SPIN

Holendrzy zagrają w siedleckim zakładzie karnym

Beata Głozak czwartek, 4 sierpnia 2011, 11:19 Aktualnie, Wydarzenia

W sobotę 6 sierpnia 2011 r. o godz. 11. w siedleckim więzieniu wystąpi uliczna orkiestra symfoniczna z Holandii „Ricciotti”.

**** „Ricciotti” jest uliczną orkiestrą symfoniczną składającą się z 40 młodych i entuzjastycznych muzyków. Przenosi muzykę symfoniczną graną na żywo w miejsca, w których normalnie się jej nie słyszy. Niezwykła jest mobilność orkiestry: „Ricciotti” nie potrzebuje żadnego podium i potrafi przygotować się do występu w 1 minutę 50 sekund i 15 setnych (rekord ustanowiony w lecie 2010 roku). Dzięki temu orkiestra może dotrzeć do każdej publiczności. Na ulicy, w centrum dla uchodźców, w sierocińcu i w więzieniu, ale również na Antylach, czy w samolocie: orkiestra „Ricciotti ensemble” gra wszędzie i dla każdego.

„Ricciotti” gra wszystkie możliwe gatunki muzyki: muzykę klasyczną, jazz, pop i muzykę świata. Na każdy występ przygotowywany jest program z długiej listy utworów. Dlatego każdy koncert jest jedyny w swoim rodzaju.

Członkowie „Ricciotti” pochodzą z całej Holandii, a czasem nawet spoza niej. Większość muzyków studiuje w konserwatorium. Trzy razy do roku „Ricciotti’ wyrusza na tournée po Holandii i raz do roku wyjeżdża za granicę. Rocznie orkiestra daje co najmniej 100 koncertów. W zeszłym roku muzycy odwiedzili Karaiby. W tym przyjeżdżają do Polski i zagrają m.in. dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

źródło: inspektor ds. penitencjarnych A. Borek; ZK Siedlce

2 komentarze

  1. echo dodano 10 lat temu

    Kto za to płaci?

  2. Braian dodano 10 lat temu

    A skąd wiesz, że płaci ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?