SPIN

Skrzynka pytań: Przez ścieżkę rowerową aż bolą nadgarstki

Beata Głozak wtorek, 2 sierpnia 2011, 12:39 Siedlce, Wydarzenia

Skrzynka skarg i pytań:

„Mam pytanie do wykonawców chodnika w ciągu ul. Brzeskiej, gdzie również znajduje się ścieżka rowerowa, ta osoba co projektowała tą ścieżkę to nie ma za grosz litości dla stawów kierujących rowerami. Jadąc taką ścieżka, po skończonej jeździe czuje się potężny ból w stawach nadgarstków a to dlatego, że wykonano takie wjazdy na posesję, że różnica w poziomie wynosi nawet około 5-8 cm, ponadto do przyjemności nie należy przejechanie przez przejazd, bo to grozi nawet upadkiem i pobytem na oddziale urazowym szpitala oraz uszkodzeniem roweru.” – napisał do nas czytelnik.

Odpowiada Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg UM Siedlce.

W ostatnim czasie firma Mostostal poprawiła przejazd, ponieważ w tamtym miejscu podniosły się płyty i faktycznie napływały do nas głosy, że staje się to miejscem niebezpiecznym. Jeżeli zaś chodzi o problem ze ścieżką rowerową na ulicy Brzeskiej to muszę przypomnieć, że sama ulica była wykonywana około 10 lat temu i w tej chwili nie jestem w stanie podać nazwy wykonawcy. Nie mamy co prawda w planach jej przebudowy, ale przyjrzymy się zasygnalizowanemu problemowi i ocenimy sytuację. Za zwrócenie uwagi dziękuję czytelnikowi.

not. bg

7 komentarzy

 1. eter dodano 11 lat temu

  Tyle ze sciezka jest dosc nowa
  Zreszta zapomna do momentu gdy ktos sobie czegos nie zlamie a pozniej oglosza plany modernizacji o ktorych po jakims czasie tez zapomna

 2. qwerty dodano 11 lat temu

  To ja nie o ścieżce ale w nawiązaniu. Jako mama chodząca z wózkiem po naszym mieście, mam pytanie kto wymyśla jaka szerokość podjazdów dla wózków ma być? Chodzi o podjazdy między którymi znajdują się schodki. To jakiś koszmar dla wózków dziecięcych, szczególnie tych mniejszych, gdzie rozstaw kół jest mniejszy, w rezultacie żeby po takim podjeździe przejechać trzeba trzymać wózek dwoma kołami(tylnim i przednim) w górze.
  Ja rozumiem że jest to dostosowane dla wózków inwalidzkich i wspaniale, ale czy nie można z tych schodków wewnątrz zrezygnować, ewentualnie zrobić je węższe, tak żeby i dziecięce wózki mogły się po nich poruszać. Naprawdę ułatwiłoby to młodym mamom życie 🙂

 3. Belzebubiusz dodano 11 lat temu

  Bo to ścieżka dla rowerów "górskich". Żeby aż tak niedomyślnym być?

 4. efaster dodano 11 lat temu

  a ja tak troche z innej beczki niż koledzy wyżej. Wykonawcą remontu ul. brzeskiej był nie kto inny jak Regionalne Drogi Podlaskie. 89 % remontów dróg asfaltowych w S. robią właśnie oni.

 5. as dodano 11 lat temu

  Proszę spróbować przejechać ścieżką rowerową jeszcze nie oddaną, ścieżką przy nowej obwodnicy od Strzały do Piaskowej. Szok szok i jeszcze raz szok. Scieżka położona może 3 miechy temu a pofalowana jakby tam jakieś robale pod spodem migrowały. Powaga. Niech miasto dopilnuje aby to bylo poprawione, to zakrawa na skandal. Fakt, kosteczka bez frezu ale sie jakoś pofalowała i to sporo po tych deszczach. Coś jakaś nie trfała chyba.

 6. gorgomon dodano 11 lat temu

  Jezdze rowerem Brzeska do pracy wiec potwierdzam jazda do komfortowych sciezka nie nalezy przy kazdym wjeżdzie do firmy posesji roznica poziomow zaden komfort z takiej jazdy a pieniadze zostaly wydane 😉

 7. J. dodano 11 lat temu

  Co do ścieżek, to równie "ciekawie" jest na ulicy Składowej. Tam ścieżka rowerowa chyba z 3 razy zmienia stronę ulicy. A jak się jedzie po chodniku to panowie z policji się czepiają, ale niestety nikt nie pomyślał o tym, by ścieżkę zrobić z jednej strony…
  A na brzeskiej to brak słów. Jak ma się rower z dobrymi, wytrzymałymi amortyzatorami to proszę bardzo. Ja jednak omijam tą ulicę szerokim łukiem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?