SPIN

Nie wszystkie place zabaw „Radosna szkoła” są otwarte

Beata Głozak czwartek, 4 sierpnia 2011, 16:07 Siedlce, Wydarzenia
Plac zabaw przy ul. Granicznej jest otwarty od godz. 14. do 22. Fot. BG

Plac zabaw przy ul. Granicznej jest otwarty od godz. 14. do 22. Fot. BG

W minionym roku na terenie kilku szkół podstawowych powstały nowe place zabaw w ramach ministerialnego programu „Radosna szkoła”. Niestety nie ze wszystkich z nich można teraz skorzystać. Dlaczego?

SP nr 5 (ul. Gen. Orlicz-Dreszera 3), SP nr 7 (ul. Starowiejska 23), ZS nr 1 (ul. Graniczna 1), SP nr 10 (ul. Mazurska 10), SP nr 11 (ul. Wiśniowa 5) i SP nr 12 (ul. Unitów Podlaskich 16) to tam dzieci pod opieką rodziców lub opiekunów mogą się bawić.

Jak udało się nam ustalić place zabaw są zamknięte na terenie szkoły podstawowej nr 5 i nr 10. W obu przypadkach prowadzone są bowiem remonty. Dyrekcje obu placówek zdecydowały, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci na czas robót nie można z nich korzystać. W przypadku „piątki” może to oznaczać koniec miesiąca, ponieważ do 26 sierpnia planowane jest zakończenie inwestycji.

– Od godziny 14. do 22. można wejść na teren placu zabaw mieszczącym się przy naszej szkole – powiedziała nam Andżelika Pogonowska, kierowniczka administracyjna PG nr 5 przy  ul. Granicznej. – Furtka co prawda jest zamknięta, ale rodzic czy opiekun może zwrócić się do animatora, który tam jest i spokojnie bawić się z dzieckiem. Plac zabaw w okresie wakacyjnym jest dostępny w godzinach otwarcia „Orlika”.

Z informacji przekazanych nam w „jedenastce” wynika, że plac zabaw jest „niby zamknięty”, ale tak naprawdę jest otwarty, ponieważ wystarczy przyjść do szkoły i poprosić o jego otwarcie. „W naszej szkole plac jest otwarty i działa” – usłyszałyśmy w placówce.

Nie udało nam się ustalić czy można z dzieckiem skorzystać z placu zabaw przy szkole podstawowej nr 7. W sekretariacie powiedziano nam, że nie ma nikogo z dyrekcji a okres wakacyjny jest okresem wolniejszym.

bg

2 komentarze

  1. mieszkaniec ul. chrobrego dodano 11 lat temu

    Bylem wczoraj z żoną i córka przy placu zabaw na ul granicznej ok.16:00. Oczywiście pocałowaliśmy klamkę i tyle było z naszego spaceru. Animatora też nie było…..

  2. . dodano 11 lat temu

    stara sprawa ale aktualna
    bylem dzisiaj w szkole na wisniowej; place zamkniety a dozorca poinformowal mnie ze dyrekcja nie pozwala placu otwierac dla nikogo; plac jest tylko dla nauczycielek z dziecmi; po ostatnim dzownku plac ma byc zamkniety a dzieci ktore probuja na niego wchodzic przez siatke maja byc przeganiane; spytalem sie pana stroza jak to jest ze przy innych szkolach place sa otwarte. Dostalem odpowiedz ze on tylko robi co mu kaza; oto siedlce wlasnie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?