SPIN

Ricciotti Ensemble – uliczna orkiestra symfoniczna

Aneta Borkowska niedziela, 31 lipca 2011, 19:12 Kultura, Wydarzenia

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 14. na placu przed marketem budowlanym Mrówka zagra zespół Ricciotti Ensemble – uliczna orkiestra symfoniczna składająca się z 40 młodych i entuzjastycznych muzyków.

Zespół przynosi muzykę symfoniczną graną na żywo w miejsca, w których normalnie się jej nie słyszy. Orkiestra nie potrzebuje żadnego podium i potrafi przygotować się do występu w 1 minutę 50 sekund i 15 setnych (rekord ustanowiony w lecie 2010 roku). Dzięki temu mogą dotrzeć do każdej publiczności. Żadna inna orkiestra na świecie nie jest w stanie tego osiągnąć i inspirować tak zróżnicowanej grupy odbiorców.

Ricciotti grają wszystkie możliwe gatunki muzyki: muzykę klasyczną, jazz, pop i muzykę świata. Na każdy występ przygotowywany jest program z długiej listy utworów, a każdy koncert jest jedyny w swoim rodzaju.

Ricciotti Ensemble zagra w Siedlcach dwa razy – raz na koncercie zamkniętym w zakładzie karnym, i raz na koncercie otwartym dla wszystkich chętnych przed sklepem Mrówka.

WSTĘP WOLNY!

źródło Katarzyna Redesiuk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?