SPIN

POLICJA: Bezpieczne wakacje w mieście

Aneta Borkowska środa, 27 lipca 2011, 12:34 Aktualnie, Wydarzenia

Dzisiaj (27 lipca) siedleccy policjanci pionu prewencji po raz trzeci spotkali się z dziećmi, które biorą udział w zorganizowanym przez siedlecki Ośrodek Sportu i Rekreacji akcji „Wakacje z OSiR”. W spotkaniu dotyczącym bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji udział wzięła 45 osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu miasta.

Spotkanie poprowadził asp. Sławomir Stefaniak z Wydziału Prewencji. Uczestnicy mogli obejrzeć wybrane elementy tresury psa policyjnego zaprezentowane przez przewodników psów służbowych z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Po pokazach uczestnicy dowiedzieli się, do jakich zadań wykorzystywane są psy i jaką pracę wykonują.

W drugiej części spotkania dzieci i młodzież obejrzały film przygotowany w Komendzie Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu, dotyczący bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji. Projekcja filmu została zakończona dyskusją, podczas której asp. Stefaniak odpowiadał na konkretne pytania uczestników dotyczące bezpieczeństwa i pracy policji. Przekazane przez policjanta wskazówki, jak bezpiecznie spędzić wakacje, z całą pewnością pomogą najmłodszym bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki.

nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?