SPIN

POLICJA: Motocyklista pędził z prędkością 200 km/h. Miał wypadek, ale żyje

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 12:23 Aktualnie, Wydarzenia

O ogromnym szczęściu może mówić 21 – letni motocyklista, który wczoraj (21 sierpnia) około godz. 14.35 w miejscowości Żelków (pow. siedlecki) na drodze krajowej 803 doprowadził do zdarzenia drogowego. Motocykl, którym się poruszał uderzył w drzewo na wysokości około 1,5 m nad ziemią.

Jak wynika z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, kierujący motocyklem Honda, jadąc w kierunku Siedlec, najprawdopodobniej w wyniku rozwinięcia nadmiernej prędkości, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad motocyklem i doprowadził do jego wywrócenia. Na szczęście dla kierującego nim mężczyzny spadł on z niego w początkowej fazie zdarzenia, bowiem motocykl koziołkując po drodze w pewnym momencie uderzył w przydrożne drzewo na wysokości ok. 1,5 m od ziemi.

Motocyklista doznał rozległych obrażeń wielonarządowych oraz wielu bolesnych złamań kończyn. Według opinii lekarzy, obecnie obrażenia te bezpośrednio nie zagrażają jego życiu, jednak okres leczenia i rehabilitacji potrwa wiele miesięcy. Znaleziony podczas oględzin fragment konsoli motocykla z tablicą prędkościomierza wskazuje, że motocyklista w chwili upadku poruszał się najprawdopodobniej z prędkością 200 km/h, gdyż przy takim wskazaniu zblokowała się jego wskazówka.

Obecnie okoliczności tego zdarzenia szczegółowo wyjaśniane są przez pracujący przy tej sprawie policjantów z PP w Skórcu.

nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

2 komentarze

  1. Borek dodano 10 lat temu

    Jak to było? Więcej szczęścia niż rozumu czy głupi zawsze ma szczęście ?

  2. dendix dodano 10 lat temu

    Dlaczego SPIN nic nie pisze o śmiertelnym wypadku dwójki małżeństwa na drodze Żabokliki – Golice które miało miejsce 20 sierpnia br. ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?