SPIN

Policja poszukuje Wiesława Łęczyckiego

Aneta Borkowska wtorek, 26 lipca 2011, 10:50 Siedlce, Wydarzenia

Komenda Miejska Policji w Siedlcach na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Siedlcach poszukuje Wiesława Łęczyckiego (s. Józefa), ur. 1966 r., zam. Łęczycki – gmina Paprotnia.

Mężczyzna ten podejrzany jest o przestępstwo z art. 209 KK. Policja zwraca się z prośbą do osób, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego o kontakt z najbliższą jednostką policji, prokuratury lub sądu.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego należy kierować do PP Mordy nr tel. 25 643-27-80 lub dyżurnego KMP nr tel. 25 643-23-60 oraz 997 i 112.

źródło Jerzy Długosz, oficer prasowy

art. 209
§ 1. Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu udzielającego odpowiedniego świadczenia rodzinnego albo zaliczki alimentacyjnej.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonemu przyznano odpowiednie świadczenie rodzinne albo zaliczkę alimentacyjną, ściganie odbywa się z urzędu.

4 komentarze

 1. gosc dodano 12 lat temu

  Bywam dosyć często w okolicy Łęczyck i Paprotni ale tego człowieka nigdy tam nie widziałam!!!!

 2. dajcie mu spokój dodano 12 lat temu

  takich poszukiwanych nikt nigdzie nie widział i nie będzie widział

 3. art. 209 kk - czyli "uporczywa niealimentacja" dodano 12 lat temu

  – już widzę chętnych /szczególnie mężczyzn/ do pomocy w jego ujęciu… On i tak niebawem "wpadnie". Do tego czasu pokrzywdzona/ny/ni mogą otrzymywać z odpowiedniego funduszu zasądzone należności, natomiast co z naprawdę groźnymi przestępcami? Gratuluję siedleckiej policji tylko takich problemów !!!

 4. ... dodano 12 lat temu

  może i wpadnie ale co z tego?! zamkną go w areszcie, pierwszy lepszy adwokat mu poradzi żeby zobowiązał się do płacenia – wtedy go wypuszczają i znowu znika. Tak było u mnie w rodzinie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?