SPIN

Niewielkie zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół

Beata Głozak wtorek, 19 lipca 2011, 22:27 Siedlce, Wydarzenia

Miejskie przedszkola nr 22 i 26, szkoła podstawowa nr 11, publiczne gimnazja nr 1, 2 i 4 a także ZSP nr 2, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siedlcach i Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach – w tych placówkach ogłoszono konkursy na dyrektorów.

Nie ma informacji kto może zostać dyrektorem PG nr 2 w Siedlcach. Fot. BG

Nie ma informacji kto może zostać dyrektorem PG nr 2 w Siedlcach. Fot. BG

Zgodnie z ogłoszeniem jakie pojawiło się na stronie magistratu oferty należało składać do 15 czerwca. Jak powiedział nam Paweł Golec z Wydziału Edukacji UM Siedlce w dniach od 27 do 30 czerwca odbyły się posiedzenia komisji konkursowych. Zostali wybrani kandydaci, których zatwierdzić musi prezydent miasta. Wszystko wskazuje na to, z nowym rokiem szkolnym zmieni się niewiele.

Stanowiskiem dyrektora przedszkola nr 22 była zainteresowana jedna osoba, dotychczasowa dyrektorka Elżbieta Mazur. Podobnie sytuacja miała miejsce w przypadku przedszkola nr 26 gdzie o stanowisko ubiegała się jedynie Agnieszka Głuchowska, dotychczasowa dyrektorka. Nie inaczej było w szkole podstawowej nr 11 i gimnazjum nr 4. W pierwszej placówce ofertę złożyła Małgorzata Szostek a w drugiej Janusz Dudewicz, obecny dyrektor. Nic nie zmieni się najprawdopodobniej również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach gdzie obecną dyrektorką jest Ewa Nowak i w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, w którym dyrektorką jest Urszula Wyrzykowska.

Zmiany pojawią się za to w gimnazjum nr 1, gdzie posadą jest zainteresowana Magdalena Olszewska – Silna. Nie został wyłoniony kandydat na stanowisko dyrektora w publicznym gimnazjum nr 2 i nikt nie zgłosił się do konkursu na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Siedlcach. Jak powiedział nam Paweł Golec w tych dwóch ostatnich przypadkach albo nastąpi ponowne ogłoszenie konkursów lub prezydent sam wybierze kandydatów na stanowiska.

bg

2 komentarze

  1. viktoria dodano 10 lat temu

    Gratulacje dla pani Zofii Tokarskiej, to będzie wspaniały dyrektor, odpowiedzialny. Wiedza jest równie ważna jak i wspólpraca z koleżankami z poradni. Nareszcie zwyciężyła wiedza a nie kumoterstwo.

  2. ktos dodano 10 lat temu

    Chyba sobie żartujesz wiedza i profesjonalizm był za czasów dyr Mieleckiej a teraz jest jedno wielkie bagno…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?