SPIN

UWAGA MIESZKAŃCY: Zalew zamknięty. W wodzie jest wysokie stężenie bakterii

Beata Głozak poniedziałek, 25 lipca 2011, 11:22 Siedlce, Wydarzenia
Zakaz kąpieli obowiązuje do piątku.

Zakaz kąpieli obowiązuje do piątku.

Jak poinformował nas kilka minut temu Andrzej Grzywacz, naczelnik Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności UM Siedlce na zalewie „Muchawka” do piątku obowiązuje zakaz kąpieli.

Badania przeprowadzone przez siedlecki Sanepid wskazują wysokie stężenie bakterii w wodzie. Jak powiedział Grzywacz mimo że poziom tlenu jest odpowiedni to wykryto „spektrum bakterii jakie można znaleźć w kanalizacji”, m.in. bakterie E. coli. Przypomnijmy, siedlecki zalew został zamknięty po tym jak w nocy z 21 na 22 lipca w wyniku aktu wandalizmu w okolicy Stanicy dostały się do niego nieczystości z sieci kanalizacyjnej.

bg

Informację prasową wystosował też miejski urząd:

„Zakaz kąpieli w Siedleckim Zalewie „Muchawka”

Do piątku 29 lipca zamknięte będą kąpieliska na Siedleckim Zalewie.
 Wyniki badań bakteriologicznych przeprowadzonych przez Sanepid wykazały wielokrotne przekroczenie dopuszczalnego stężenia bakterii w wodzie Siedleckiego Zalewu. Pobrane próbki wskazują, że doszło do zanieczyszczenia zbiornika substancjami jakie przedostały się ze zniszczonych w ubiegłym tygodniu rur kanalizacyjnych.
Sytuacja bakteriologiczna monitorowana jest na bieżąco przez służby miejskie. W najbliższy piątek poznamy kolejne wyniki badań próbek wody przeprowadzonych przez Sanepid. Na ich podstawie zostaną podjęte dalsze decyzje odnośnie udostępnienia kąpielisk.
W tej chwili zwiększono przepływ wody w Zalewie w celu szybszego oczyszczenia zbiornika.
W związku z powyższym prosimy wszystkich, aby ze względu na troskę o własne zdrowie, powstrzymali się w tym tygodniu od kąpieli w Zalewie.”


12 komentarzy

 1. As z Hydrozagadki dodano 10 lat temu

  szkoda że nie było badania wody z zalewu z przed "skażeniem" nie zdziwiłbym się gdyby wyniki tego badania były podobne do tych dzisiejszych.

 2. Jaśku dodano 10 lat temu

  Po czym wnosisz Asie?

 3. podlasiak dodano 10 lat temu

  PWIK karygodnie zaniedbał swoje obowiązki, narażając mieszkańców na straszną tragedię. Czy miasto zgłosiło już sprawę do prokuratury w sprawie nieumyślnego spowodowania zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi?

 4. jajula dodano 10 lat temu

  woda w zalewie jest regularnie badana, dlatego nie było zakazu kąpania

 5. lysy dodano 10 lat temu

  a może to spowodowało necenie przez wędkaży a nie te uszkodzone przewody kanalizacyjne. Niedługo wędkarze bedą mogli na zalewie łapać bez chaczyków bo komuś wnoge się wbije to co robi miasto z naszym zalewem to smiech na sali zamiast wzime po lodzie rozsypać wapno aby odkwasić zbiornik to lepiej zabrnić nęcenia. roche zrozumienia są wędkarze których niestać na dalsze wyprawy wędkarskie i zakupieniem większej ilości zanęty.

 6. robson dodano 10 lat temu

  ty Podlasiak, naprawdę pod lasem mieszkasz ? Ja postawię zarzuty tobie, bo jako obywatel RP powinieneś brać czynny udział w zapobiegnięciu przestępstwu.

 7. ORG dodano 10 lat temu

  a co z dzisiejszymi wynikami ?

 8. lato dodano 10 lat temu

  wiadomo coś ?

 9. mara dodano 10 lat temu

  wiadomo coś ? można już się kąpać?

 10. od wczoraj dodano 10 lat temu

  Wczoraj już napisali, że można http://www.spin.siedlce.pl/2011/08/01/koniec-z-zakazem-kapieli/

 11. martynka dodano 8 lat temu

  Fajnie że każdy powinien się na własną rękę dowiadywać że kąpielisko jest zamknięte. Miasto powinno jakos to ogłosić. Ja o tym nie wiedziałam i teraz zmagań się ze straszna wysypka na całym ciele.

  • martynka dodano 8 lat temu

   Przepraszam za poszczególne literówki ale to wina słowika.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?