SPIN

Kudelski do dziennikarzy: W Łodzi strzelali do PiSowców. Możecie i wy

Beata Głozak wtorek, 16 sierpnia 2011, 00:32 Siedlce, Wydarzenia

– Śledząc ostatnie informacje z ubolewaniem muszę stwierdzić, że to jest dla mnie bardzo przykre, bo pojawiają się głosy, że znowu Kudelski kogoś tam wyznaczy – powiedział prezydent Siedlec Wojciech Kudelski w czwartek 11 sierpnia.

Nadal nie wiadomo kto po Arturze Mydlaku zostanie zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Podczas ostatniej konferencji prasowej w siedleckim magistracie prezydent Wojciech Kudelski udzielał na to pytanie wymijających odpowiedzi.

Wojciech Kudelski w sprawie MOKu udzielał wymijających odpowiedzi. Fot. AB

Wojciech Kudelski w sprawie MOKu udzielał wymijających odpowiedzi. Fot. AB

W trakcie spotkania zarzucił zajmującym się tym tematem lokalnym mediom brak obiektywizmu, preferencje polityczne, brak uczciwości wobec czytelników i próby dyskryminacji członków Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem media próbują sugerować wybór zanim sam prezydent podejmie decyzję. Wszystko to w związku z informacjami, że zastępczynią Mariusza Woszczyńskiego zostanie niedoszła radna PiS Zuzanna Demczenko.

Z UBOLEWANIEM…

– Śledząc ostatnie informacje z ubolewaniem muszę stwierdzić, że to jest dla mnie bardzo przykre, bo pojawiają się głosy, że ma to być spadochroniarz z PiSu, że znowu Kudelski kogoś tam wyznaczy – powiedział prezydent. –  Na takie sprawy muszę też reagować, bo PiS jest w koalicji z Platformą Obywatelską w naszym mieście i z STSem, i wszystko dobro co robimy to jest dzięki tej koalicji. A dlaczego ja mam pozwolić, żeby PiS w tej koalicji dyskryminować? – zapytał. – Przecież ludzie z PiSu ciężko pracują nad tymi wszystkimi wydarzeniami dobrymi w mieście.

Zapowiedział, że nikomu nie uda się „rozwalić” koalicji, która ma się dobrze. Przypomniał, że zaakceptował członka PO jako zastępcę prezesa Agencji Rozwoju Miasta a zastępcą prezesa Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego została osoba związana z Siedleckim Towarzystwem Samorządowym. Czy przyszedł zatem czas na zastępcę z PiS? Kudelski niczego nie powiedział wprost. Jeśli będzie on związany z Prawem i Sprawiedliwością czy może to być Zuzanna Demczenko? Może być.

TEŻ MOŻECIE STRZELAĆ

– Na ten temat jeszcze za wcześnie mówić i jeśli pani Demczenko przystąpi z ofertą… pani Demczenko czy ktoś inny i jeśli będzie to osoba z PiSu… Dlaczego państwo od razu tą osobę dyskryminujecie mówiąc, że to spadochroniarz? Ja rozumiem, że każdy ma swoje poglądy polityczne, że jest kampania, że wy nie lubicie PiSu. W Łodzi strzelali do PiSowców. Możecie i wy strzelać – zapędził się prezydent.  – Dyskryminujecie, że ta niedobra z PiSu. Ja nie mogę powiedzieć, że to będzie pani Demczenko. Może będzie, ale dlaczego nieuczciwie sprawę stawiacie, że jeżeli to będzie Demczenko z PiSu to od razu be? – zapytał dziennikarzy.

Na słowa, że Zuzanna Demczenko nie ma niczego wspólnego z kulturą Kudelski odparł, że on z kolei nie miał niczego wspólnego z „prezydentowaniem” i administracją a mimo to jest prezydentem. W stosunku do ludzi z PiSu prosił o wyrozumiałość. Przyznał, że jego decyzje nie zawsze są trafne a on sam nie jest człowiekiem idealnym, ale podkreślił jednocześnie, że to do niego należeć będzie ostanie słowo w sprawie powołania zastępcy dyrektora MOK.

ZDECYDUJE CZY DECYZJA BĘDZIE DOBRA

– Za politykę kadrową na stanowiskach decyzyjnych z racji wyboru odpowiada prezydent czy to jest decyzja trafna czy nietrafna. Nie wszystkie decyzje miałem trafne, bo była nietrafna decyzja o zatrudnieniu z PiSu dyrektora ZOZu. Można różnie komentować decyzję o wyborze dyrektora Centrum swego czasu. Czy ja jestem idealny? Jeśli trafi się tam członek PiSu to proszę o obiektywne potraktowanie sprawy, bo to nie jest parszywy człowiek, tylko człowiek z ekipy, która ciężko pracuje na korzyść tego pięknego miasta – wyliczył. – Póki co to pan dyrektor za to odpowiada i za wcześnie o tym mówić, bo w ten sposób spalicie państwo każdego człowieka a to jest nieuczciwe. Pan Woszczyński zadecyduje kto to będzie a ja zadecyduję czy zatwierdzę jego wybór, bo takie jest moje prawo a państwo już próbujecie sugerować kto to ma być.

bg

29 komentarzy

 1. szydera dodano 11 lat temu

  Ojojoj jaki on biedny. Złe i rozszalałe media próbują go zgnoić. Kudelski nie rób z siebie ofiary, bo ludzie nie są głupi i widzą co się dzieje. Bankowiec prawdopodobnie na stanowisku viceszefa Miejskiego Ośrodka KULTURY. To chyba jakiś żart haha

 2. słychać strzały dodano 11 lat temu

  Szkoda, że nie powiedział, że w jego ekscelencję Lecha Kaczyńskiego też strzelali. Tak to mają poukładane w głowie członkowie sekty im Jarosława Kaczyńskiego.

 3. yhym dodano 11 lat temu

  mądrze powiedział

 4. ... dodano 11 lat temu

  dla mnie proste pan kudelski juz przesadza mial byc jedna kadencje a jest nastepna… ze dyrektorzy takich osrodkow i wiele innych stanowisk jest obsadzone przez ludzi nalezacych do partii to tez mnie nie dziwi bo tak zawsze jest i zawsze bedzie… tylko zaskakuje mnie to ze PIS chce udawac partie jakas inna, potem mowi e platforma obstawia sie swoimi czy tak dalej, tak samo oni robia wiec dlaczego nie zaczna zmienniac od siebie… dlaczego nie dac innym rownych szans… tak przeciez wszyscy pod kosciolem sie reklamowali niktorzy nawet w chorze spiewaja… bardzo dobrzy ludzie braterscy nawet za bardzo…
  POZDRAWIAM

 5. .... dodano 11 lat temu

  Pan Kudelski zaczyna mówic tak jak jego przełożeni. Dobrze jeszcze, że nie apeluje: "nie zabijajcie nas". Jeżeli pytania o politykę kadrową i obsadzanie stanowisk opłacanych z pieniędzy podatnikow i mających tymże podatnikom służyć postrzegane jest jako brutalny atak na PIS – to coś jest nie tak. Dotychczas prezydent tak sie nie zachowywał więc cos musi być na rzeczy. Albo pogłoski o zatrudnieniu tej pani na stanowisku, o którym nie ma pojęcia są prawdziwe, albo dostał burę od aktywu swojej partii za zbyt liberalne podejście do koalicjantów. Jak do tej pory Siedlce mogły być przykładem, że dla dobra społeczeństwa można zapomnieć kto do jakiej partii należy. A takie stanowisko nie leży w realiach agresywnej kampanii wyborczej PIS, więc ktoś z góry mógł pogrozić paluszkiem. Nie mniej jednak takim zachowaniem opanowanego zwykle prezydenta jestem zniesmaczony.

 6. Obywatel dodano 11 lat temu

  Fałsz i obłuda prezydenta Kudelskiego

 7. chyba dodano 11 lat temu

  ten Pan nareszcie zasłużył sobie by go nie pokazywać na stronach!
  Wszystkoco robi jest dla dobra siedlczan.
  Najbardziej obłudne jest "Siedlce przyjazne", Siedlce przyjazne ludziom".
  Zgadza się, tym kilku z czołem przy podłodze.
  Panie Prezydencie II RP nie wróci, a i Pan nie ma niebieskiej krwi.

 8. efaster dodano 11 lat temu

  Ja powiem krótko

  "Kończ waść, wstydu oszczędź"

  I to wszytko, co mam do powiedzenia, obecnemu " el presidente "

 9. Anonim dodano 11 lat temu

  ".. bo to nie jest parszywy człowiek, tylko człowiek z ekipy, która ciężko pracuje na korzyść tego pięknego miasta – wyliczył."

  Należy więc sądzić, żę reszta jest "parszywa".

  Kto Panu pisze te mowy? Może z nim należy się pożegnać i wysłać go do Łosic.

 10. Żaden porządny bankowiec nie pchałby się na taki stołek ... dodano 11 lat temu

  A tym bardziej w takich okolicznościach. Widać pani kandydat nie umie sobie poradzić w banku…

 11. obserwator dodano 11 lat temu

  Co do słowa bankowiec to racja, ze sama praca w banku nie daje prawa nazywania kogoś bankowcem. Ktoś kto siedzi przy kasie w banku jest kasjerem a nie bankowcem.
  szkoda ze tak się w naszym mieście dzieje, prezydent wie lepiej kto zasługuje na stanowisko wicedyrektora MOK i od górnie chce sterować kulturą.
  A już tak dobrze sie działo w MOK i CKiS.
  To zwykłe obsadzanie stanowisk nie majace nic współnego z kompetencjami osoby wskakujacej na stanowisko.
  Czy dobry, myślący przedsiębiorca, właściciel firmy zrobiłby sobie dyrektorem czy wicedyrektorem kogoś całkowicie z innej branzy i nie rozumiejącego danej branży? Oczywiście, ze nie!!! Ale w samorządzie można bo prezydent nie płaci swoimi pieniedźmi, które ciężko zarabia prowadząc firmę lecz płaci z pieniędzy podatnika czyli nas wszystkich.

 12. Nie poznaję dodano 11 lat temu

  Nie poznaję. Kudelskiemu puszczają nerwy.. A tak naprawdę w obsadzie władz miejskich spółek i innych jednostek – ZERO transparentności. Kogo Wielka władza wyznaczy i ten piastuje. To samo z radami nadzorczymi. A może Pan Kudelski wzorem innych miast zacznie organizować konkursy na stanowiska kierownicze. Ale najlepiej się obrażać. 0 klasy.

 13. Panie Prezydencie! Za dobry jest Pan dla siedleckiego lewactwa, a ono dalej tego nie doceni i będzie Pana opluwało. dodano 11 lat temu

  Proszę przemyśleć te słowa. Zgoda i rozwój ale nie za wszelką cenę!

 14. robson dodano 11 lat temu

  do wszystkich powyżej, a jakby zastępca był z PO to już cacy?! Czy wszystko co z PEŁO jest cacy?! Przejrzyjcie na oczy! Ludzie przeczytajcie założenia programu prywatyzacyjnego na stronach MSP, zobaczcie co i za jakie parszywe pieniądze wasza ulubiona formacja sprzeda. Przejrzyjcie założenia budżetowe 2012 na stronach MF i zobaczcie jak wzrosną akcyzy i inne opłaty. Przejrzyjcie na oczy i nie wierzcie bałwochwalczo złotoustemu Wincentowi, Donkowi, Bronkowi i spółce.

 15. Najlepsze wyjście? dodano 11 lat temu

  W tej sytuacji należy powołać trzeci ośrodek kultury w mieście. A może nawet dwa, to na zapas będzie. CKiS oraz MOK to zdecydowanie zbyt mało etatów, by zadowolić działaczy ekipy PO-PiS-STS. Tam przecież nawet krzeseł tyle nie ma…

 16. ?????? dodano 11 lat temu

  "Kudelski do dziennikarzy: W Łodzi strzelali do PiSowców. Możecie i wy"

  Namawianie do przestępstwa jest chyba również karalne!

 17. sztuczne problemy dodano 11 lat temu

  Tak naprawdę to o brak zdrowego rozsądku zakrawa dublowanie stołków. Po ki 2 ośrodki kultury. Połączyć – zrobić jedną dyrekcję. Drugi przykład to gospodarka obiektami sportowymi. Robi to OSIR i ARMS. Po ki. Jeden Pan by wystarczył. Ale zobaczcie ile byłoby mniej stanowisk do obsadzenia a zarazem funkcji dla członków partii. Nie za darmo rozklejają plakaty. A gdzie dostępność do stanowisk – prawo, sprawiedliwość et cetera to puste frazesy.

 18. Anonim dodano 11 lat temu

  Chyba nie ma szans na połączenie w obecnej kadencji samorządu.
  Powód, sam napisałeś.
  Ja dodam, że nie potrzebne są miastu dublowane imprezy.
  Nawiązując do otwartej wystawy w Podlasiu, dgyby to było w tamtych czasach tj. Księstwa, sami by załatwili te sprawy, strzelając do siebie z konia lub w walce na szable i żaden generał z UM nie miał by nic do powiedzenia.

 19. strzelanie dodano 11 lat temu

  Prezydent może o strzelaniu więc i ja mogę.

 20. bronek dodano 11 lat temu

  Ty obserwator, ty dobrze obserwuj, bo chyba niekoniecznie dobrze widzisz, bo jak na stołek Prezesa ZUO powoływali w 2007r. człowieka z PO bez wyższego wykształcenia i bez przygotowania zawodowego do ZUO przecież to też był bankowiec i co było cacy i jest cacy. Ty obserwator obserwuj dokładnie i obiektywnie a nie to co chcesz i wypisujesz bzdety.

 21. creew dodano 11 lat temu

  do Bronka: o zastępcy w PWiK nie wspominając

 22. "Cacy" dodano 11 lat temu

  Wsród wielu ulubionych słów PM jest właśnie to słowo.
  Czy więc sam tu zawitał?
  Czy słowo w otoczeniu PM ma powodzenie?

 23. a czy??? dodano 11 lat temu

  A czy dla radnej Skup znaleźli stolek. Może niech ją zrobią Wice w MOK. To byłaby dopiero sprawa..

 24. Paluszkiewicz bez wyższego wykształcenia? dodano 11 lat temu

  Paluszkiewicz jest prezesem ZUO, więc rozumiem, że te kilka komentarzy wyżej jest o nim. Proszę o potwierdzenie dotyczące jego wykształcenia i kwalifikacji. To samo tyczy się Janka Niedziółki- zastępcy prezesa w PWIK.

 25. ztejsamejstrony dodano 11 lat temu

  Powinna być jedna dyrekcja ośrodków kultury. Pomieszczeniami (Podlasiem, CKIS, Resusą, Sojuszem ) zarządzać powinni co najwyżej kierownicy. Coś cicho o Garbaczewskim? Dobry kandydat i z PO i nie chce zrezygnować z radnego. O tym pół etatu w biurze pracy cicho. Przewodniczący RM jest tam chyba dyrektorem.
  Z tym strzelaniem prezydent się zagalopował. Kultura ma się dobrze. Dwa miesiące wakacji.
  Na umowie otrzymanej z PWiK , na pieczątce Jan Niedziółka figuruje jako magister. I co ?

 26. Anonim dodano 11 lat temu

  O czym

 27. Obserwator dodano 11 lat temu

  O jakiej polityce kadrowej mówi Pan Prezydent. Przecież wiadomo kto dostaje posady i funkcje w Urzędzie Miasta i jednostkach organizacyjnych i spółkach. Proszę tylko zobaczyć kto kieruje Powiatowym Urzędem pracy w Siedlcach – pani Marchel – żona sekretarza Urzędu Miasta pana Sławomira Marchela , rodzina Koziołów i inni. To skandal.

 28. siedlczanin 45 dodano 11 lat temu

  "Kudelski do dziennikarzy: W Łodzi strzelali do PiSowców. Możecie i wy". Widać z tego że Pan Prezydent najzwyklejszą krytykę poczynań siedleckiej władzy odbiera za bardzo poważnie , bo porównuje do strzelania jakiegoś nawiedzonego zabójcy. A to tylko opinia innych mieszkańców Siedlec niekoniecznie wyborców właśnie Pana Kudelskiego. Czy to zanaczy że w Siedlcach nie wolno krytykować władzy? Nie wolno mieć innego zdania i nie wolno go wyrażać nawet w internecie? Pan Prezydent ma prawo przyjąć lub nie przyjąć propozycji Dyrektora MOKU, nie wiem dokładnie czy ma prawo zaproponować kogoś swojego, bo Dyrektora może, ale co do zastępcy to nie jestem pewien. Ale Pan Prezydent powinien też uszanować prawo nasze czyli mieszkańców do udziału w decydowaniu o tym komu powierzać stanowiska opłacane z naszych wspólnych pieniędzy. I jeszcze jedna sprawa. Czy Pan Prezydent nie może choć trochę liczyć się ze zdaniem swojego Zastępcy od kultury? Chyba też za coś odpowiadaa. Naprawdę wierzymy że Pan Prezydent jest specjalistą od spraw budowlanych, inwestycyjnych ogólnie od zarządzania miastem, ale czy jest znawcą kultury? W to chyba nie tylko ja wątpię. W Siedlcach wygląda to tak jakby władzą był tylko jeden Prezydent potem daleko daleko nic, potem Rada Miasta potem szeregowi urzędnicy. Niech Pan Prezydent zauważy, że ośrodki kultury powinny być dla mieszkańców przede wszystkim i dla władzy a nie odwrotnie.Dlatego my mieszkańcy powinniśmy mieć wpływ na to kto tam pracuje i co tam się dla nas organizuje.

 29. z samego żródełka dodano 11 lat temu

  żródełko wyszemrało, że AM jest na urlopie i narazie sprawa jest zamknięta
  (a niby od 15. o8. już miał być DYREKTOREM w ŁOK).
  Mniejsze żródełko wyszumiało, że Dyrektor oddał do zatwierdzenia PM dwie kamdydatury.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?