SPIN

Koniec rozmów. Koniec marzeń o sukiennicach?

Beata Głozak wtorek, 9 sierpnia 2011, 16:06 Siedlce, Wydarzenia
A jednak - koniec marzeń prezydenta. Na razie? Fot. BG

A jednak - koniec marzeń prezydenta. Na razie? Fot. BG

Dzisiaj do naszej redakcji trafiła informacja prasowa dotycząca planów inwestycyjnych w centrum miasta a raczej koniec marzeń prezydenta o ratuszu na Placu Gen. Wł. Sikorskiego.

„Od kilku miesięcy trwały negocjacje pomiędzy Urzędem Miasta Siedlce a PSS Społem w sprawie przeprowadzenia wspólnej inwestycji polegającej na budowie obiektu użyteczności publicznej na terenie Placu Generała Władysława Sikorskiego. Budynek miał pomieścić nowy ratusz miejski, powierzchnie handlowe przeznaczone pod działalność Spółdzielni PSS oraz duży podziemny parking. Prowadzone negocjacje nie przyniosły oczekiwanego efektu w postaci zawarcia porozumienia o przystąpieniu do realizacji inwestycji.

Po przeprowadzonych analizach finansowych PSS Społem stwierdził, że nie posiada odpowiednich środków na jej realizację oraz możliwości uzyskania oczekiwanych efektów ekonomicznych.

W związku z powyższym obie strony podjęły decyzję o zakończeniu prowadzenia dalszych rozmów w sprawie wspólnej inwestycji na Palcu Sikorskiego.

W tej sytuacji Prezydent Miasta Siedlce zdecydował się skierować do Rady Miasta Siedlce projekt uchwały w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i rozważenie możliwości samodzielnego przeprowadzenia inwestycji zabudowy Placu Sikorskiego w części należącej do Miasta Siedlce i Agencji Rozwoju Miasta.”

źródło: Paweł Mazurkiewicz
UM Siedlce

7 komentarzy

 1. podlasiak dodano 10 lat temu

  Panie Redaktorki proszę o obiektywne podejście do tematu – tak ważnego dla miasta – publikację informacji RAZEM z informacją od PSS Społem, bo coś mi się wydaje, że niekoniecznie PSS Społem powie to samo, co mówi rzecznik miejski.

 2. niedobre są spółki. dodano 10 lat temu

  Jak widać nic z tego nie będzie.
  Jakie to proste prywatnego wywaliść z jego ojcowizny bo taka jest potrzeba.
  Trzeba też spojrzeć wstecz i czy czasem prezent od miasta zrobiony PSS kilkadziesiąt lat temu (z nakazu PZPR) nie da się odzyskać inną drogą.

 3. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Informację odczytałam po godz. 16, ale postaram się, aby informacja prasowa siedleckiego magistratu nie była jedyną w tej sprawie.
  Pozdrawiam

 4. Olka dodano 10 lat temu

  A może to i dobrze, bo mamy trochę ważniejsze wydatki niż nowy budynek dla urzędu.
  A to miejsce to mógłby być jakiś skwer dla mieszkańców.

 5. Xaveri dodano 10 lat temu

  Rozwalić budy – zrobić "Central Park" !!

 6. sandokan dodano 10 lat temu

  Co za ludzie? W miejsce starego stadionu skwer, w miejsce placu Sikorskiego skwer ( wszystko w centrum miasta). To może wszyscy wyjazd z Siedlec na obrzeża a w centrum zrobimy Błonia i staw i będziemy łowić ryby?

 7. asdf dodano 10 lat temu

  @sandokan – nie, ale deptak by się przydał. zamiast robić 10-tki skwerków lepiej zrobić większy deptak, bo czegoś takiego w siedlcach dość brakuje.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?