SPIN

UWAGA MIESZKAŃCY: Zalew zamknięty. W wodzie jest wysokie stężenie bakterii

Beata Głozak poniedziałek, 25 lipca 2011, 11:22 Siedlce, Wydarzenia
Zakaz kąpieli obowiązuje do piątku.

Zakaz kąpieli obowiązuje do piątku.

Jak poinformował nas kilka minut temu Andrzej Grzywacz, naczelnik Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności UM Siedlce na zalewie „Muchawka” do piątku obowiązuje zakaz kąpieli.

Badania przeprowadzone przez siedlecki Sanepid wskazują wysokie stężenie bakterii w wodzie. Jak powiedział Grzywacz mimo że poziom tlenu jest odpowiedni to wykryto „spektrum bakterii jakie można znaleźć w kanalizacji”, m.in. bakterie E. coli. Przypomnijmy, siedlecki zalew został zamknięty po tym jak w nocy z 21 na 22 lipca w wyniku aktu wandalizmu w okolicy Stanicy dostały się do niego nieczystości z sieci kanalizacyjnej.

bg

Informację prasową wystosował też miejski urząd:

„Zakaz kąpieli w Siedleckim Zalewie „Muchawka”

Do piątku 29 lipca zamknięte będą kąpieliska na Siedleckim Zalewie.
 Wyniki badań bakteriologicznych przeprowadzonych przez Sanepid wykazały wielokrotne przekroczenie dopuszczalnego stężenia bakterii w wodzie Siedleckiego Zalewu. Pobrane próbki wskazują, że doszło do zanieczyszczenia zbiornika substancjami jakie przedostały się ze zniszczonych w ubiegłym tygodniu rur kanalizacyjnych.
Sytuacja bakteriologiczna monitorowana jest na bieżąco przez służby miejskie. W najbliższy piątek poznamy kolejne wyniki badań próbek wody przeprowadzonych przez Sanepid. Na ich podstawie zostaną podjęte dalsze decyzje odnośnie udostępnienia kąpielisk.
W tej chwili zwiększono przepływ wody w Zalewie w celu szybszego oczyszczenia zbiornika.
W związku z powyższym prosimy wszystkich, aby ze względu na troskę o własne zdrowie, powstrzymali się w tym tygodniu od kąpieli w Zalewie.”


12 komentarzy

 1. As z Hydrozagadki dodano 9 lat temu

  szkoda że nie było badania wody z zalewu z przed "skażeniem" nie zdziwiłbym się gdyby wyniki tego badania były podobne do tych dzisiejszych.

 2. Jaśku dodano 9 lat temu

  Po czym wnosisz Asie?

 3. podlasiak dodano 9 lat temu

  PWIK karygodnie zaniedbał swoje obowiązki, narażając mieszkańców na straszną tragedię. Czy miasto zgłosiło już sprawę do prokuratury w sprawie nieumyślnego spowodowania zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi?

 4. jajula dodano 9 lat temu

  woda w zalewie jest regularnie badana, dlatego nie było zakazu kąpania

 5. lysy dodano 9 lat temu

  a może to spowodowało necenie przez wędkaży a nie te uszkodzone przewody kanalizacyjne. Niedługo wędkarze bedą mogli na zalewie łapać bez chaczyków bo komuś wnoge się wbije to co robi miasto z naszym zalewem to smiech na sali zamiast wzime po lodzie rozsypać wapno aby odkwasić zbiornik to lepiej zabrnić nęcenia. roche zrozumienia są wędkarze których niestać na dalsze wyprawy wędkarskie i zakupieniem większej ilości zanęty.

 6. robson dodano 9 lat temu

  ty Podlasiak, naprawdę pod lasem mieszkasz ? Ja postawię zarzuty tobie, bo jako obywatel RP powinieneś brać czynny udział w zapobiegnięciu przestępstwu.

 7. ORG dodano 9 lat temu

  a co z dzisiejszymi wynikami ?

 8. lato dodano 9 lat temu

  wiadomo coś ?

 9. mara dodano 9 lat temu

  wiadomo coś ? można już się kąpać?

 10. od wczoraj dodano 9 lat temu

  Wczoraj już napisali, że można http://www.spin.siedlce.pl/2011/08/01/koniec-z-zakazem-kapieli/

 11. martynka dodano 7 lat temu

  Fajnie że każdy powinien się na własną rękę dowiadywać że kąpielisko jest zamknięte. Miasto powinno jakos to ogłosić. Ja o tym nie wiedziałam i teraz zmagań się ze straszna wysypka na całym ciele.

  • martynka dodano 7 lat temu

   Przepraszam za poszczególne literówki ale to wina słowika.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?