SPIN

KRÓTKA PIŁKA. Mydlak dla SPIN: To dla mnie „mega wyzwanie”

Beata Głozak środa, 27 lipca 2011, 16:30 Siedlce, Wydarzenia

Od 16 sierpnia Artur Mydlak, dotychczasowy zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, zamieni MOK na ŁOK. W połowie miesiąca Mydlak zostanie pełniącym obowiązki dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Artur Mydlak od sierpnia już nie w MOK-u. Fot. AB

Artur Mydlak od sierpnia już nie w MOK-u. Fot. AB

SPIN: Dlaczego zdecydował się Pan na zamianę Siedlec na Łuków?
Bo to dla mnie „mega wyzwanie”. A tak na poważnie to kolejny etap mojej „kulturalnej” kariery. Zacząłem od ośrodka gminnego w Wiśniewie, potem zostałem zastępcą dyrektora MOK w Siedlcach a teraz mam szansę aby zostać już nie zastępcą dyrektora a dyrektorem.

Na razie jednak będzie Pan pełniącym obowiązki.
Dokładnie od 16 sierpnia. W tej chwili jestem zatrudniony w Łukowskim Ośrodku Kultury na stanowisku instruktora w niepełnym wymiarze czasu pracy. Za niemal 3 tygodnie definitywnie rozstanę się z pracą w siedleckim MOK-u, bo w tej chwili nadal zastępuję jego dyrektora Mariusza Woszczyńskiego.

Koniec pracy tutaj oznacza również koniec współpracy z MOK-iem i kontaktu z Siedlcami?
Prawda jest taka, że z Miejskim Ośrodkiem Kultury byłem, jestem i będę związany emocjonalnie. Rozstajemy się w bardzo dobrych, przyjacielskich stosunkach a takie raczej nie znikają z chwilą zmiany stanowiska. Nadal będę też spikerem siedleckiego kosza i siatkówki.

Pana odejście nie ma zatem niczego wspólnego z jakimiś roszadami kadrowymi w placówce?
Ha ha ha. Nic mi o tym nie wiadomo. Ostatnio dużo dzieje się „w okolicach” jeśli chodzi o zmiany na stanowiskach w placówkach kulturalnych. Rozpisywane są konkursy, ktoś odchodzi, inni zamieniają miejsca pracy. W moim przypadku nie jest tak, że decyzja pojawiła się z dnia na dzień.

Kto będzie Pana następcą?
Nie wiem. W tej sprawie najlepiej jest kontaktować się z dyrektorem Ośrodka Mariuszem Woszczyńskim. Jak w każdym przypadku jakaś galeria nazwisk się pojawia, ale to dyrektor przedstawia prezydentowi kandydata na stanowisko.


26 komentarzy

 1. Łukowianin dodano 12 lat temu

  "teraz mam szansę aby zostać już nie zastępcą dyrektora a dyrektorem" . Przynajmniej szczerze przyznał że o bycie dyrektorem chodzi, tylko nie nazwałbym tego rodzaju kariery jako kulturalną . "W moim przypadku nie jest tak, że decyzja pojawiła się z dnia na dzień." to dlaczego pan Mydlak nie startował w konkursie na dyrektora ŁOKU? Ciekaw jestem kto temu panu tę posadę załatwił?

 2. Marek dodano 12 lat temu

  Nie ma co się czepiać.Wiadomo:"Każdy swego pana ma". A p.Arturowi życzę powodzenia.

 3. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Czy jest tu jakis cwaniak? Te pytanie mi sie nasuwa po przeczyutaniu tego wywiadu.

 4. Obserwator dodano 12 lat temu

  Znając kompetencje pana Artura Mydlaka to w końcu zacznie się prawdziwa praca w kulturze Łukowa. ŁOK już od lat nic nie robił i dobrze, ze będzie to człowiek z zewnątrz i nie będzie się bał odważnych decyzji. Łuków to spore miasto w regionie z duzym potencjałem a ŁOK spał nie dając mieszkańcom tego co powinien. Wystarczy popatrzec na Siedlce ile tam się dzieje, wystarczy brać tylko przykłady i pomysły oraz współpracować z innymi. Wierzę, ze teraz to się zmieni.

 5. Paweł dodano 12 lat temu

  Siedlce dziękują Łukowowi 🙂

 6. Chyba o to chodzi? dodano 12 lat temu

  Entuzjazm Pana Pawła jest wielki!

 7. ciekawski ??? dodano 12 lat temu

  kto będzie następcą?? niech zgadnę Pan Jacek Garbaczewski??

 8. beta dodano 12 lat temu

  Siedlce dziękują Łukowowi 🙂 Dokładnie tak! A Arturowi M. życzę skromności.

 9. mondrawiec dodano 12 lat temu

  znawca kompetencji Pana Mydlaka zapewnia, że Pan Mydlak nie będzie się bał odważnych decyzji.To czy może przytoczzyc tu jakąś odważną decyzję podjętą pocdczas pracy w MOKU? I jakie przykłady io czyje pomysły z Siedlec nowy dyrektor zawiezie do Łukowa? Jeśli ma takie szerokie kompetencje to mógłby mieć swoje pomysły. a z drugiej strony jeśli do tej pory w Łukowie nic się nie działo to jak mówią na bezrybiu i rak ryba więc tak czy owak nowy dyrektor nie musi sie wysilać.

 10. Belzebubiusz dodano 12 lat temu

  Nomenklaturowo nazywa się to "wysunięciem członka z ramienia na czoło"

 11. Pukla dodano 12 lat temu

  Pan Garbaczeswki tańczy wokół Pana Woszczyńskiego codziennie.

 12. Michał dodano 12 lat temu

  tańczy tańczy le nie wytańczy 🙂

 13. poszukiwany/ poszukiwana dodano 12 lat temu

  "…a teraz mam szansę aby zostać już nie zastępcą dyrektora a dyrektorem." Mój mąż jest z zawodu dyrektorem 😉

 14. ccc dodano 12 lat temu

  Nie ma szans na zgodę Prezydenta na J.G. na zastępcę. I dobrze. A, że tańczy i liże M.W. godności to inna bajka – byle nie był to ich chocholi taniec, a MOK z nowym vice otrzyma i nowego głównego?

 15. podlasiak dodano 12 lat temu

  po pierwsze trzeba w takiej opcji zrzec się mandatu radnego, żeby w ogóle mówić o takiej zamianie… kogo obstawiacie na zastępcę?

 16. logiczny dodano 12 lat temu

  Uważam że J.G. mógłby się realizować jako vice MOK bo z niego dobry meneger i byłoby to z korzyścią dla miasta

 17. siedlczanin dodano 12 lat temu

  dobrych managerów w kulturze mamy dostatek, a nawet powiedziałbym przesyt. Potrzeba ludzi do tworzenia kultury a nie do promowania tego co jest.

 18. do logiczny dodano 12 lat temu

  Niby gdzie pokazał sie pan JG jako dobry meneger? to chyba jakiś żart!

 19. podlasiak dodano 12 lat temu

  oczywiście, że pokazał się – w KINIE! w novym kinie, które od początku uruchamiał, organizował z MOKiem wspólne imprezy, prezentacje książek Markiewicza i Zaczyńskiej, samo kino też hulało! Pewnie to zasługa wszystkich pracowników kina, ale i jego też.

 20. Cudzoziemiec dodano 12 lat temu

  Pan były dyrektor kina pokazał sie z najgorszej strony jako przełozony, meneger ale przede wszystkim ..człowiek. Kino bez konkurencji to samograj i tyle w temacie.

 21. Do cudzoziemca dodano 12 lat temu

  Tak jest, masz rację, kino to samograj, ale trzeba tu pochwalić vicedyrektora – Pana Roberta Chojeckiego – nikt jak on nie błyszczy uczciwością, honorem i prawdomównością! I kto by pomyślał… Tak się ludzie zmieniają, że nie wiadomo, kto jest kto…

 22. zgadzam się dodano 12 lat temu

  Zgadzam się z Tobą – Robert to naprawdę fajny facet.

 23. zawodnik dodano 12 lat temu

  buhahaha… Robert…buhahaha! naprawde dobry tekst na poczatek tygodnia! Lece opowiadac ten dowcip ziomalom 🙂

 24. zawodnik -chyba klubu szachowego... dodano 12 lat temu

  ziomali ? słaby jestes! hehe

 25. logiczny dodano 12 lat temu

  No to mamy siedlecki grajdołek, jak zwykle

 26. Anonim dodano 12 lat temu

  tak zrób coś w tym łukowie ciekawego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?