SPIN

NEWS: Radni Gminy Siedlce zmniejszyli pensję wójta o 5 000

Beata Głozak piątek, 12 sierpnia 2011, 12:28 Siedlce, Wydarzenia

Podczas dzisiejszej IX Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Siedlce radni będą głosować nad uchwałą zmniejszającą wynagrodzenie wójta Gminy Siedlce. Projekt uchwały zakłada, że Mirosław Bieniek będzie zarabiał nie ponad 12 tys. jak do tej pory a 7 380 zł, czyli o 5 tysięcy mniej. Czy uchwała zostanie przegłosowana? Obrady sesji będziemy śledzić na bieżąco. 

Wynagrodzenie zasadnicze Bieńka ma wynieść nie 6000 tys. a 4 500 zł. Dodatek funkcyjny ma być zmniejszony z 2100 zł do 900 zł. To jednak nie wszystko, bo rewolucyjna zmiana zakłada też obniżenie dodatku za wieloletnią pracę  z 1 200 zł do 900 zł a także obniżenie dodatku specjalnego z 40 % łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (3 240 zł.) do 20% łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (1 080zł).

Na początku obecnej kadencji Rada Gminy Siedlce uchwaliła, że łączne wynagrodzenie miesięczne wójta wynosić będzie 12 540,00 zł (dwanaście tysięcy pięćset czterdzieści złotych). Teraz ma ono zostać zmniejszone o 5 tys. i ma wynieść 7380 zł. Czy tak się stanie?

bg

godz. 13.15- Mirosław Bieniek tłumaczy informację umieszczoną na stronie www UG Siedlce: „Wójt Gminy Siedlce poszukuje kandydata na stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie”. Wszystko wskazuje na to, że walka będzie toczyła się właśnie o Elżbietę Wojtyrę, pełniącą jak powiedziano „obowiązki dyrektora GOK pisemkiem”.

Mirosław Bieniek stwierdził przed radnymi, że osoba nie może być ciągle pełniącą obowiązki dyrektora i zapowiadał to, podczas obejmowania funkcji wójta. Teraz nadszedł czas aby takie sprawy jego zdaniem uregulować.

Radny Marek Misiura  stwierdził, że boli sytuacja, w którym radni dowiadują się z prasy o planowanych zmianach w ośrodkach. Tym bardziej, że planowany termin zatrudnienia od 1 września 2011. Trudno im uwierzyć w tłumaczenie wójta, że ogłoszenie jakie się pojawiło jest tylko rozeznaniem w sytuacji ile osób będzie zainteresowanych stanowiskiem.

Elżbieta Wojtyra jest instruktorem w Gminnym Ośrodku Kultury a także pełni powierzone jej obowiązki dyrektora i z tego powodu pobiera dodatek funkcyjny. Mecenas Gminy stwierdziła, że ma wrażenie, że na sali trwa swojego rodzaju szantaż na wójcie a radni niejako grożąc obniżeniem wynagrodzenia wójtowi chcą na nim wymóc inną decyzję dot. GOK.

Radny Mikołaj Walo zdecydowanie sprzeciwił się takim insynuacjom. Stwierdził, że wniosek o obniżenie ma tylko i wyłącznie związek z tym, że współpraca z wójtem jest trudna a w zasadzie jest jej brak.

Radni przegłosowali stosunkiem głosów 8:7 obniżenie wynagrodzenia wójta. To minimalna pensja jaką może pobierać wójt. Jak powiedział nam w krótkiej rozmowie Mirosław Bieniek jest wójtem, który będzie zarabiał najmniej w całym Mazowszu. Zmniejszone wynagrodzenie ma pobierać od 1 października.

Więcej informacji oraz krótka rozmowa z wójtem jeszcze dzisiaj. Portal SPIN był jedynym przedstawicielem lokalnych mediów podczas sesji. 

Przepraszamy, ale z przyczyn technicznych nie jesteśmy w stanie dołączyć dzisiaj żadnych dodatkowych informacji.

49 komentarzy

 1. xxx dodano 10 lat temu

  I bardzo dobrze … Tyle pieniędzy brać za nic …

 2. Ja dodano 10 lat temu

  O co z odwołaniem dyrektorki GOK-u w Chodowie. Nie sprawdziła się po 20 latach ?

 3. za co? dodano 10 lat temu

  To on zarabiał 12000 zł. Za co? To ile powinien zarabiac Pan Kudelski. Kierowanie gmina i jej niewielkim budżetem to praca na trzecią rękę. Wreszcie radni przejrzeli na oczy. Tak trzymac.

 4. xyz dodano 10 lat temu

  I pewnie jest już kandydat na miejsce Pani Dyrektor… zresztą super babki 🙂

 5. Anonim dodano 10 lat temu

  cyt: Mecenas Gminy stwierdziła, że ma wrażenie, że na sali trwa swojego rodzaju szantaż na wójcie a radni niejako grożąc obniżeniem wynagrodzenia wójtowi chcą na nim wymóc inną decyzję dot. GOK.

  Radny Mikołaj Walo zdecydowanie sprzeciwił się takim insynuacjom. Stwierdził, że wniosek o obniżenie ma tylko i wyłącznie związek z tym, że współpraca z wójtem jest trudna. – koniec cytatu

  a świstak siedzi i zawija w sreberka ……

 6. Brawo dodano 10 lat temu

  Brawo dla radnych. Pokazaliście, iż należy szanować publiczny grosz. Będzie zarabiał prawie 8000 zł. Jak niezadowolony, to życzę Wójtowi powodzenia w poszukiwaniu pracy za taka kasę poza administracją. Tylko tam trzeba pracowac a nie PIASTOWAĆ . "Biedaczysko"……

 7. Ja dodano 10 lat temu

  To są rozgrywki osobiste. Wojtyrowa będąc p.o. dyrektora GOK organizowała spotkania przedwyborcze kontrkandydatów Bieńka na terenie świetlicy GOK-u w Chodowie, nie kryjąc swojej antypatii wobec Bieńka – sytuacja dwuznaczna. Wójt raczej jej tego nie zapomniał.

 8. joana dodano 10 lat temu

  12 000 brutto podejrzewam, uważam że taką pensję powinien mieć każdy w tym kraju ! Dodrukujmy pieniędzy tak jak w USA! Myślęże wójt ma pracę która jest odpowiedzialna i powinien brać godziwe pieniądze, ale ponieważ jest duża bieda i bezrobocie , dysproporcje są za duże nikt z jego podwładnych podobnych pieniędzy nigdy nie zobaczy. Budżetówka wcale nie jest super opłacana.

 9. NIECH ZAPAMIĘTA dodano 10 lat temu

  Panie Wójcie Bieniek – Gmina Siedlce to nie Pana prywatny folwark. Czas na pokorę.

 10. ABC dodano 10 lat temu

  I tym sposobem grupa radnych pozbawiła pracy panią Elę, chcieli pomóc a zaszkodzili

 11. tygodnik S dodano 10 lat temu

  W papierowym wydaniu da poczytać "więcej".
  Muszą tyko złapać kilku rozmówców jak nie byli na sesji.

 12. Ewa dodano 10 lat temu

  Dlaczego tak się dzieje ?????/kogoś co zna sie na tym co robi, pięknie odnowiła za pieniadze unii osrodek, pisze dobre projekty, poprostu zna sie na tym co robi,wywalić !!!!!!Panie wojcie jest pan zwykły zaściankowy ……..i to sa MĘŻCZYŻNI !!!!!!ALE TYLKO Z WYGLĄDU !!!!zawistni, zazdrośni,pamiętliwi !!!!!!

 13. Anonim dodano 10 lat temu

  Nie rozumiem wpisu "Portal SPIN był jedynym przedstawicielem lokalnych mediów podczas sesji". Co to ma wspólnego z treścią artykułu? Komentarz o złapaniu rozmówców przez ts też jest ze strony autorek pewną uszczypliwością, bo rozumiem, że tylko one mogą wiedzieć kto był na sesji, a kogo nie było… trochę to słabe… mimo wszystko relacja z sesji na żywo godna pochwały:)

 14. gmina s-ce dodano 10 lat temu

  To oburzające , zachowanie Wójta Gminy Siedlce – który chce pozbawić Gmine Siedlce – takiego Dyrektora GOKu- Kobietę , która zostawiła w tej firmie swoje życie zawodowe i prywatne – kiedy by nie przyjechał Pani Ela jest na miejscu służy pomocą, jezeli Jej zabraknie – rozleci się cały dorobek Jej pracy , zespoły przestaną działać gmina kulturanie będzie obumierać. W tej chwili w GOKu jest najbardziej optymalna ekipa która robi co może by zapewnić jakakolwiek rozrywkę na terenie naszej gminy. Mam nadzieję że Pani Ela i cała sympatyczna ekipa z GOK w Chodowie pozostanie bez zmian.

 15. co za mecenas? dodano 10 lat temu

  Jeżeli radca prawny na Sesji powiedział, iż to jest próba szantażu – to o tyle powiedział za dużo. ON nie jest od tego. Po tej wypowiedzi już nie powinien świadczyć usług prawnych na rzecz Gminy. Trzeba takiego natychmiast zwolnić. Niech pozna swoje miejsce w szyku. Radni do roboty zatem.

 16. Siedlce czekają na podobną decyzję dodano 10 lat temu

  Radnych Miasta Siedlce o obniżeniu pensji pana Kudelskiego

 17. az dodano 10 lat temu

  tyle wysiłku,entuzjazmu,nieprzespanych nocy,pracowitych dni i teraz dziękuje tak się nie godzi panie Wójcie

 18. Dziwny nieprofesjonalizm... dodano 10 lat temu

  Mamy nadzieję, że to będzie ostatania kadencja pana Bieńka, czego mu z całego serca życzymy. A że jest pamiętliwy z natury, to prawda. Pożegnamy się z panem wójtem bez żalu.

  mieszkańcy gminy

 19. Anonim dodano 10 lat temu

  miałam okazję współpracować z panią p.o. dyrektor GOK…niestety poziom "kulturalny" tej pani jest taki sam jak poziom jej wykształcenia…a praca GOK polegała głównie na organizowaniu konkursów dla szkół z terenu gminy Siedlce…do wzięcia w nich udziału zmuszani byli przez swoich dyrektorów zarówno nauczyciele jak i uczniowie …żenujące…cieszę się bardzo, że wójt podjął decyzję o zmainie osoby na tym stanowisku

 20. nauczycielka dodano 10 lat temu

  Niestety pani p.o. dyrektora GOK w Chodowie reprezentuje bardzo niski poziom kultury, tak jak jej wykształcenie…działalność GOK ogranicza się do organizowania konkursów dla szkół…do wzięcia udziału w tych "konkursach" (przygotowania uczniów)jesteśmy zmuszani my nauczyciele przez swoich dyrektorów….a nagrody dla uczniów?…to gumy do żucia pochodzące z darów….czasem trafą się dla gimnazjalistki jakieś puzzle przeznaczone dla 6-latka …żenujące…cieszę się , że wójt podjął taką decyzję

 21. Mieszkaniec Pr.... dodano 10 lat temu

  Drugi dyrektor naprawi Pani rurę kanalizacyjną na Pani posesji ,a za ścieki to już Pani zapłaci a nie podatnicy jak przez tyle lat ,obiecuję

 22. Nauczycielka też dodano 10 lat temu

  Jeżeli jest pani nauczycielką to niech pani nas Nauczycieli nie obraża my chętnie jeżdzimy i współpracujemy z Gokiem jak to pani określa konkursy, teraz wiem że i w naszym fachu potrzeba ludzi poświęconych ,a chyba pani do tej grupy nie należy.Natomiast kawa,herbata,napoje i jak to pani określa gumy …i ciasteczka, ciasto swojej roboty i gościnność jest tam zawsze od wejścia.

 23. Mieszkaniec gminy dodano 10 lat temu

  Szanowni PaństwoObrzucacie niewinnych ludzi.To wojna między dwoma gigantami Brodowskim i Bieńkiem. A przy tej okazji dostało dwóch porządnych,sympatycznych pracowników ,Zarówno Pan Soczewka jak i Pani Wojtyra to zasłużeni i dobrzy pracownicy,napewno Pan Wójt to wie.Za chwilę będą następne mianowania na kierowników nowych wydziałów dla nich tworzonych,nowe przeszeregowania i tak dalej….Takie jest życie.Gmina bogata to skąd te długi ma prawie 8 milionów, a w prognozie do 2015 r 20 milionów.Zobaczcie Panowie radni po ile zarabiają gminni urzędnicy,dyrektorzy szkół,nauczyciele za 4godz.dziennie pracy,za tyle wolnego…..Wasza gaża za trudną pracę w terenie to naprawdę grosze.A tych dwóch Panów powinno się spotkać pogadać albo dać sobie po gębie i poczekać do następnych wyborów bo szkoda czasu i zdrowia niewinnych ludzi.Rozsądku.Ale dobrze że chociaż radni wzięli ich w obronę ale czy to coś da.W tej sprawie raczej nie pomogą bo Wójt to człek zawistny,nie praca i program się liczy tylko układ,niektórzy radni też mają dzieci i żony w gminie zatrudnione.Grunt to rodzinka….

 24. MIESZKANKA CHODOWA dodano 10 lat temu

  KONKURSY NA STANOWISKA KIEROWNICZE I DYREKTORSKIE POWINNY BYĆ. tO NIE SĄ ETATY "NA ZAWSZE". WIĘC O CO TEN KRZYK. JEŚLI TA PANI JEST TAKA DORBA W TYM CO ROBIŁA, TO WYGRA. CHOCIAŻ W TO WATPIĘ.

 25. Anonim dodano 10 lat temu

  DIETA RADNEGO W GMINIE SIEDLCE WYNOSI 1200 ZŁ…MOŻE RADNI ZRZEKLIBY SIE TEJ "DIETKI"….1200 ZA NIC…NO NIE CAŁKIEM ZA NIC…ZA MĄCENIE …TYLKO ZOSTAĆ RADNYM:-)

 26. Zupełnie z boku dodano 10 lat temu

  Patrzę i czytam. Trudno nie odnieść wrażenia, że z oczywistych powodów wypowiadają się tu przede wszystkim ludzie związani z p.Dyrektor.
  Zajadły ton i straszenie ludzi, że rozleci się cały dorobek, zespoły przestaną działać, gmina będzie obumierać, że wójt zaściankowy, a wszyscy mężczyźni zawistni, itd. Z kulturą ma to raczej niewiele wspólnego, wygląda bardziej na lament przed groźbą utraty stołka, przy tym kompletny brak merytoryki. Dziwne, że nikt nie pyta wprost o wykształcenie i formalne kwalifikacje zawodowe p.Wojtyry.
  Osobiście nie znam kobiety, ale jeżeli prawdą jest, że otwarcie bawi się w przedwyborcze agitacje i szkalowanie swego szefa i to w obiekcie Goku, to jest to co najmniej niedopuszczalne, a wręcz dyskwalifikujące. Sądząc po ostatnim posiedzeniu i decyzjach rady, chyba jednak wie co robi, i że opłaci się mieć plecy.
  To dopiero jest smutne.
  By the way, czy ktoś potrafi wskazać w ofercie kulturalnej GOK jakieś bardziej wartościowe propozycje od wspomnianych już szkolnych konkursów i pikników? Czy mieszkańcom gminy Siedlce naprawdę nie należy się nic więcej?
  P. wójta też nie znam, ale widzę, że facet przynajmniej wypowiada się rzeczowo i logicznie.
  Tyle w temacie.

 27. Anonim dodano 10 lat temu

  Nieprzespane noce, dorobek życia – występny zespołów dla dzieci, konkursy szkolne i gminne festyny. Może nie było sensu się tak poświęcać, lepiej było znaleźć pracę, którą bez takich poświęceń wykonywałoby się lepiej- bo tu efektów nie widać. O GOK pierwszy raz słyszę przy okazji tego zamieszania…jakoś okupione potem pani p.o. dyrektora osiągnięcia GOK nie przyciągnęły mojej uwagi a mieszkam w Siedlcach od urodzenia, przez Chodów czasem przejeżdżam a ta pani pełni te swoje obowiązki przez większą część mojego życia…co do odnowienia budynku za środki unijne – żaden wyczyn, skoro kasa jest;a to,że ktoś jest KOBIETĄ nie oznacza,że kurtuazyjnie dożywotnio się go zachowa na stołku – mamy te równouprawnienie, czy nie? Podobnie z faktem sympatyczności, co po pierwsze jest względnym odczuciem a poza tym- czy mamy chronić przed zwolnieniami nieudaczników, tylko dlatego,że są sympatyczni? I na litość boską, tak – Wójt ma prawo dokonywać zmian – bo ona jest jego pracownikiem!!! a każdy pracodawca, ma prawo dokonywać zmian kadrowych nawet z powodu nielojalności, nawet kodeks pracy o tym mówi. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, mamy wolność słowa, ale jak czytam niektóre komentarze, to mam wrażenie,że gminę zaludniają nieprofesjonalne histeryczki. A ja nie chcę,żeby oferta kulturalna w moim mieście ograniczała się do tańczących dzieci, fotografujących starców i śpiewających z zamkniętymi oczami, przy akompaniamencie gitary,dziewcząt i chłopców(pomijam tu propozycje prywatnych organizatorów). a może siedlczanom wystarczy piwo z plastikowego kubka, smażona kiełbasa i coś żeby "nóżka chodziła"- alternatywnie- lokalni wierszokleci, wyjce i tancerze…Czy tylko ja odczuwam potrzebę zmian? A argument,że komuś parę lat do emerytury brakuje, też do mnie nie trafia. Nigdy nie będzie dobrze, jak na dyrektorskich stanowiskach nie będą zatrudnieni SPECJALIŚCI! dosyć z tą zaściankowością, nieudacznictwem, płaczliwością i poklepywaniem po plecach byle dyrektorzyny!

 28. 1. dodano 10 lat temu

  cyt. "Panie Wójcie Bieniek – Gmina Siedlce to nie Pana prywatny folwark. Czas na pokorę." – a GOK nie jest prywatnym folwarkiem pani p.o. dyrektora GOK

  cyt. "Dlaczego tak się dzieje ?????/kogoś co zna sie na tym co robi, pięknie odnowiła za pieniadze unii osrodek, pisze dobre projekty, poprostu zna sie na tym co robi,wywalić !!!!!!Panie wojcie jest pan zwykły zaściankowy ……..i to sa MĘŻCZYŻNI !!!!!!ALE TYLKO Z WYGLĄDU !!!!zawistni, zazdrośni,pamiętliwi !!!!!!"-
  odnowić coś za unijne środki, to nic trudnego..gdyby tak zaoszczędziła je ze środków ośrodka, czy wykazała się nadzwyczajną gospodarnością – co innego. poza tym jakie znaczenie ma płeć? mamy równouprawnienie, czy nie?

 29. 2. dodano 10 lat temu

  cyt. "To oburzające , zachowanie Wójta Gminy Siedlce – który chce pozbawić Gmine Siedlce – takiego Dyrektora GOKu- Kobietę , która zostawiła w tej firmie swoje życie zawodowe i prywatne – kiedy by nie przyjechał Pani Ela jest na miejscu służy pomocą, jezeli Jej zabraknie – rozleci się cały dorobek Jej pracy , zespoły przestaną działać gmina kulturanie będzie obumierać. W tej chwili w GOKu jest najbardziej optymalna ekipa która robi co może by zapewnić jakakolwiek rozrywkę na terenie naszej gminy. Mam nadzieję że Pani Ela i cała sympatyczna ekipa z GOK w Chodowie pozostanie bez zmian." – a mnie nie oburza zaprowadzanie zmian, krwawica tej pani to tańcząca młodzież szkolna i wata cukrowa, więc może lepiej jej by było w świetlicy w szkole, bo jako osoba zarządzająca ośrodkiem się nie sprawdza. Polecam filmy z imprez w GOK gdzie w tle słychać stare dobre hity disco polo a chór oddanych pracowników wyśpiewuje na "fałszywą nutę" hymny pochwalne na część "pełniącej obowiązki". Jeżeli obumierać na tandeta i kicz i jestem za jak najszybszą eutanazją tej kultury 🙂 Dodam,że temat GOK zainteresował mnie dopiero teraz i z dużym zainteresowaniem czytam o tej krwawicy pani Eli, a śmieję się przy tym do rozpuku. Mam wrażenie,że Siedlce pełne są płaczliwych nieudaczników, ludzi, którzy powinni zająć się np. uprawą ziemniaków bo o kulturze nie mają pojęcia! A JEŻELI SIĘ MYLĘ, TO PROSZĘ O WYPISANIE TEGO DOROBKU, KTÓRY TAK BARDZO KTOŚ BOI SIĘ UTRACIĆ.

 30. 3. dodano 10 lat temu

  CYT. "tyle wysiłku,entuzjazmu,nieprzespanych nocy,pracowitych dni i teraz dziękuje tak się nie godzi panie Wójcie" – WARTO REALNIE OCENIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI, MOŻLIWOŚCI…i znaleźć pracę, którą z mniejszym trudem można wykonać dobrze. KTO POWIEDZIAŁ,ŻE KAŻDY MOŻE "ROBIĆ W KULTURZE", no kto? to nie malowanie krawężników, nie firanki w oknach GOK…

 31. 4. ode mnie dodano 10 lat temu

  dość nieudaczników, bylejakości, zaściankowości i półśrodków! Mam nadzieję,że WÓJT zatrudni w końcu specjalistę i coś się zacznie zmieniać!

 32. Anonim dodano 10 lat temu

  Drodzy komentatorzy, ja wczytuję się w wasze komentarze, od razu da się wyczuć, kto za kim obstaje i niech ktoś nie pisze, że jest inaczej. I chciałbym wtrącić swoje 5 groszy:
  1. Proszę zapoznać się "protokołem" z sesji
  2. Wójt w swoich wypowiedziach ani razu nie wspomniał o zastrzeżeniach do pracy obecnego dyrektora – wspomniał, że kilka lat temu miał żal, że działalność skupia się w Chodowie, ale również wspomniał, że działalność ta została rozszerzona na całą gminę.
  3. Niedawno tematem sesji było sprawozdanie z działalności GOK w 2010 roku – nie było żadnych zastrzeżeń ani ze strony Wójta, ani radnych
  Żeby nie było, że jestem jednostronny:
  1. Nieprzespane noce to chyba przesada tutaj – to jest domena dyrektora powinien tak dobrać sobie ludzi, ustawić pracę by nie musiał poświęcać swoich nocy tego chyba nikt nie oczekuje.

  Niech każdy wyciągnie własne wnioski
  pozdrawiam komentatorów

 33. Ewa dodano 10 lat temu

  Drogi ….Anonim na twoim przykładzie właśnie widać kto za kim obstaje.Jeśli nie miałeś NIGDY do ''czynienia'' z GOK CHODÓW to skąd te obszerne wypowiedzi????oczywiście BEZSTRONNE !!!A moje wpisy czytaj ze zrozumieniem i poszukaj w sobie trochę bezstronnej inteligęcji .Pomyśl przed snem o TYM obojętnie czy jesteś MĘŻCZYZNĄ czy (bo chyba nie facetem)czy kobietą……bo napewno nie należysz do tych jednych nieudacznikow ……prawda????Miłej nocy panie ANONIMIE …… przyzwyczajenie (anonim)to druga natura ……..prawda.

 34. Zupełnie z boku dodano 10 lat temu

  No to Anonim poszedł po bandzie…
  Pani Ewo, "inteligęcji" piszemy przez "en" 🙂

 35. do Pani Ewy dodano 10 lat temu

  Pani Ewo, mogę się jedynie domyślać,że tak właśnie ma Pani na imię, bo na forum posługujemy się nickami a podpisanie się EWA to raczej nie jest szczyt ujawnienia swojej tożsamości.Jeżeli tak bardzo Pani na tym zależy, zwracam się do moderatora forum,żeby zmienił moje nicki z anonimowych na WINCENTY KADŁUBEK, chociaż jestem kobietą 🙂 . A skoro tak bardzo Panią bulwersuje,że nie podpisałam się imieniem i nazwiskiem i nie podałam nr pesel oraz serii dowodu tożsamości, powtórzę – Ewa też niewiele mówi. Zarzuca mi Pani stronniczość- tak, mam podglądy. A jeżeli jest Pani tak przywiązana do swoich i tak mocno się z nimi identyfikuję mniemam,że za chwilę poda Pani imię, nazwisko oraz miejsce pracy.
  A ja GOK nie znam, komentuję jedynie sytuacje i poczytałam trochę na stronie GOK oraz innych miejscach..mogę podać linki 🙂

 36. do Pani Ewy jeszcze słówko dodano 10 lat temu

  szukałam bezstronnej "inteligęcji" ale nawet edytor tekstu na forum podpowiedział mi,że to jednak błąd…

 37. ewa dodano 10 lat temu

  No cóż był błąd czasami się zdarza .Postaram się poprawić oczywiście z ortografii…..tak myślę.Jak tak pani czy pan koniecznie pragnie moje dane to może poproszę numer telefonu, obiecuję zadzwonić……. NAPRAWDĘ.

 38. do Pani Ewy jeszcze dodano 10 lat temu

  Pani Ewo, miałam wrażenie,że to Pani zarzuca mi anonimowość cyt.:"Miłej nocy panie ANONIMIE …… przyzwyczajenie (anonim)to druga natura ……..prawda". Ja jedynie zaznaczyłam, że formuła forum zakłada używanie nicków, a jego brak nie ma znaczenia, bo przyjmujemy mniej lub bardziej fikcyjne nazwy i już. Nie mam potrzeby bliższego zaznajamiania się z Panią, może gdzieś kiedyś spotkamy się przypadkowo, bo świat jest mały, Siedlce zwłaszcza…a i jeszcze cytat à propos środków unijnych, o których Pani wspomniała w swojej pierwszej wypowiedzi, że tak ładnie pani Ela odnowiła GOK itd. cyt. z zapisu sesji: "Mogę powiedzieć, że pani Wojtyrowa nie pozyskiwała tych środków sama. Wszystkie wnioski były wypełniane przez moich pracowników zwłaszcza przez panią Anetę i przez panią Laszuk. Z kolei nadzór odbywał się przez innych pracowników. " I już. A co do innych osiągnięć kulturalnych, to szukam, szukam i znaleźć nie mogę, może mi Pani pomoże, Pani Ewo, chętnie się zapoznam ze spektakularnymi wydarzeniami kulturalnymi organizowanymi przez panią Elę.

 39. ewa dodano 10 lat temu

  Proszę otworzyć stronę GOK i wystarczy przeczytać może porównać innymi ośrodkami np Mokobody bardzo blisko Chodowa.Moze się kiedyś spotkamy kto wie .Napewno GOK w Chodowie jest jednym z lepszym ośrodków kultury w powiecie i to jest zasługa pani p.o dyrektora .Chyba nie warto zmieniać ''COŚ, CZEGOŚ,KOGOŚ' co jest dobre .Ale niestety, nasza Siedlecka zaściankowość.Anonim też jest dobrze poinformowany jak czytam wpisy, o pracy ośrodka.Według przysłowia ''przyjaciół trzymaj z daleka ale wrogów blisko siebie''.

 40. wstrząśnięty dodano 10 lat temu

  Z tego co wiem to ta pani dyrektor robi kawał dobrej roboty w gminie i dla wójta także. Wójt może nie wie bo nigdy nie bywa na piknikach, festynach, uroczystościach jakie ta pani robi. Ogarnia te czarną, mrówczą robote dla dzieciaków i młodziezy w gminie ale i dla całej społeczności. To tej pani powinni dolozyc te 5000zł za jej charówę. Świątek piatek czy niedziela ta pani pracuje i nie narzeka. To wójt jest ślepy jesli nie widzi tego to i pieniedzy nie zobaczy.

 41. ORION dodano 10 lat temu

  BRAWO DLA PIS-JUŻ TERAZ BĘDĘ GŁOSOWAĆ NA PIBRAWO DLA RADNEJ ZA ODWAGĘ TYLKO TAKICH RADNYCH NAM POTRZEBA-JEST MĄDRYCH RADNYCH CORAZ WIĘCEJ-JESTEŚCIE DLA SPOŁECZENSTAWA A NIE DLA WÓJTA

 42. ORION dodano 10 lat temu

  BRAWO DLA RADNEJ Z PIS-ODWAGI

 43. ORION dodano 10 lat temu

  pani mecenas to niech sie zastanowi zanim cokolwiek powie-bo pani nie jest mecenasem wójta tylko radnych i mieszkańców-a tak wogóle to powinniscie sie jako radni wziąć jeszcze za pania szanowna sekretarz-nierób

 44. SKANDAL dodano 10 lat temu

  WSZYSCY RADNI POWINNI WSPÓŁPRACOWAĆ DLA DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW I ŻEBY O TYM PAMIĘTALI A PRZEDE WSZYSTKIM POWINIEN O TY PAMIĘTAĆ PAN SZANOWNY KOC-PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY- A NIE KIEDY ZACHODZĄ MIESZKAŃCY Z PROBLEMEM TO ON NIGDY NIC NIE WIE

 45. jacito dodano 10 lat temu

  Nie wazne, jaka była przyczyna obniżenia pensji Wójta.
  Bardzo sie ciesze, że tak sie stało.
  Wójt to zarozumialec i karierowicz i chociazby dlatego nie powinien duzo zarabiać.

 46. ...w 100% się zgadzam dodano 10 lat temu

  miałam okazję współpracować z panią p.o. dyrektor GOK…niestety poziom "kulturalny" tej pani jest taki sam jak poziom jej wykształcenia…a praca GOK polegała głównie na organizowaniu konkursów dla szkół z terenu gminy Siedlce…do wzięcia w nich udziału zmuszani byli przez swoich dyrektorów zarówno nauczyciele jak i uczniowie …żenujące…cieszę się bardzo, że wójt podjął decyzję o zmainie osoby na tym stanowisku

 47. OBSERWATOR dodano 10 lat temu

  RADNI TAK TRZYMAJCIE….LUDZIE SA Z WAMI A PAN BIENIEK NIECH SIE ZASTANOWI KTO GO WYBRAŁ

 48. OBSERWATOR dodano 10 lat temu

  TY 100% TY WIESZ CO BREDZISZ A MOŻE SIE ZASTANOWISZ I PRZYZNASZ RACJE JAK SIĘ PAN SZANOWNY WÓJT ZACHOWUJE

 49. mała dodano 10 lat temu

  LUDZIE CHCĄ SPOKOJU A NIE WASZYCH KŁÓTNI BO TO NIC Z TEGO NIE WYNIKNIE

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?