SPIN

POLICJA: Sprawca wypadku pod Żaboklikami zgłosił się na policję

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 10:50 Siedlce, Wydarzenia

W sobotę (20 sierpnia) około godz. 21. na drodze wyjazdowej z Siedlec pomiędzy miejscowościami Żabokliki i Golice doszło do tragicznego wypadku drogowego. Kierujący samochodem Nissan potrącił idące poboczem drogi małżeństwo, po czym uciekł z miejsca wypadku. Potrąceni ponieśli śmierć na miejscu.

Ofiarami wypadku są 34 – letni mężczyzna oraz jego 33 – letnia małżonka. Obydwoje byli mieszkańcami gm. Paprotnia i jak wynika z wstępnych ustaleń najprawdopodobniej wracali oni w tym czasie na piechotę z Siedlec do miejsca zamieszkania. Siedleccy funkcjonariusze bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o tym zdarzeniu przystąpili do poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia (21 sierpnia) około godz. 10. rano uzyskano informację o miejscu postoju samochodu, który mógł brać udział w tym zdarzeniu, a które znajdowało się na terenie jednej z miejscowości gm. Siedlce. Pod wskazanym adresem znaleziono srebrnego Nissana combi, który posiadał widoczne ślady świadczące o tym, że pojazd brał udział w zdarzeniu drogowym. Właściciela pojazdu nie zastano jednak w miejscu zamieszkania. Policyjni technicy zabezpieczyli na pojeździe szereg śladów jednoznacznie potwierdzające wersję policji.

W niedzielę w godzinach popołudniowych do siedleckiej komendy zgłosił się właściciel samochodu, którym jest 40 – letni mieszkaniec gm. Siedlce i oświadczył, że to on jest sprawcą tego zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje prokuratura. Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego i ucieczka z jego miejsca zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: nadkom: Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

4 komentarze

 1. .... dodano 10 lat temu

  Znam tę rodzinę!!! Ci ludzie osierocili 3 dzieci!!!!Które i tak przebywaja w Domu Dziecka!!! A kierowca Nissana powinien dostac najwieksza kare!!!

 2. Anonim dodano 10 lat temu

  łatwo wydawać wyroki…jeśli to nas samych nie dotyczny…tylko za chwilę to samo może zrobić ktoś z naszych bliskich:-(…nigdy nie mów nigdy

 3. Anonim dodano 10 lat temu

  szkoda mi wszystkich…po jednej i po drugiej stronie…a najbardziej ich rodzin

 4. tragedia dodano 10 lat temu

  Wielka tragedia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?