osoby, które ucierpiały w wyniku czwartkowych nawałnic na południu województwa mazowieckiego.

Według wstępnych danych, uszkodzonych zostało ok. 600 budynków, w tym ok. 190 mieszkalnych (większość w gminie Rusinów), z czego ok. 50 w znaczącym stopniu. Poszkodowanych jest ok. 250 rodzin z siedmiu gmin. Rolnicy będą mogli się dodatkowo ubiegać o refundację kosztów odtworzenia produkcji rolnej.

Zasiłki do 6 tys. zł będą mogły otrzymać rodziny, które w wyniku klęski żywiołowej nie mogą ze środków własnych zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych. Weryfikację potrzeb – na podstawie uproszczonego wywiadu środowiskowego – będą prowadziły gminy, wnioskując następnie do wojewody o wypłaty. Po akceptacji wniosków, pieniądze będą przekazywane przez wojewodę do gminnych ośrodków pomocy społecznej. Pierwsze wypłaty mogą ruszyć już w poniedziałek, o ile spełnione będą powyższe zasady.

Ivetta Biały, rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?