SPIN

II Triathlon Siedlecki (NASZ PATRONAT) zmiany w startach

Aneta Borkowska wtorek, 23 sierpnia 2011, 10:59 Sport, Wydarzenia

W sobotę, 27 sierpnia nad siedleckim Zalewem odbędzie się druga edycja Triathlonu Siedleckiego. Zawody skierowane są głównie dla amatorów, ale mocniejsi zawodnicy także znajdą na trasie godnych rywali.

W tym roku wprowadzono kilka istotnych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności zawodów.

– Przede wszystkim zastosowany będzie elektroniczny pomiar czasu, prowadzony przez wyspecjalizowaną firmę. System oparty jest na tzw. chipach aktywnych, które praktycznie eliminują możliwość pomyłki – mówi Paweł Zapałowski, wiceprezes stowarzyszenia Leniwce.pl. – Poza tym wydłużymy pętlę rowerową, tak aby zawodnicy na 10 kilometrowym etapie mieli do pokonania 3, maksymalnie 4 okrążenia. Mamy także niespodziankę dla kibiców. Wśród wszystkich obecnych na imprezie zostaną rozlosowane nagrody – dodaje.

Zmagania sportowe przeprowadzone zostaną na dwóch dystansach. Młodzież poniżej 18 roku życia zmierzy się z 100m pływania, 3km jazdy rowerem i 1km biegu. Pełnoletni zawodnicy będą mieli do pokonania 400m w wodzie, 10km rowerem i 3km biegania. Podczas pływania obowiązkowy jest czepek w jaskrawym kolorze (żółty, pomarańczowy, jasny czerwony, jasny niebieski itp.). Na trasie rowerowej obowiązuje poprawnie zapięty kask rowerowy.

!!!UWAGA!!!! Do startu dopuszczane będą osoby, które przedstawią w biurze zawodów dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania triathlonu lub sportów wytrzymałościowych z datą wystawienia nie starszą niż 6 miesięcy (lub podpiszą w biurze zawodów oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność). W przypadku zawodników niepełnoletnich dodatkowo wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna ustawowego na udział w zawodach, przy czym rodzic lub opiekun zgodę tą musi podpisać w biurze zawodów.

Program:
godz. 12.30-13.40 – wydawanie pakietów startowych,
godz. 13.45– ODPRAWA TECHNICZNA – trasa krótka,
godz. 14.45 – ODPRAWA TECHNICZNA – trasa długa,
godz. 13.30-13.40 – wstawianie rowerów do boksu rowerowego,
godz. 13.50 – oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa krótka,
godz. 14.50 – oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa długa,
godz. 14.– START- DYSTANS KRÓTKI ( dzieci i młodzież),
godz. 15– START- DYSTANS DŁUGI ( dorośli),
godz. 16. – zakończenie zawodów i wydawanie rowerów z boksu,
godz. 17. – ceremonia dekoracji zwycięzców,
godz. 18.– zamknięcie biura zawodów,

Fotorelacja z poprzedniej edycji tutaj

źródło: leniwce.pl/opr. ab

Komentarze (1)

  1. biegacz dodano 10 lat temu

    fajna hostessa z medalami na fotce 🙂 jak WĄS 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?