SPIN

POLICJA: „Zatrzymaj się i żyj”

Beata Głozak poniedziałek, 18 lipca 2011, 20:08 Aktualnie, Wydarzenia

Dzisiaj (18.07) policjanci WRD KMP w Siedlcach wspólnie z funkcjonariuszami SOK na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Borki Kosiorki (pow. siedlecki) przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj”. Podczas działań piesi, rowerzyści oraz kierowcy otrzymywali ulotki, które przed przejechaniem przejazdu zobowiązani byli do odczytania na głos.

Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, jazda slalomem pomiędzy półrogatkami na przejazdach kategorii B, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów kategorii A to codzienność. Podobnie zachowują się piesi i rowerzyści. Jak wskazują statystyki przyczyną 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców. Podczas dzisiejszych (18.07) działań piesi, rowerzyści oraz kierowcy przed pokonaniem przejazdu zatrzymywani byli do kontroli i otrzymywali ulotki, które odczytać mieli na głos w obecności funkcjonariuszy. Miejsce akcji nie było przypadkowe. Na przejeździe tym w sierpniu 2009 roku doszło do bardzo tragicznego wypadku. Pod pociąg pośpiesznego „Polonez” relacji Warszawa – Moskwa wjechał samochód renault clio. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła 49 letnia mieszkanka pow. siedleckiego oraz jej 19 letnia córka. Działania miały na celu podnoszenie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach, kształtowanie właściwych zachowań oraz utrwalanie postaw społecznie pożądanych. Siedleccy policjanci oraz funkcjonariusze SOK akcje tego typu będą prowadzili sukcesywnie na terenie pow. siedleckiego.

autor: kom. Jerzy Długosz
KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?