SPIN

POLICJA: Skradł sprzęt do poszukiwania gazu za 100 tysięcy

Aneta Borkowska wtorek, 16 sierpnia 2011, 15:55 Aktualnie, Wydarzenia

14 sierpnia w policyjnym areszcie zatrzymano 41 – letniego mieszkańca podsiedleckiego Opola Starego, który w okolicach tej miejscowości dokonał kradzieży specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego do poszukiwania gazu łupkowego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę przekraczającą 100 tys złotych. Dziś (16 sierpnia) o dalszym losie sprawcy zadecyduje prokuratura.

14 sierpnia około godz. 14. dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o tym, że nieznany sprawca, z terenów leśno – polnych znajdujących się wokół miejscowości Opole Stare, skradł specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez warszawską firmę do poszukiwania gazu łupkowego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę przekraczającą 100 tys złotych. Łupem złodzieja padły m. in. telemetryczne kable sejsmiczne oraz akumulatory zasilające tą aparaturę. Powiadomieni o kradzieży policjanci w krótkim czasie ustalili kim jest złodziej. Okazało się, że jest nim 41 – letni mieszkaniec Opola Starego, w okolicach którego doszło do tego przestępstwa. Mężczyzna ten został do wyjaśnienia zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokuratura.

źródło: nadkom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. bombeliks dodano 10 lat temu

    zapewne sprzęt ten był mu niezbędny do sprawdzenia ile gazów oddaje jego małżonka heheheheee

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?