SPIN

POLICJA: Przejażdżka „na ramie” zakończona w szpitalu

Aneta Borkowska czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:54 Aktualnie, Wydarzenia

Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku drogowego odpowie w najbliższym czasie 40 – letni mieszkaniec gm. Skórzec, który jest sprawcą zdarzenia drogowego, do którego doszło 16 sierpnia około godz. 19.15 w miejscowości Dąbrówka Wyłazy (gm. Skórzec).

Mieszkaniec gminy Skórzec 16 sierpnia wybrał się wspólnie ze swoja znajomą na przejażdżkę rowerową. Parze w realizacji pomysłu nie przeszkodziło to, że dysponowali tylko jednym rowerem i jak to wykazało badanie wcześniej spożyli dość dużą ilość alkoholu. Właściciel roweru zaproponował swojej towarzyszce aby usiadła na ramie, natomiast on podjął się „trudu” kierowania rowerem. Jednak po pokonaniu pewnego odcinka kierujący stracił panowanie nad jednośladem i rower oraz podróżująca nim para znaleźli się w przydrożnym rowie. Upadek okazał się bardzo niefortunny dla jadącej na ramie kobiety. W jego wyniku pasażerka doznała obrażeń ciała w postaci złamania kości promieniowej lewej ręki oraz ogólnych potłuczeń. Mężczyzna sam zadzwonił na policję informując o tym co się wydarzyło.

Przeprowadzone przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma w organizmie 2,2 promila alkoholu, natomiast pokrzywdzona pasażerka ma bez mała 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala, natomiast kierowca trafił do komendy. W najbliższym czasie odpowie on za spowodowanie wypadku drogowego oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

2 komentarze

  1. Filozof dodano 10 lat temu

    – jakie to romantyczne. A ile w tym miłości….. A droga po której jechali zapewne wiodła do lasu……….., raju..

  2. Arkady dodano 10 lat temu

    Eh, w Skórcu to się naprawdę potrafią wyluzować.. .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?