SPIN

Wewnętrzna obwodnica z poślizgiem? To niemal pewne

Aneta Borkowska czwartek, 11 sierpnia 2011, 13:37 Siedlce, Wydarzenia

Budowa wewnętrznej obwodnicy miasta trwa. Odcinek od miejscowości Strzała do ul. Warszawskiej miał powstać do 31 sierpnia podobnie jak odcinek od ul. Kazimierzowskiej do Sokołowskiej. Miasto spodziewa się jednak opóźnień.

– Termin budowy jest do końca sierpnia, bo nie chcieliśmy utrudniać ruchu po rozpoczęciu roku szkolnego – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta. – Jednak oczywiście spodziewamy się opóźnień, które związane są z pogodą jaką mieliśmy w lipcu – dodaje.

Wykonawcy na dzień dzisiejszy nie wystąpił do magistratu z prośbą o wydłużenie terminu na budowę. Jednak jak powiedział naczelnik bez takiego wydłużenia raczej się nie obejdzie. Nie będzie to jednak trwało w nieskończoność i ten rok jest terminem ostatecznym.

Pojawiły się także wątpliwości mieszkańców osiedla Warszawska, że bez sygnalizacji świetlnej przy budowanym tam rondzie trudniej będzie włączyć się do ruchu na ulicy Warszawskiej. Naczelnik uspokaja, że będzie odwrotnie mimo że sygnalizacja nie jest tam planowana.

– Rondo ma to do siebie, że nie trzeba czekać na zmianę światła można wjechać w każdej sprzyjającej sytuacji. Poza tym to będzie rondo dwupasmowe, które przejmuje dużo więcej ruchu niż normalne – wyjaśnia.

Kierowcy mają również pewne wątpliwości jeśli chodzi o odcinek tzw. obwodnicy w Strzale zaraz przy torach. Uważają bowiem, że będzie ciężko z podjazdem a droga jest za wąska.

– Projektant zwracał szczególną uwagę na ten odcinek, bo przewidywaliśmy, że będzie tam spory ruch ciężarowy – wyjaśnia Cylwik. – Ja powiem tak. Nie ma co oceniać tematu przed zakończeniem. Bo na przykład przy budowie ronda jeśli ktoś spojrzy tylko na położoną dolną warstwę to zawsze będzie się wydawało, że jest za wąsko, a krawężniki są za wysoko. A po położeniu wszystkich warstw okazuje się że wszystko jest tak jak trzeba i można normalnie przejechać – dodaje.

Jak dowiedział się SPIN mimo prawdopodobnych opóźnień w budowie obwodnicy same ronda będą oddane na czas. W związku z tym nie przewiduje się dłuższych utrudnień w ruchu niż zakładano na początku.

ab

10 komentarzy

 1. al dodano 10 lat temu

  A jak będzie rozwiązane włączenie tej "obwodnicy" do właśnie w Strzale?? Światła? Bo nie widać, żeby budowali rondo.

 2. efaster dodano 10 lat temu

  Będzie zwykłe skrzyżowanie, bez świateł, ronda. Tyle, że na końcu wylotu II etapu (ulica L.K.) będą dwa pasy do skrętu w lewo a drugi w prawo. Nie wiem czy będzie lewoskręt na Sokołowskiej dla jadących w stronę Strzały. Ale chyba nie, bo nie poszerzali (póki co) przejazdu z prawej strony (patrząc od miasta w stronę Strzały). Co do ronda na warszawskiej, skoda, że miasto nie wysiliło się na rondo ze światłami. Usprawniłoby to ruch, a tak będzie jak na rondzie koło straży, że z prawego pasa będą wieżdżać na lewy na rondzie, a piesi będą musieli uważać, na przejściach, bo zjeżdżający z ronda, nie zawsze chcą się zatrzymywać przed pasami. Kruszcowa wąska niczym Mieszka I (7 m szerokości), zjazd do karieru będzie strasznie stromy (powyżej 10 %) pod wiaduktem kolejowym wąsko i nisko. A wykonawcy lecą sobie w kulki, ale UM na to pozwala, więc co tam, można robić aneksy ile się chce. A UM potulnie będzie przyklepywać, a o karach umownych za przekroczenie terminów, a kto to w UM stosuje. Jeszcze się wykonawca obrazi, i budowy nie dokończy :)) Takie, rzeczy tylko w Siedlcach. W innych miastach wykonawca i inspektor nadzoru już dawno by poleciał, za nie dotrzymywanie harmonogramu prac. Ale tu są Siedlce i wszytko jest inaczej.

 3. lesio dodano 10 lat temu

  Pan Cylwik tłumaczy wykonawców pogodą w lipcu.A co się takiego wydarzyło w Siedlcach,że lipiec opóżnił tempo prac.A swoją drogą to jakaś dziwna praktyka.stosowana chyba tylko w naszym mieście,że przedstawiciel inwestora stara się bronić wykonawców.

 4. antyfanatyzm dodano 10 lat temu

  ul. Lecha Kaczynskiego? To ten, ktory prawdopodobnie jest sprawca katastrofy smolenskiej?

 5. siedlczanin ten prawdziwy dodano 10 lat temu

  Jak inwestor broni wykonawcę to ja nie mam pytań hahaha W takich wypadkach jest większe prawdopodobieństwo wykonania fuszerki, bo przecież i tak będzie pobłażliwy inwestor. Macie tam w UM psychologa? to by troszkę wam roztłumaczył…

 6. nn dodano 10 lat temu

  Zanim będzie ta obwodnica mamy horror na Piaskach Zamiejskich. Ruch jak na autostradzie, uliczka wąska i cud skrzyżowanie, którego z powodu złej woli wójta gminy Siedlce nie ma jak poprawić.

 7. warszawiak dodano 10 lat temu

  tak, to ten Lech:)Zimny:)

 8. aa dodano 10 lat temu

  Jaki horror na Piaskach byliśmy dziś na wycieczce rowerowej. Ruch nie wielki. W końcu to miasto a nie droga za stodołą.
  A wkrótce będzie druga też do Strzały prawie równoległa. dziwne !!!

 9. .... dodano 10 lat temu

  aa. Nie wysilaj się na mądrości tylko przejedź sie rowerem w zwykły dzień. A że to miasto wiem lepiej od ciebie. Ciekawe, dlaczego tobie skojarzyło się od razu ze stodołą. Nawyk z dzieciństwa czy świeże wspomnienia. Natomiast nikt nie pisze o tym, że w budowę infrastruktury na Piaskach Zamiejskich zainwestowali również mieszkańcy, oddając swoją wspólnotę gruntową na rzecz miasta w zamian m.inn. porządną nawierzchnię ulicy. Nie dość, że czekali kilka, a nawet kilkanaście lat na realizację obietnic, to mają teraz obwodnicę. A miasto – jak czytamy – za środki uzyskane ze sprzedaży tych działek wybuduje teraz nowy ratusz.

 10. Handlarz? dodano 10 lat temu

  Co za handlarz, zamieniacz, podmieniacz, ofiarodawca?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?